/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Samotna dziewczyna na wyprawÄ™ rowerowÄ…??
Autor Wiadomo¶æ
onekey12




Imiê: Paulina
Do³±czy³a: 18 Maj 2013
Posty: 4
Sk±d: Wschód

Wys³any: 2013-05-28, 19:24   Samotna dziewczyna na wyprawÄ™ rowerowÄ…??

Hej Wszystkim !
Mam 19 lat i od kilku tygodni chodzi mi po głowie samotna kilkudniowa wyprawa rowerowa.
Teraz jestem po maturze i mam masę wolnego czasu, chciałabym przeżyć coś na prawdę wielkiego i jestem ciekawa waszego zdania czy to dobry pomysł??
Dodam, że nie mam nikogo z kim mogłabym się wybrać, ale chciałabym spędzić samotnie kilka dni na łonie natury :)
Jeśli chodził o sprawy techniczne to dałabym radę, kapeć mi nie straszny ;)
Już mam w głowie mały plan, pierwszy dzień ok. 100km i dotarłabym nad pewne jeziorko tam posiedziałabym z dzień może dwa i do domciu, po drodze zwiedzając oczywiście kilka fajnych miejsc, także potrwałoby to max 4 dni.

Co o tym myślicie może ktoś z was lub waszych znajomych przeżył coś podobnego??

Mam nadzieję że nie weźmiecie mnie za wariatkę która chce gdzieś zginąć w lesie ;p

Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam ;)
  
 
 
Catchmybeat



Imiê: Marta
Wiek: 27
Do³±czy³a: 30 Sty 2013
Posty: 63
Sk±d: Polska

Wys³any: 2013-05-28, 19:39   

Cześć:) wiesz co myślę, że to świetny pomysł. Jeśli lubisz naturę i jak mówisz masz dużo wolnego czasu teraz po maturach , to naprawdę , warto czegoś takiego spróbować:) Powiem Ci, że czasem takie samotne wycieczki dobrze wpływają na człowieka. Jest się wtedy bliżej ze swoimi myślami i można odsapnąć od tej codziennej szarości. Uważaj tylko na pogodę , w razie czego zaopatrz sie w deszczak i parasol , bo z tą naszą polską pogodą to nigdy nic nie wiadomo:P no i ruszaj szukać przygody:) Miłej wycieczki <buziak>
 
 
qwerasd1234




Imiê: Tomek
Wiek: 29
Do³±czy³: 10 Cze 2012
Posty: 184
Sk±d: Opole

Wys³any: 2013-05-29, 12:12   

Z własnego doświadczenia wiem, ażeby przejechać 100 km za jedeń dzień trzeba troche wcześniej się przygotować i jezdzic i cwiczyć. Jeśli będziesz nie "rozgrzana" mam na mysli kilku dniowe treningi i trasy pod 50 km , to moze sie okazać że po przejechaniu 50 km dostaniesz zakwasów, bólów mięśni i nici z dalszej jazdy :P

Pomysł uważam za dobry;p też bym kiedyś pojechał tak, ale samemu mi sie nie chce, a nie mam jak zawsze z kim ;p

A odnośnie wyposarzenia. To koniecznie zestaw naprawczy do kół, jakiś śrubokręt i klucz 13 i 10 głównie się sprzyda;p bo nigdy nie wiadomo ;p wiadomo, Biegi ( o ile masz ) ustawione, wszystko nasmarowane ;p Parasola na rower nie polecam, lepiej komplet Spodnie i kurtka przeciwdeszczowa.

No i wiadomo, mapa rzecz najważniesza, chyba że masz dobrą pamięć ;d
_________________
Racjonalne spojrzenie na sprawy z innej perspektywy pomaga najbardziej - Więc pisz na priv.
 
 
 
onekey12




Imiê: Paulina
Do³±czy³a: 18 Maj 2013
Posty: 4
Sk±d: Wschód

Wys³any: 2013-05-29, 17:12   

qwerasd1234 napisa³/a:
Z własnego doświadczenia wiem, ażeby przejechać 100 km za jedeń dzień trzeba troche wcześniej się przygotować i jezdzic i cwiczyć.
Wiem, wiem jak na razie jeżdżę ok. 40 km a i więcej będzie na pewno ;)
 
 
cygaretka




Imiê: Marta
Pomog³a: 14 razy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 865
Sk±d: znikÄ…d.

Wys³any: 2013-05-31, 11:24   

Jak masz odwage i chęci to czemu nie?
Spełniaj swoje marzenia.
_________________
Zrób, coś dla nas, skończ kłamać, co ćpałaś.
 
 
qwerasd1234




Imiê: Tomek
Wiek: 29
Do³±czy³: 10 Cze 2012
Posty: 184
Sk±d: Opole

Wys³any: 2013-06-01, 15:11   

jak 40 jezdzisz i nie masz problemow to wiesz spokojnie dasz rade;p Dobrze jest " przygrzać " na rowerze ;p wtedy wcale nie bd miała problemów, jakas trudna trasa < góra , zjazd, góra zjazd;p

Tak czy siak udanej wycieczki ;d
_________________
Racjonalne spojrzenie na sprawy z innej perspektywy pomaga najbardziej - Więc pisz na priv.
 
 
 
michaleeek



Imiê: MichaÅ‚
Do³±czy³: 20 Maj 2013
Posty: 12
Sk±d: Polska

Wys³any: 2013-06-01, 15:44   

Pewnie, że to jest dobry pomysł :D . Sam czasami robię sobie takie "wypady", więc w razie czegoś służe pomocą w przygotowaniach ;) . Zapomniałbym ważnej rzeczy Ci powiedziec, do bidonu z wodą dorzuć sobie tabletke typu plusz z magnezem, to żadne skurcze związane ze stratą magnezu Ci nie straszne ;)
 
 
lastrada



Imiê: magda
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 16 Sty 2012
Posty: 220
Sk±d: z daleka

Wys³any: 2013-06-02, 15:05   

wow świetnie że są tacy ludzi jak ty że im się coś chce. Ja na 4 dni bym musiała ze sobą lodówkę brać :D
_________________
zobacz chłopie co zrobiłeś, życie babie obrzydziłeś
!!
 
 
qwerasd1234




Imiê: Tomek
Wiek: 29
Do³±czy³: 10 Cze 2012
Posty: 184
Sk±d: Opole

Wys³any: 2013-06-02, 18:14   

lastrada, Dałabyś rade :D
_________________
Racjonalne spojrzenie na sprawy z innej perspektywy pomaga najbardziej - Więc pisz na priv.
 
 
 
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-06-02, 21:25   

onekey - pomysł super,bo to dobre choćby dla własnego zdrowia, ale czy taka samotna wyprawa jest mądra? Radziłabym robić to w kilka osób,bo jak się domyślasz jest bezpieczniej. Sama wiesz ile niebezpieczeństw czaić się może na każdą samotną osobę, a co dopiero na młodą dziewczynę i to w dodatku na nieznanym terenie. Jeśli możesz nie narażaj swojego może i życia.Ale i tak zrobisz,jak będziesz uważała.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
onekey12




Imiê: Paulina
Do³±czy³a: 18 Maj 2013
Posty: 4
Sk±d: Wschód

Wys³any: 2013-06-02, 22:24   

gadula, Właśnie tak się zastanawiam czy nie szukać kogoś kto by mi towarzyszył.............ale niestety chyba nikogo takiego nie znajdę, nikomu się nie chce wyjść na 10km przejażdżkę a co dopiero więcej ;/

Ale się nie poddam, sama też dam radę :)
 
 
qwerasd1234




Imiê: Tomek
Wiek: 29
Do³±czy³: 10 Cze 2012
Posty: 184
Sk±d: Opole

Wys³any: 2013-06-02, 23:25   

haha , weź koniecznie zestaw naprawczy do dętek, klucze i pompke do roweru xd

Ja dzisiaj niestety, zaliczylem plaskacza i 7 km musialem z buta iść , na szczęście tylko 7 a nie więcej, bo wracałem już z trasy ;p
_________________
Racjonalne spojrzenie na sprawy z innej perspektywy pomaga najbardziej - Więc pisz na priv.
 
 
 
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-06-09, 18:13   

onekey12 napisa³/a:
gadula, Właśnie tak się zastanawiam czy nie szukać kogoś kto by mi towarzyszył.............ale niestety chyba nikogo takiego nie znajdę, nikomu się nie chce wyjść na 10km przejażdżkę a co dopiero więcej ;/

Ale się nie poddam, sama też dam radę :)


Oczywiście, że nie poddawaj się, ale jednak przemyśl tę całą samotną wyprawę, przecież chodzi tutaj tylko i wyłącznie o Twoje bezpieczeństwo.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
qwerasd1234




Imiê: Tomek
Wiek: 29
Do³±czy³: 10 Cze 2012
Posty: 184
Sk±d: Opole

Wys³any: 2013-06-09, 18:33   

Nooo ludziom się nie chce jezdzić na rowerze, bo boją się stracic zbędne kilogramy ;p nigdy nie wiesz, kiedy w kraju głód nastanie :)
_________________
Racjonalne spojrzenie na sprawy z innej perspektywy pomaga najbardziej - Więc pisz na priv.
 
 
 
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-06-11, 20:16   

Jakbyś nie wiedział - głodnych w kraju mamy Ci pod dostatkiem.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: