/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zakaz palenia
Autor Wiadomo¶æ
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2010-11-16, 18:30   Zakaz palenia

Wczoraj weszła w życie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych, przystankach, pociągach, barach itp.
Jak siÄ™ na to zapatrujecie?
Co na to palacze? I co na to przeciwnicy palenia??
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
Yasminne




Imiê: Kasia
Do³±czy³a: 14 Lis 2010
Posty: 29
Sk±d: spam

Wys³any: 2010-11-16, 19:53   

Moi rodzice palą, ale jakoś z miesiąc temu przestawili się na e-papierosy, także dają radę Ogólnie ludzie śmiesznie reagują jak widzą palącego w miejscu dla niepalących i prawie wszystkim trzeba tłumaczyć, że ten dym nie jest trujący, że nie ma zapachu i że ejst tylko parą wodną.
 
 
Megalomania
Przyjaciel




Imiê: Karolina
Wiek: 32
Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2010
Posty: 881
Sk±d: lubuskie

Wys³any: 2010-11-16, 20:37   

Mimo, że sama paliłam i ogólnie obracam się w towarzystwie palaczy, jestem za. Chociaż moim zdaniem (na przykladzie mojego liceum) w szkołach powinny być wyznaczone miejsca do palenia, w końcu uczą się tam ludzie dorośli. Tak samo rzecz ma się w barach, gdzie przy piwie ciężko jest zrezygnować z papierosa. Z drugiej strony totalną głupotą jest dla mnie wydzielanie części dla palących w restauracji. Co z tego, że siedzę w miejscu, gdzie nie wolno palić, jak parę metrów dalej już jest strefa 'z dymkiem'? Ogólnie myślę, że u mnie w mieście ten zakaz nie będzie przestrzegany, podobnie jak to jest z piciem alkoholu w miejscach publicznych.
_________________
ile to razy nawet nie wierząc spotykamy się w innym świecie
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imiê: Mateusz
Wiek: 32
Do³±czy³: 26 Maj 2010
Posty: 316
Sk±d: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wys³any: 2010-11-16, 22:30   

Nie wiem jak w innych miejscach, ale w moim rejonie praktycznie nic się nie zmienia. Sale dla palaczy w lokalach są już od kilku lat, kto chce palić, wychodzi ewentualnie na zewnątrz, nie dlatego, że są zmuszani, lecz z własnej świadomości, iż komuś może taki dym przeszkadzać. Nie trzeba do tego żadnych ustaw.
Sam zakaz nie jest ani dobry, ani zły. Ma wiele nieścisłości jak np: co uznajemy za przestrzeń publiczną? Ile metrów od przystanku autobusowego może dany osobnik palić. Te nieścisłości będą rodzić problemy.
Sądzę, że nie tędy droga, lepiej uświadamiać naród i te zachowania które są teraz narzucane, stały się nawykiem, a nie przymusem.
 
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-11-17, 12:01   

moim zdaniem to szczerze troch nie fer jest wobec osób palcych. Powinny by lokale dla palcych i nie dla palcych i ja jest osoba palcac i oczywicie jestem przeciwn takiej ustawie.
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
aniołek




Imiê: Sara
Do³±czy³a: 14 Lis 2009
Posty: 457
Sk±d: z nieba

Wys³any: 2010-11-17, 16:49   

VooDoo napisa³/a:
Ile metrów od przystanku autobusowego może dany osobnik palić.

to mnie najbardziej zastanawia.. sama pale ale na przystanku gdzie stoja ludzie odchodze z jakies 10 metrów.. .. i tu rodzi sie pytanie czy to juz łamanie zakazu? Jak bede palila w aucie to dostane mandat? Jestm za jesli chodzi o dyskoteki, bary itd.. ale jak zwykle w Pl robią bez umiaru ;/

z drugiej strony.. zakazuja tego co teoretycznie nie jest problemem.. np nie życze sobie zeby ludzie na przystankach brzydko sie wyrażali czy taki zakaz tez wprowadzą?

Zreszta politycy powinni zajać się ważniejszymi sprawami..
 
 
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2010-11-17, 17:44   

Megalomania napisa³/a:
w szkołach powinny być wyznaczone miejsca do palenia,

W niektórych szkołach, nawet w mojej są takie miejsca :)

Mnie się ten zakaz podoba, chociaż przeciw palaczom w zasadzie nic nie mam (póki nie palą fajki za fajką.). Ale wiecie, średnio przyjemne jest wietrzenie kurtki przez trzy dni, bo śmierdzi papierosowym dymem po paru godzinach spędzonych w pubie...
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
Megalomania
Przyjaciel




Imiê: Karolina
Wiek: 32
Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2010
Posty: 881
Sk±d: lubuskie

Wys³any: 2010-11-17, 18:02   

Nielegalna napisa³/a:
W niektórych szkołach, nawet w mojej są takie miejsca

wiem, dlatego napisałam, że na przykładzie mojego liceum.
_________________
ile to razy nawet nie wierząc spotykamy się w innym świecie
 
 
Zorina
Marzycielka



Imiê: Iwona
Wiek: 36
Do³±czy³a: 25 Wrz 2010
Posty: 61
Sk±d: z Krainy Czarów

Wys³any: 2010-11-30, 15:30   Zakazaz palenia

Ja nie palÄ™ wiec ustawa ta mnie mnie nie boli.
Ale nie wiem czy to do końca dobry pomysł bo jak ktoś bardzo chce palić,zawsze znajdzie sposób.
_________________

 
 
Aspołeczny
Yy?




Imiê: n/n
Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2010
Posty: 379
Sk±d: PoniekÄ…d SkÄ…dinÄ…d

Wys³any: 2010-12-21, 18:58   

Dla mnie jest to kolejny dziwny frykas tych co nami rzÄ…dzÄ….
No jakoś do tej pory nie przeszkadzało to ludziom, że w większości barów, pubach etc. są sektory dla palących i niepalących. Sam palę więc trochę mnie to drażni.
No ale u mnie np. w barze osiedlowym wzięli się na sposób i założyli "Klub miłośników tytoniu" wystarczy się zapisać dostanie się kartę członkowską i można palić.. <hahaha> Czyli jak pokazuje ten przykład wszystko jest do przejścia - obejścia.
_________________
TrisH UC :* <3m siÄ™>
"..wole być głupi i ślepy niż mądrym i jebnięty - pełnym pędem wchodzę w każde zakręty kręte.."
 
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-12-22, 09:45   

User napisa³/a:
Dla mnie jest to kolejny dziwny frykas tych co nami rzÄ…dzÄ….
No jakoś do tej pory nie przeszkadzało to ludziom, że w większości barów, pubach etc. są sektory dla palących i niepalących. Sam palę więc trochę mnie to drażni.


Wiesz jak już nie mają czego wymyślić to szukają na siłę tutaj akurat wyszło na to, że czepili się palenia. Sama palę i też mi to przeszkadza, ale co mi to da, że mi przeszkadza jak oni mają to gdzieś co ja sobie o tym myślę. :)

U nas w jednym klubie raczej w dyskotece zrobili dwa wyznaczone miejsca dla palących i jest póki co dobrze.. :)
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Elatine




Imiê: *****
Do³±czy³a: 22 Sty 2011
Posty: 163
Sk±d: Duże miasto

Wys³any: 2011-03-10, 18:59   

Cieszy mnie ten zakaz, w końcu można gdzieś wyjść i się nie nawdychać, i nie trzeba od razu prać wszystkich ciuchów.
 
 
Namida.
Szalenie zakochana.




Imiê: Carolajna.
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Lut 2011
Posty: 508
Sk±d: 41-208.

Wys³any: 2011-03-10, 19:48   

Uważam, iż dobrze, że jest ten zakaz, chodź ludzie i tak tego nie przestrzegają, a straż miejska oraz policja udają, że tego nie widzą.
_________________
Dawniej - Caramella.
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2011-03-11, 09:21   

Elatine napisa³/a:
Cieszy mnie ten zakaz, w końcu można gdzieś wyjść i się nie nawdychać, i nie trzeba od razu prać wszystkich ciuchów.

Znów nie przesadzaj, że wszędzie gdzie szłaś każdy palił i od razu śmierdziało fajkami...
Jak byś paliła to byś miała całkiem inne zdanie na ten temat.

Caramella. napisa³/a:
a straż miejska oraz policja udają, że tego nie widzą.

Uwierz mi, że teraz nic nie udają tylko czatują żeby komuś walnąć mandat 500 zł za palenie.
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
aniołek




Imiê: Sara
Do³±czy³a: 14 Lis 2009
Posty: 457
Sk±d: z nieba

Wys³any: 2011-03-11, 15:40   

Rozgadana napisa³/a:
Uwierz mi, że teraz nic nie udają tylko czatują żeby komuś walnąć mandat 500 zł za palenie.


bez jednego 0.. nie spotkałam się z mandatem 500 tylko co najwyżej 50/100 jeśli o palenie chodzi..
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: