/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Myśli samobójcze
Autor Wiadomo¶æ
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2012-03-09, 16:35   

Ploaie napisa³/a:
Nie zawsze jest, że obok jest osoba, która może pomóc,

Jeśli dana osoba oczekiwałaby pomocy, dała sobie pomóc to zawsze się ktoś taki znajdzie.. Gorzej gdy nic nie wiemy. Gdy dopiero po śmierci okazuję się, ile on/ona miał/a tajemnic z sobie. Tak było w przypadku mojego.. Jedynie nie umie zrozumieć, jak taka osoba nie pomyśli wtedy o innych, rodzinie bliskich którzy niesamowicie cierpią z tego powodu. Poprzez brak kogoś, do tego dochodzi gdy.. coś zrobić wcześniej. byłoby wszystko dobrze.. I ogromny żal do siebie, jak i do tej osoby...
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
JezusMoimPanem



Imiê: Karoolina
Do³±czy³a: 09 Mar 2012
Posty: 9
Sk±d: z domuu xdd

Wys³any: 2012-03-09, 20:32   

o Boże, jak można mieć myśli samobójcze????? To jest już choroba, normalni ludzie tak nie mają :/ / jeśli macie takie mysli to lepiej się zgłoście do jakiegoś lekarza zanim nie będzie za późno!!!!
 
 
Retro girl



Imiê: gfdf
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 400
Sk±d: dfsd

Wys³any: 2012-03-09, 20:59   

Miałam, jak byłam nastolatka, miałam wtedy, wg ówczesnej mnie, problemu nie do przejścia. Teraz już nie mam, wyrosłam.
 
 
TheSonglessBird
Wilk




Imiê: TSB
Wiek: 34
Do³±czy³: 17 Lut 2012
Posty: 58
Sk±d: tak

Wys³any: 2012-03-10, 21:55   

70's girl napisa³/a:
wyrosłam.

to w starszym wieku już nie można mieć myśli samobójczych, bo to nie wypada, bo to dziecinne? ;)

ja jestem tylko teoretykiem samobójstwa, gdyż jestem zbyt słabym człowiekiem, by się zabić
_________________
Czy lubię samotność? Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-10, 22:40   

Nielegalna napisa³/a:

Jeśli dana osoba oczekiwałaby pomocy, dała sobie pomóc to zawsze się ktoś taki znajdzie..
Oczekiwałaby pomocy od osób, które w jej ocenie są w stanie jej pomóc, ale może być tak, że takich osób w swoim otoczeniu nie widzi. A skoro tak, to też nie widzi sensu zwracania się ze swoim problemem do kogokolwiek.
Cytat:

o Boże, jak można mieć myśli samobójcze????? To jest już choroba, normalni ludzie tak nie mają :/ / jeśli macie takie mysli to lepiej się zgłoście do jakiegoś lekarza zanim nie będzie za późno!!!!
Widać można, skoro ludzie je mają i zdaj sobie sprawę z tego, że nie każdemu lekarz jest w stanie pomóc.
 
 
Retro girl



Imiê: gfdf
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 400
Sk±d: dfsd

Wys³any: 2012-03-11, 09:36   

TheSonglessBird napisa³/a:
to w starszym wieku już nie można mieć myśli samobójczych, bo to nie wypada, bo to dziecinne?

Cóż, tak było w moim przypadku, że wyrosłam.
  
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-11, 12:45   

Jako nastolatka miałam bardzo mocne, teraz już mniejsze, czasem się pojawiają. No,bo ja dramatyzuję :crazy:

Cytat:
to w starszym wieku już nie można mieć myśli samobójczych, bo to nie wypada, bo to dziecinne? ;)

Słońce, chyba też chodzi o to, że większość nastolatków po prostu przechodzi taki okres i mija, wtedy jest to najbardziej intensywne. Potem jest to po prostu rzadsze.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Jamaica




Imiê: Monika
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 23 Lut 2012
Posty: 271
Sk±d: Skalne Podhale

Wys³any: 2012-03-11, 18:36   

Zgadzam się z ho, sama miałam kiedyś jako nastolatka takie myśli, jejuś i to pomyśleć, że z powodu nieszczęśliwej "miłości" :crazy: . Dojrzewanie, burza hormonów, ot co ;) Teraz już nie miewam, choćby naprawdę było krucho.
_________________
,,(...)Nie znam roli, którą gram.
Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.
O czym jest sztuka, zgadywać muszę wprost
na scenie. (...)"

W. Szymborska
 
 
TheSonglessBird
Wilk




Imiê: TSB
Wiek: 34
Do³±czy³: 17 Lut 2012
Posty: 58
Sk±d: tak

Wys³any: 2012-03-11, 23:55   

ho napisa³/a:
Słońce, chyba też chodzi o to, że większość nastolatków po prostu przechodzi taki okres i mija, wtedy jest to najbardziej intensywne. Potem jest to po prostu rzadsze.

ej no, poczepiać się chciałem, bo to tak fajnie z kontekstu wynikało i mi zepsuliście zabawę :(
_________________
Czy lubię samotność? Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.
 
 
Youkali



Imiê: xyz
Do³±czy³a: 19 Lut 2012
Posty: 186
Sk±d: xyz

Wys³any: 2012-03-12, 00:29   

Myśli samobójczych to chyba nie mam, jednak. Ale czasem, gdy stoję na przystanku i jedzie tramwaj, to mnie takie myśli nachodzą, jakby to było, gdybym się teraz poślizgnęła i pod niego wpadła. I czy taka śmierć boli.
Wiem, że to nie do końca normalne.
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-12, 09:26   

Cytat:
ej no, poczepiać się chciałem, bo to tak fajnie z kontekstu wynikało i mi zepsuliście zabawę :(

Przepraszam, ja muszę każdego wytłumaczyć no i miałam okazję powiedzieć do Ciebie "Słonko" oczywiście :crazy:
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Asiskasis




Imiê: znane
Do³±czy³a: 14 Mar 2012
Posty: 8
Sk±d: chcÄ™

Wys³any: 2012-03-14, 22:40   

<bojÄ™ siÄ™>
Bardzo mi się nie podoba, co niektórzy ludzie tu napisali.
Nie można patrzeć na samobójstwo (tylko) jak na objaw słabości i tchórzostwa!!!
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-14, 23:15   

Asiskasis, powiedz tylko dlaczego i post będzie sensowny :crazy:
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
xviperax




Imiê: Justyna
Do³±czy³a: 15 Mar 2012
Posty: 22
Sk±d: Podkarpacie

Wys³any: 2012-03-15, 15:59   

JezusMoimPanem napisa³/a:
To jest już choroba, normalni ludzie tak nie mają :/ / jeśli macie takie mysli to lepiej się zgłoście do jakiegoś lekarza zanim nie będzie za późno!!!!


Hahahhahah, większość ludzi w okresie dojrzewania ma myśli samobójcze, co za idiotyczny komentarz.
_________________

 
 
Asiskasis




Imiê: znane
Do³±czy³a: 14 Mar 2012
Posty: 8
Sk±d: chcÄ™

Wys³any: 2012-03-15, 17:27   

Wiele osób, które popełnia samobójstwo choruje na depresję.
A wiecie, czym jest depresja? Depresja to choroba! To nienawiść do siebie, pogarda sobą, sam sobie stajesz się największym wrogiem. Samobójstwo w przypadku osoby, którą znałam, nie było spowodowane tchórzostwem, po prostu "nie było sensu". Wiem, że dla Ciebie, to może być nieprawdopodobne, że nie sprowadzam próby samobójczej do tchórzostwa, bo masz pewnie rodzinę, przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, pracę, marzenia, pieniądze, zdrowie. A teraz pomyśl o osobie, która nie ma niczego z tych rzeczy. Apeluję do WSZYSTKICH, by nie patrzyli na samobójstwo tak jednostronnie, powierzchownie. Rozumiem, że się z tym można nie zgadzać, ja też "nie zgadzam się" (jeżeli tak to można ująć) z osobami, które odbierają sobie życie, ale trzeba rozmawiać, rozpatrzeć każdy przypadek osobno (nie traktować samobójców jak jednej, czarnej, zbitej masy) i przede wszystkim nie gardzić!
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: