/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2012-03-05, 09:47
Igrzyska Åšmierci
Autor Wiadomo¶æ
Demonica




Imiê: Moni
Do³±czy³a: 26 Maj 2011
Posty: 79
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-22, 07:43   

A widzieliście recenzję na fb?
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-22, 08:31   

Ja czytałam tę recenzję, którą wrzucili z filmwebu. Nie wiem czy o tą chodzi, ale była całkiem dobra. No i pozytywnie nastawiona na film, nawet znalazło się wyjaśnienie co do porównywania IŚ ze Zmierzchem. Bodajże Michał Walkiewicz, o ile nie przekręciłam nazwiska uznał, że Igrzyska są stokroć lepsze i nieporównywalny jest poziom tych dwóch filmów. A Igrzyska są dla szerszej publiczności. Więc to chyba znaczy, że nie zrobili z tego filmu gniotu :)
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-22, 09:23   

Dobrze wróży :) No i wreszcie ktoś jasno powiedział, że one nie są podobne do Zmierzchu ze względu na "zawartość", lecz szum medialny, popularność i marketing.
Recenzja przydatna. wiem, że nie da się uniknąć skrótów, ale mam nadzieję, że nie będą drastyczne.
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
mkgod7




Imiê: Marcin
Wiek: 40
Do³±czy³: 09 Sty 2012
Posty: 26
Sk±d: miasto

Wys³any: 2012-03-22, 13:31   

dokładnie, przecież to 2 różne filmy i scenariusze,
i niewiele mają ze sobą współnego oprócz tego szumu medialnego ;]

a propos, ciekawe który film wygeneruje większy rozgłos?
_________________

 
 
Hermena




Imiê: Malgorzata
Do³±czy³a: 19 Sty 2012
Posty: 29
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-22, 22:44   

Te recenzje z filmwebu świadczą o tym, że jak ktoś nie czytał filmu, to widzi fabułę filmu bardzo prosto, wręcz banalnie. Właśnie ciekawa jestem, jak na to spojrzą osoby, które po książkę nigdy nie sięgnęły. Czy dostrzegą w filmie mniej niż fani książki, do których ja się zaliczam? hmmm
_________________
Doskonałość jest straszna, nie ma potomstwa.
 
 
Demonica




Imiê: Moni
Do³±czy³a: 26 Maj 2011
Posty: 79
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-23, 06:37   

Ale to nic nowego, zawsze osoby, które czytały książkę lepiej rozumieją tę historię. Zawsze są też skróty, to normalne. Ważne tylko, żeby po skróceniu fabuła nie stała się banalna. A chyba właśnie tego dało się uniknąć. Przynajmniej ja tak zrozumiałam tę recenzję,
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-23, 21:08   

A ja dzisiaj oglądałam premierę i powiem wam, że zgadzam się, żę film świetny. Ale brakowało mi jednej rzeczy.. Myśli Katniss, one nadawały książce taki psychologiczny charakter, który bardzo mi się podobał. A w filmie wszystkie emocje były przedstawiane jedynie przez gesty i mimikę twarzy, osoby, które nie czytały książki mają to gorzej zobrazowane. Ale znajomy, który książki nie czytał i tak był zachwycony filmem :)
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-03-23, 21:41   

Idę jutro na film. Chciałem zobaczyć czy właśnie ktoś się już wybrał w pierwszym terminie.
Netree- książki są bardziej intymne od filmów. Tak naprawdę czytając chyba nie siedzieliśmy Katnis w głowie tylko we własnej. To przecież czytelnik wytwarza sobie te wszystkie obrazy czytając tekst, czytaliśmy co Katnis przeżywa ale kto czuł te emocje? No, znowu my.
Ja się trochę wyłamię z dyskusji czy film dobrze odzwierciedla książkę. Dobra ekranizacja to taka która jest po prostu samodzielnym dobrym filmem. To nie jest powtórne "czytanie książki" na ekranie.
A czy takie podejście to nie jest czasami obniżenie poprzeczki? Wręcz przeciwnie! Są dobre ekranizacje i są sieczki dla fanów. A jak było z igrzyskami to dam znać jutro albo pojutrze.
_________________
Mogilk
 
 
Hermena




Imiê: Malgorzata
Do³±czy³a: 19 Sty 2012
Posty: 29
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-24, 14:44   

ja idę dziś wieczorem. nie mogę się już doczekać - jedna z moich ulubionych książek na ekranie.
_________________
Doskonałość jest straszna, nie ma potomstwa.
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-24, 22:28   

Nie no masz rację. Liczyłam się z tym że będą pewne odstępstwa od książki. Gdyby chcieli przedstawić każdy szczegół książki to film by trwał cały dzień ! :P
 
 
Hermena




Imiê: Malgorzata
Do³±czy³a: 19 Sty 2012
Posty: 29
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-25, 13:19   

Ja już po wypadzie do kina! Naprawdę super film. Oczarował mnie, choć był mniej szczegółowy od książki. Ale to normalne. Generalnie ciekawa jestem, jak odbiorą ten film, osoby, które książki nie czytały. Bo na pewno inaczej,niż np. ja :)
_________________
Doskonałość jest straszna, nie ma potomstwa.
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-25, 13:40   

Mi się wydaje, że tym bardziej będą zadowoleni z filmu, bo nie będą porównywać do książki, a po drugie cały film to będzie dla nich jedna wielka tajemnica :P My już wiedzieliśmy co się stanie, więc nie było takiego zaskoczenia :P
 
 
Hermena




Imiê: Malgorzata
Do³±czy³a: 19 Sty 2012
Posty: 29
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-25, 13:52   

no, racja :) bez książki cała sprawa wydaje się w ogóle tajemnicza. No i opowiedziana jest w fajny sposób, trochę inny niż zwykle. a Katniss rewelka! Jennifer bardzo dała radę.
_________________
Doskonałość jest straszna, nie ma potomstwa.
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-26, 09:57   

Próbowałam sobie wyobrazić jak bym odebrała ten film nie znając książki.
Trudne to bardzo - na pewno zwróciłabym mniejszą uwagę na wątek rozterki miłosnej oraz Katniss jako żywicielki rodziny. Scena z poduszkowcem w ogóle nie była wyjasniona -przeleciał i już, nawet bym o tym nie pamiętała pewnie. Fajnie zrealizowali sterowanie areną - było wyeksponowane, że tak naprawdę to widowisko i wcale >nie wszystko< zależy od nich (trybutów).
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Aisha




Imiê: Ewa
Wiek: 31
Do³±czy³a: 06 Wrz 2011
Posty: 87
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-26, 10:26   

Mnie też się najbardziej podobało jak Jennifer zagrała Katniss o to studio filmowe, gdzie np. dokładali bestie, żeby uczestnikom nie było za łatwo. NA początku trochę ucięli i niewiele było Dystryktu 12, ale za to całkiem fajnie pokazany był Kapitol i jego mieszkańcy. Coś za coś, to tylko 2,5 godz. :p
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: