/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kara Śmierci
Autor Wiadomo
Alicja




Imi: Ala
Wiek: 28
Doczya: 02 Sie 2012
Posty: 102
Skd: w-ce

Wysany: 2012-09-01, 20:23   

Jeśli skazany popełnił coś naprawdę nieludzkiego to jestem za karą śmierci.
_________________
Za zakochiwanie się w idiotach odpowiada ta część głowy, w której nie ma mózgu.
 
 
dż.



Imi: Olga
Pomoga: 3 razy
Wiek: 33
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Skd: Kleve

Wysany: 2012-09-05, 12:15   

Alicja napisa/a:
coś naprawdę nieludzkiego

Co to znaczy?

Mimo logicznych argumentów nie mogę się przekonać.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
merry




Imi: Madzia
Wiek: 27
Doczya: 27 Wrz 2012
Posty: 14
Skd: Gdynia

Wysany: 2012-09-28, 20:53   

Nie jestem katoliczką, wyznaję świętość Haile Selassie, ale uważam, że tylko bóg, tylko ten który jest nad nami, ten który nas stworzył ma prawo do wybierania daty, miejsca, sposobu naszej śmierci.

Okej, niektórzy powiedzą '' Życie to wielki dar, kiedy go komuś odbierzemy poniesie kare '' . To nieprawda! Myślicie , że śmierć jest karą? Nienawidzę, nie toleruję pedofilii.. Ale myślicie, że taki ''człowiek'', który zgwałci i zabije małe dziecko, a który poniesie kare śmierci na prawdę otrzyma kare? Śmierć - najczęściej kojarzy się nam ze złem. Ale czy tak jest na prawdę? Ulżymy tylko takiemu zboczeńcowi, on jeżeli dostanie dożywocie, otrzyma karę od sądu, od państwa. Zostaje zamknięty w więzieniu, inni więźniowie dowiadują się o jego zbrodni, myślicie że będą go pochwalać? Myślicie, że strażnicy w więzieniu będą mówić '' źle zrobiłeś, ale więzienie to wszystko .. '' Nie.. Oni zadadzą mu ból. Nie lubię krzywdzić ludzi, nie potrafię, nie chcę.. Brzydzę się krzywdą. Ale jeżeli ktoś coś zrobi, musi ponieść tego konsekwencje, takie jest życie.
_________________
Przed Toba setki dróg stoi otworem.
 
 
 
MatiMTPL




Imi: Mateusz
Doczy: 28 Gru 2012
Posty: 5
Skd: TBG

Wysany: 2012-12-28, 23:12   

W jakichś szczególnych przypadkach, gdy wina jest niepodważalna, jestem za.
A resztę złodziei do budowy autostrad. Niejednemu żyje się lepiej we wiezieniu niż na wolności.
 
 
cygaretka




Imi: Marta
Pomoga: 14 razy
Doczya: 19 Mar 2012
Posty: 865
Skd: znikąd.

Wysany: 2012-12-29, 20:38   

Tylko w przypadku pewnych dowodów jestem za.
_________________
Zrób, coś dla nas, skończ kłamać, co ćpałaś.
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-02-20, 16:18   

Nawet jakbyśmy chcieli to nie możemy jej wprowadzić, ot taki porządek prawny.
cygaretka napisa/a:
Tylko w przypadku pewnych dowodów jestem za.

tylko w takim przypadku można kogoś skazać za cokolwiek.
 
 
sparkle




Imi: Michalina
Wiek: 28
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 54
Skd: Łódzkie

Wysany: 2013-02-21, 14:47   

Mam mieszane uczucia co do kary śmierci..
Bo nawet jeśli ktoś zrobi coś strasznego, to chyba lepiej żeby się dożywotnie męczył w więzieniu, przynajmniej takie moje zdanie.
Jeszcze zależy co takiego zrobi.. Niektórzy ludzie potrafią się zmieniać, przynajmniej wierzę w to.
Inna sytuacja jeśli ktoś zabił, zamordował kilka osób i w ogóle nie widzi w tym problemu, to powinien być wyjątek.. Bo po co kogoś takiego trzymać w więzieniu dożywotnie, skoro on i tak nigdy nie wyjdzie, ani się nie zmieni.
Ale z drugiej strony jakby była ta kara śmierci to może byłoby mniej morderstw itd? Ludzie bardziej baliby się śmierci niż więzienia
_________________
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili
Pokaż że się mylili
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-02-21, 16:25   

sparkle napisa/a:
Ale z drugiej strony jakby była ta kara śmierci to może byłoby mniej morderstw itd? Ludzie bardziej baliby się śmierci niż więzienia

prosty przykład - Stany, gdzie jest kara śmierci. Czy przestępczość jest tam mniejsza? Wątpliwe
 
 
Michal080
Antagonist




Imi: Michał
Wiek: 27
Doczy: 05 Kwi 2012
Posty: 167
Skd: Z Krypty 34

Wysany: 2013-02-21, 16:47   

Zależy oczywiście jak często kara śmierci byłaby stosowana. Jeśliby na to stosowano ją za jakieś cholernie poważne przestępstwo (nie wliczając w to zabójstwa) to zapewne mało by się zmieniło. Gdyby jednak sądy skazywały każdą zbrodnię na karę śmierci (co byłoby nie dość że okrutne, to w pewien sposób komiczne), na przestępstwa nie byłoby aż tylu chętnych.
_________________
"Strach i przerażenie to zupełnie nie to samo. Strach popędza, zmusza do działania, tworzenia. Przerażenie paraliżuje ciało, blokuje myśli, pozbawia ludzi człowieczeństwa." - Metro 2034
 
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-02-21, 19:10   

Najlepszym sposobem na zapobieganie popełniania przestępstw jest nie podwyższanie kar, a większa skuteczność w wykrywaniu sprawców. Jak jest duża skuteczność to i przy niskich karach przestępczość jest mała, patrz kraje skandynawskie.
 
 
Seventh Sign
.



Imi: ---
Zaproszone osoby: 1
Pomoga: 1 raz
Doczya: 27 Sty 2013
Posty: 300
Skd: ---

Wysany: 2013-02-21, 22:47   

Ja również. Jeszcze kilkanaście lat temu żył na naszym osiedlu facet, który gwałcił i zabijał kobiety i to w rekordowych liczbach. Taki człowiek zasługuje na karę śmierci. Albo w mieście gdzie bywam na wakacjach facet również ma na swoim koncie gwałty, a władze zrobić z nim nic nie chcą, bo ma żółte papiery. Właśnie za gwałty, pedofilię i inne rzeczy, które niszczą psychikę ofiary powinna być kara śmierci. Morderstwa i ludobójstwo także.
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-02-22, 00:06   

Jak gość serio ma żółte papiery to powinien być osadzony w specjalistycznym zakładzie zamkniętym, typu szpital psychiatryczny. Poza tym, skoro szalony to na krzesło i tak by nie mógł iść.
 
 
Seventh Sign
.



Imi: ---
Zaproszone osoby: 1
Pomoga: 1 raz
Doczya: 27 Sty 2013
Posty: 300
Skd: ---

Wysany: 2013-02-22, 09:35   

Powinien. Niestety mieścina mała, nikt nie robi z tym porządku. Z resztą o czym my mówimy.. Było raz tam wezwanie na policje, bo pijany mąż awanturował się z żoną. Policja nie potrafiła sobie z nim poradzić, więc go zostawili :crazy:
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-02-22, 10:56   

Jak sobie w ten sposób nie radzą, to co by pomogła kara śmierci ? ; d
 
 
74073



Imi: Marek
Wiek: 28
Doczy: 25 Lut 2013
Posty: 21
Skd: Tak

Wysany: 2013-02-25, 21:27   

Jestem za, przestępca powinien mieć nauczkę na przyszłość.
_________________
Working the jobs we hate, to buy the shit that we don't need.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: