/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
gdzie idziecie na studia po maturze?
Autor Wiadomo¶æ
Anajad2510




Imiê: Diana
Wiek: 27
Do³±czy³a: 04 Sie 2012
Posty: 69
Sk±d: Polska

Wys³any: 2012-08-06, 23:56   

Studia psychologicznie . Nie wiem jeszcze czy w Polsce czy za granicÄ… .
_________________
" Cisza to najgłośniejszy krzyk kobiety. Powinieneś wiedzieć, że bardzo ją zraniłeś, kiedy zaczęła cie ignorować. "
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-08-07, 15:06   

Catalina- nie po wszystkich zaocznych ma się pracę. Nie można tak generalizować zwłaszcza, że jedna szkoła drugiej nie równa.
A jeżeli chodzi o kasę to też nie zawsze jest tak, że trzeba pracować żeby się utrzymać. Mam koleżankę która prywatnie dostawała takie stypendium, że w tym momencie to bym tyle nie zarobił.:) A ja nie wiem czy się załapię na stypendium więc chyba coś poszukam.
_________________
Mogilk
 
 
Aisha




Imiê: Ewa
Wiek: 31
Do³±czy³a: 06 Wrz 2011
Posty: 87
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-07, 15:21   

Ja startowałam na UW na anglistykę, chociaż mi wiele osób odradzało, nawet w tym wątku. Że program nie bardzo i olewanie studenta. Catelina chyba pierwsza zachwala tę uczelnię. Tak czy siak problem mam z głowy, nie dostałam się, nie pójdę. :p

Teraz patrzę gdzie są jeszcze w Warszawie wolne miejsca, na językowe oczywiście.
 
 
aniteczka




Imiê: anna
Wiek: 43
Do³±czy³a: 06 Cze 2011
Posty: 50
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-08, 13:28   

Mogik napisa³/a:
Catalina- nie po wszystkich zaocznych ma się pracę. Nie można tak generalizować zwłaszcza, że jedna szkoła drugiej nie równa.
A jeżeli chodzi o kasę to też nie zawsze jest tak, że trzeba pracować żeby się utrzymać. Mam koleżankę która prywatnie dostawała takie stypendium, że w tym momencie to bym tyle nie zarobił.:) A ja nie wiem czy się załapię na stypendium więc chyba coś poszukam.


A gdzie jest taki dobry system stypendialny?
_________________
Pozdrawiam :)
 
 
katrina75



Imiê: Julia
Do³±czy³a: 09 Lip 2012
Posty: 18
Sk±d: CzÄ™tochowa

Wys³any: 2012-08-09, 19:53   

Mnie do matury jeszcze bardzo, bardzo daleko, ale już wybrałam studia i zawód. Pójdę na studia weterynaryjne i będę pracować w schronisku dla zwierząt.
_________________
Katrina75
 
 
Aisha




Imiê: Ewa
Wiek: 31
Do³±czy³a: 06 Wrz 2011
Posty: 87
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-10, 12:07   

katrina75 napisa³/a:
Mnie do matury jeszcze bardzo, bardzo daleko, ale już wybrałam studia i zawód. Pójdę na studia weterynaryjne i będę pracować w schronisku dla zwierząt.


Też kiedyś o tym myślałam, ale potem zdałam sobie sprawę, jaka to smutna praca. Codziennie widzisz jak te zwierzęta cierpią, kiedy chorują nieraz musisz je uśpić. Serce by mi się kroiło, nie dałabym rady.
 
 
Catalina




Imiê: Karolina
Do³±czy³a: 27 Lip 2012
Posty: 8
Sk±d: TÅ‚uszcz

Wys³any: 2012-08-10, 16:40   

katrina75 napisa³/a:
Mnie do matury jeszcze bardzo, bardzo daleko, ale już wybrałam studia i zawód. Pójdę na studia weterynaryjne i będę pracować w schronisku dla zwierząt.


Na warszawskim SGGW jest weterynaria, studenci bardzo ją sobie chwalą, jednakże ciężko jest się tam dostać i utrzymać. W ogóle weterynaria to ciężki kierunek, cięższy niż zoologia, najlepiej zdać rozszerzoną maturę z biologii i nie wiem, czy jeszcze nie chemię. Także mam nadzieję, że już wkuwasz do matury;)
_________________
Jesteś przed maturą, świeżo po, a może już studiujesz? Wejdź na www.studiowac.pl i zaczerpnij wszystkich potrzebnych informacji o kierunkach, uczelniach i rekrutacji z całej Polski, bądź podziel się doświadczeniem z innymi!
 
 
czornydanio90



Imiê: Daniel
Wiek: 33
Do³±czy³: 05 Maj 2012
Posty: 18
Sk±d: Bydgoszcz

Wys³any: 2012-08-12, 20:21   

Od października II rok medycyny na Collegium Medicum im. L.Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ;)
_________________
Od 01.10.2012 student II roku kierunku lekarskiego na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

https://www.facebook.com/...334395843315544 - zapraszam
 
 
 
wiedźmin




Imiê: boj
Do³±czy³: 21 Lut 2012
Posty: 83
Sk±d: land

Wys³any: 2012-08-26, 23:48   

a możecie polecić jakąś politologię w warszawie?? Raczej prywatnie, bo kolega trochę zawalił maturę...
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają.
 
 
katrina75



Imiê: Julia
Do³±czy³a: 09 Lip 2012
Posty: 18
Sk±d: CzÄ™tochowa

Wys³any: 2012-08-27, 21:57   

Ej, Wiedźmin, załączam link Z potrzebnym materiałem.
http://www.vizja.pl/wyzsz...CFccLfAod1wYAQw
_________________
Katrina75
 
 
Apila
devil's sister




Imiê: Dorota
Do³±czy³a: 15 Lip 2012
Posty: 94
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-28, 12:28   

Catalina napisa³/a:
najlepiej zdać rozszerzoną maturę z biologii i nie wiem, czy jeszcze nie chemię.


Koniecznie trzeba zdać rozszerzoną biologię i chemię, bo to się liczy. I minimum na 80% z każdego, wtedy ma się jakieś szanse.
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-09-20, 12:20   

aniteczka napisa³/a:
Mogik napisa³/a:
Catalina- nie po wszystkich zaocznych ma się pracę. Nie można tak generalizować zwłaszcza, że jedna szkoła drugiej nie równa.
A jeżeli chodzi o kasę to też nie zawsze jest tak, że trzeba pracować żeby się utrzymać. Mam koleżankę która prywatnie dostawała takie stypendium, że w tym momencie to bym tyle nie zarobił.:) A ja nie wiem czy się załapię na stypendium więc chyba coś poszukam.


A gdzie jest taki dobry system stypendialny?

Na WSP TWP w Warszawie. Ale ze stypendiami to jest tak; czy prywatnie czy publicznie to uczelnie dostają kasę na stypendia. Jest jeszcze stypendium rektorskie i naukowe a ona jeszcze dostawała na niepełnosprawność (nie dużą ale jednak). I tak jej się nazbierało:)
_________________
Mogilk
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-09-20, 14:30   

To fajnie :) A jak się jest pełnosprawnym to jest szansa na sportowe jeszcze <lol>

A po AWFie mozna sobie zrobić na wsp twp jakieś przygotowanie pedagogiczne? Bo znajomy skończył rehabilitację, ale chętnie by popracował też w szkole.
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-09-20, 15:05   

Wejdź sobie na ich stronę, to jest przecież wyższa szkoła pedagogiczna, więc muszą mieć taki kierunek. Pewnie jako podyplomówke, jak tylko te uprawnienia pedagogiczne potrzebuje. Dużo ludzi pewnie coś takiego musi robić, jak idą na kierunki bez tego przygotowania nauczycielskiego, a potem nie mają pracy i dorabiają sobie po studiach ten papierek:P.
_________________
Mogilk
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-09-20, 16:16   

Spoko, dzięki ;)

Podeślę mu i niech szuka chłopak :P
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: