/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Chrześcijaństwo
Autor Wiadomo
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Doczy: 10 Cze 2009
Posty: 545
Skd: Środkowa Europa

Wysany: 2009-06-14, 18:31   Chrześcijaństwo

W Polsce przeważają chrześcijanie. A Wy? Wyznajecie tą wiarę? Praktykujecie? Jaki macie stosunek do Boga? Zapraszam do dyskusji.
 
 
Sweetaśna



Imi: N :D
Wiek: 34
Doczya: 12 Cze 2009
Posty: 232
Skd: Meksyk :D

Wysany: 2009-06-15, 19:22   

ja jestem ateistką. Chrześcijaństwo mi nie przeszkadza, bo jestem bardzo tolerancyjna. Tylko mnie wkurza jak ktoś chce spróbować narzucić mi jakąś religię lub komuś innemu
_________________
SANTA NO SOY Y NO SERE :p
 
 
 
Ponury Grabarz
Łopatolog




Imi: Gerwazy
Wiek: 38
Doczy: 11 Cze 2009
Posty: 208
Skd: Cmentarz

Wysany: 2009-06-15, 21:05   

Sweetaśna napisa/a:
ja jestem ateistką.

Współczuję.

Ja jestem chrześcijaninem, ogólnie jestem religijnym człowiekiem, nie wstydzę się tego i ogłaszam wszystkim jakiej wiary jestem.
_________________
Wypowiedz życzenie śmierci, a nadejdzie dzień szubienic...
 
 
Sweetaśna



Imi: N :D
Wiek: 34
Doczya: 12 Cze 2009
Posty: 232
Skd: Meksyk :D

Wysany: 2009-06-16, 19:14   

Ponury Grabarz napisa/a:
Współczuję.


hmmm.... a dlaczego współczujesz?
_________________
SANTA NO SOY Y NO SERE :p
 
 
 
Ponury Grabarz
Łopatolog




Imi: Gerwazy
Wiek: 38
Doczy: 11 Cze 2009
Posty: 208
Skd: Cmentarz

Wysany: 2009-06-17, 17:55   

Już wyjasniam. Nie chodzi mi tu o jakieś uprzedzenia, ale ja jako ateista czuł bym się źle.
_________________
Wypowiedz życzenie śmierci, a nadejdzie dzień szubienic...
 
 
Jogobella




Imi: Sylwia
Wiek: 30
Doczya: 19 Cze 2009
Posty: 302
Skd: ...

Wysany: 2009-06-20, 00:08   

Wyznaję to wiarę. Praktykuję. Bóg jest dla mnie często oparciem w trudnych chwilach. Często się do niego modlę i z nim rozmawiam. Czasami jednak zapominam o jego istnieniu...
 
 
TiMi
Prezenter RadioParty




Imi: Tomek
Wiek: 33
Doczy: 25 Cze 2009
Posty: 56
Skd: Zawiercie

Wysany: 2009-06-25, 11:22   

Bardzo zakłamana religia niestety. Jestem jej wyznawcą w pewnym sensie, tzn. niektórymi "zalecieniami" kościola sie nie kieruje. Jak wiemy nasza wiara jest oparta na Starym i Nowym Testamencie. Kościół momentami odbiega od niego, albo narzuca coś co nie jest zapisane.
 
 
 
Paragon
Bieszczadzki Anioł




Imi: Bartek
Doczy: 11 Lip 2009
Posty: 101
Skd: Olkusz city

Wysany: 2009-07-11, 19:22   

Jestem katolikiem. Tak zostałem wychowany. Nie patrzę raczej na sytuację jaka panuje w Watykanie i wgl. pośród księży. Wierzę w Boga, a nie w księży... znam kilku zaufanych i cholernie mądrych. Wiem, że z każdym problemem mogę się zwrócić do któregoś z nich. Poza tym należę do drobnej, lecz prężnie działającej wspólnoty. To wszystko daje mi totalny spokój ducha :) .
_________________



Mój Last.fm
 
 
Stinkhole




Imi: alfonsyna, hah
Wiek: 29
Doczya: 14 Lip 2009
Posty: 29
Skd: się tutaj wzięłam?

Wysany: 2009-07-14, 18:15   

Jestem wierzaca i praktykujaca katoliczka. Jestem wychowana wlasnie w tej wierze. nie wyobrazam sobie niedzieli bez mszy swietej - to dla mnie "nieniedziela" :D
 
 
Bramka
Przyjaciel
Całość w normie




Imi: Bramencja
Wiek: 31
Doczya: 14 Cze 2009
Posty: 875
Skd: Psycholandia

Wysany: 2009-07-14, 21:04   

Jestem chrześcijaninem i cieszę się z tego. Chodzę co tydzień do kościoła, bo chcę, nikt mnie nie przymusza. Czasem wiadomo że się wątpi, a nawet bardzo czesto bym powiedziała, ale potem jakoś jeszcze mocniej się wierzy:)
_________________
"Niektóre wydarzenia odciskają się w nas tak głęboko, że stają się bardziej doniosłe dopiero długi czas później. Takie chwile jątrzą przeszłość, a przez to są zawsze obecne w naszych wciąż bijących sercach. Niektórych wydarzeń się nie wspomina, lecz przeżywa je od nowa."
R. Scott Baker
 
 
SkiesSoBlue.




Imi: ...
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 148
Skd: over the hills...

Wysany: 2009-07-15, 19:39   

jestem katoliczką, w Boga wierzę i nikt nie przekona mnie do innej wiary. Jednak do kościoła chodzę dosyć sporadycznie, dlatego że dla dzisiejszego księdza liczą się pieniądze, nie parafianin, ksiądz potrafi w kościele poruszać sprawy polityczne, zrzędzić i odpychać ludzi od kościoła. teraz trudno znaleźć księdza z powołania, takiego, który przyciągnie wiernych. nie tylko księżą są tutaj 'winni' ale tez pseudokatolicy, którzy są chrześcijanami bo tak zostali wychowani, ale ich zachowanie na to nie wskazuje, pobicia, kradzieże, gwałty, plotki...
_________________
'Scena po scenie, nasze życie jest jak spektakl,
choć nam-aktorom być to może trochę nie w smak
i tak, jak martwe kukły, bez najmniejszej woli swojej
robimy często to, co niesie nam spektaklu kolej...'
 
 
sternum
cisza i ogień




Imi: Jot.
Wiek: 33
Doczya: 17 Lip 2009
Posty: 86
Skd: from your nightmare

Wysany: 2009-07-18, 20:52   

Wychowana zostałam w domu katolickim, przyjęłam sakrament bierzmowania i wraz z jego przyjęciem skończyła się moja wiara. Sakrament ten miał być duchowym przeżyciem, a stał się stresującą czasem uganiania się z indeksem, uczenia się pytań a później z nich odpowiadania:/
Obecnie wierzę w Boga, odrzuciłam Jezusa jako zbawiciela i Maryję, uznaję tylko Pięcioksiąg.
_________________
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
 
 
Piccola
duende del sur!




Imi: Cornelia
Pomoga: 1 raz
Wiek: 32
Doczya: 23 Lip 2009
Posty: 134
Skd: Al-Andalus

Wysany: 2009-07-25, 17:38   

Jestem katoliczka i pomimo ze sama czasem sie do tego nie przyznaje to jednak trzymam sie caly czas tej wiary. Wierze przede wszystkim w Boga, w tego samego Boga w ktorego wierzymy wszyscy - katolicy, muzulmanie, buddysci. A jednak uwazam sie za katoliczke bo kieruje sie zasadami kosciola katolickiego, kazdy powinien miec moim zdaniem jakies zasady a ja w tych zasadach sie wychowalam wiec te zachowuje (przynajmniej czesciowo, zdaje sobie z tego sprawe). Byl czas ze przekierowywalam sie na Islam, myslalam nawet o tym, zeby nauczyc sie zyc jak muzulmanka (i wciaz czasem o tym mysle) ale jednak to bylaby bardzo, bardzo duza zmiana w zyciu i narazie jeszcze nie jestem na to gotowa, nie wiem czy dalabym sobie rade. Bycmoze kiedys, aczkolwiek Islam bardzo mnie pociaga i jako wiara podoba mi sie w nim wiele rzeczy.
 
 
SkiesSoBlue.




Imi: ...
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 148
Skd: over the hills...

Wysany: 2009-08-17, 12:45   

jestem wierząca, jednak do kościoła nie chodzę co niedzielę, chodzę wtedy, kiedy czuję taką potrzebę. modlę się codziennie. czasem miewam chwile zwątpienia, ale jak ktoś już wyżej napisał, po takich momentach, wiara staje się silniejsza.
Denerwuje mnie też nagonka na ateistów, to ich sprawa czy wierzą, czy nie, a na pewno nikt nie może ingerować w to co czują, bo skoro jesteś katolikiem, powinieneś miłować bliźniego, bez względu na wszystko, prawda?
sprawa wiary i religii to rzecz indywidualna.
kończąc, ja nigdy nie wyrzeknę się Boga.
_________________
'Scena po scenie, nasze życie jest jak spektakl,
choć nam-aktorom być to może trochę nie w smak
i tak, jak martwe kukły, bez najmniejszej woli swojej
robimy często to, co niesie nam spektaklu kolej...'
 
 
xooy




Imi: Gosia.
Wiek: 114
Doczya: 19 Sie 2009
Posty: 476
Skd: Trójmiasto

Wysany: 2009-08-19, 16:53   

drażni mnie to co się dzieje w tym kościele i w około niego.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: