/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadany
2009-08-06, 18:42
Sport to zdrowie
Autor Wiadomo¶æ
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2009-07-10, 09:14   Sport to zdrowie

Nie raz słyszymy, że sport to zdrowie, co Ty myślisz słysząc stwierdzenie "Sport to zdrowie"??
Jest tak jak się mówi ??
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Angel




Imiê: AÅ„.
Do³±czy³a: 23 Cze 2009
Posty: 1167
Sk±d: siÄ™ wzięłam?

Wys³any: 2009-07-10, 10:52   

Sport to jest zdrowie, ale też w pewnym umiarze. Trzeba rozsądnie uprawiać sport. Chyba lepiej być wysportowanym, z ładną figurą człowiekiem niż otyłym i ledwo co się poruszającym [:
_________________
Zabiorę Cię do takiego nieba, gdzie nawet anioły grzeszą... ;*



 
 
Finch




Imiê: PaweÅ‚
Wiek: 31
Do³±czy³: 29 Cze 2009
Posty: 222
Sk±d: brać forse?

Wys³any: 2009-07-10, 11:40   

Ruch wpływa pozytywnie na nosze zdrowie, ale tak jak koleżanka wyżej napisała, w umiarze. Można się przeforsować i zamiast sobie pomóc to sobie zaszkodzimy.
 
 
maly7gsdh



Imiê: MichaÅ‚
Wiek: 32
Do³±czy³: 14 Lip 2009
Posty: 27
Sk±d: Ostrów Wlkp

Wys³any: 2009-07-14, 14:58   

Kiedyś na podobnym forum toczyła sie burzliwa dyskusja na ten temat czy sport to zdrowie czy kalectwo..

Według mnie w umierze to zdrowie a w nadmiarze to kalcetwo..
 
 
 
kuba.k94



Imiê: kuba
Wiek: 30
Do³±czy³: 17 Lip 2009
Posty: 101
Sk±d: BiaÅ‚ystok

Wys³any: 2009-07-18, 13:21   

Oczywiście że zgadzam się z tym! Ale wszystko w ramach swoich możliwości.

Często chodzę z kumplem na stadion i biegamy, zaczynając wiosną od 2km, później powiększając dystans do 12km maksymalnie - nie biegamy na czas.

Kiedyś kumpel przesadził no i miał przerwę około trzech tygodni.

Dla mnie akurat uprawianie sportu to przyjemność, po tym zawsze jest lepsze samopoczucie itd. ;) .
 
 
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2009-07-21, 08:02   

Sport jak anjbardziej zdrowy jest:P
Bo bez niego nie umialabym zyc;d

w roku szkolnym jak zrobi sie tylko troszku cieplej to 2 razy dziennie po 5 km;d Wstac o 5.30 i biegac o.O z poczatku mega szok;d a pozniej sie przyzwyczailam i nie umielabym bez tego zyc. Do tego 2 albo 3 treningi w tygodniu po szkole;d a potem padnieta jestem;d

ale za to czuje ze i tak bym z sportu nigdy nie zrezygnowala;d
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
Marikaa_xD
<3




Imiê: Marika
Wiek: 28
Do³±czy³a: 18 Sie 2009
Posty: 127
Sk±d: mam niby wiedzieć?

Wys³any: 2009-08-20, 19:25   

Sport nie jest wcale taki zdrowy. No bo np. jak sobie złamiesz nogę albo rękę albo będziesz mieć jakąś kontuzje ;/ No oczywiście gdy uprawiamy jakieś sporty poprawia nam się kondycja, zmniejsza ryzyko zawału i wgl ale czasem sport jest niebezpieczny ;/
_________________
Kiedy mam wybierać między jednym złem a drugim zwykle wybieram to którego jeszcze nie próbowałam... ;]
 
 
 
Serio?




Imiê: Daria
Wiek: 36
Do³±czy³a: 20 Sie 2009
Posty: 175
Sk±d: spod kapsla

Wys³any: 2009-08-20, 19:46   

Nawet nie chodzi o same kontuzje, ale każda osoba, która uprawia sport od najmłodszych lat i np. robi to zawodowo (głównie mam na myśli lekkoatletów) prędzej, czy później będzie miał problemy ze stawami. Znam kupę ludzi w wieku 18-20 lat, którzy trenowali od dziesiątego roku życia, a więc niedługo, i teraz chodzą regularnie do lekarza, ponieważ ledwo chodzą, nie mówiąc już o bieganiu.

Sport, to gówno ; )
_________________
tak, ja to wiem, w pragnienie zmieniam siÄ™.
te słodkie grzechy, tego chcę...

jedna całość.
 
 
K....
Drum'n'Bass ;]




Imiê: Krystian
Zaproszone osoby: 5
Wiek: 29
Do³±czy³: 12 Cze 2009
Posty: 157
Sk±d: Polska ;)

Wys³any: 2009-08-20, 20:30   

Ja codziennie jeżdżę na rowerze.
Ostatnio mi się zepsuł i dziś "wracam" po 2 tyg. do jeżdżenia, nogi mnie nawalają ładnie mówiąc ;]
Dla mnie sÄ… najgorsze "powroty"
 
 
 
Jogobella




Imiê: Sylwia
Wiek: 30
Do³±czy³a: 19 Cze 2009
Posty: 302
Sk±d: ...

Wys³any: 2009-08-23, 23:04   

Według mnie uprawianie takich zwyczajnych sportów, typu jazda na rowerze, bieganie, to samo zdrowie :) Ale jakieś poważniejsze sporty często niestety prowadzą do różnych kontuzji i problemów.

Nielegalna napisa³/a:
Wstac o 5.30 i biegac

Lubię biegać tak rano ;]
 
 
stokrotka.



Imiê: Sylwia .
Do³±czy³a: 05 Lut 2010
Posty: 812
Sk±d: wiesz... ;)

Wys³any: 2010-04-25, 20:41   

pewnie to prawda. siedzenie przed tv przez cały czas itp. ;p to na ewno dobrze nie robi ..
_________________
i co z tego.. ? xd
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-02-27, 17:30   

Tak, fizyczne i psychiczne :P Zawsze kiedy mam dłuższe jakieś tam przygody z jakimkolwiek sportem, to czuję się zdrowsza, to się po prostu odczuwa, zwyczajnie. Bardziej człowiek jest rozbudzony, ma więcej energii, czuje, że nie traci czasu.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Monia*




Imiê: Monika
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 411
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-02-29, 13:09   

Serio? napisa³/a:
Sport, to gówno ; )
taaa, siedź dalej przed kompem, to sam za 20 lat będziesz wyglądał jak gówno.

Sport to zdrowie, ale dla zdrowych ludzi, bo dla innym może okazać się śmiertelny.

Dzieci powinnym jak najwięcej uprawiać sport, biegać, latać. I nie mówić im "nie biegaj, bo się spocisz". Ma się spocić. Dzieci są stworzone do wysiłku. I do 20-stego roku życia pracujemy nad swoją wydolnością. Później ona spada, u tych co osiągnęli dużą, spada znacznie wolniej.
No i chyba nie muszę dodawać, że otyłość nie jest zrowa i prowadzi do różnych chorób. I owszem są osoby, które mają dobra przemianę materii, jak np. ja. Mogę jeść co chcę i nie tyję. Ale wiadomo, że za 20 lat to się pewnie zmieni. I ciało bez sportu sflaczeje, po prostu. Osoba, która ma 16 lat powie, że i tak dobrze wygląda, jest szczupła, ma ladne ciało, ale bez ćwiczeń, za 20 lat już tego nie powie.
I szlag mnie trafia jak widzę grubaska, który siedzi w maku i wpieprza hamburgery, z mamusią. Profesor nam pokazywał różne zdjęcia i np. to


Albo ostatnio spotkałam się ze śmieszną sytuacją. Grubaska z koleżanka. Godzina koło 13:00. Grubaska kupuje cole i dużego batona (jak stwierdziła "duży baton, dla dużej osoby", przynajmniej poczucia humoru im odmówić nie można). I ta druga do niej "miałaś się odchudzać", na co ona "ale ja jeszcze dzisaj nic nie jadłam". I weź się nie załam.
 
 
sandza



Imiê: .........
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 29
Do³±czy³a: 24 Lut 2012
Posty: 147
Sk±d: Lubuskie

Wys³any: 2012-02-29, 17:44   

no Monia* widze niezła wypowiedź i zgadzam się z nią ;)

nie wyobrażam sobie życia bez ruchu, siedząc na tyłku i oglądać w tv jak inni sie pocą .. to nie dla mnie ...

tak dla lepszego samopoczucia nawet , dobrze sie przebiegnąć rano cz też wieczorem co najmniej 1 km .. człowiek wtedy albo lepiej zacznę dzień ( bo na pewno to poprawi mu humor) albo lepiej będzie spał jak jest wymęczony ...

tak więc sport to zdrowie jak dla mnie i ten bardziej 'zaawansowany' typu gra w drużynie .. dzięki temu czuje sie na prawde dobrze a do tego można poznać ludzi mających takie same pasje
_________________
...Wtedy zadaj mi pytanie, jak to jest mieć osiemnaście lat i mieć bezustanne ataki alergii, zwyczajnie puchnąć od uczulenia na ludzkość.
 
 
Leafin




Imiê: Eru
Wiek: 45
Do³±czy³: 17 Lut 2012
Posty: 19
Sk±d: metsästä

Wys³any: 2012-03-02, 17:22   

Sport jest zdrowy, absolutnie nie wyczynowy.
_________________
Land of bear and land of eagle
Land that gave us birth and blessing
Land that called us ever homeward
We will go home across the mountains..
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: