/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: damager
2010-11-13, 11:45
Wybory prezydenckie 2010
Autor Wiadomo
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imi: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Doczya: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Skd: München

Wysany: 2010-04-27, 20:30   Wybory prezydenckie 2010

Wybory zbliżają się nieuchronnie, już jest lista osób, które chcą kandydować na fotel prezydenta, do 7 maja muszą zebrać 100 tyś. wpisów.. Macie już swoich faworytów, jest ktoś konkretny kto przykuł Waszą uwagę ? któż to taki ?
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
damager
Przyjaciel




Imi: Paweł
Wiek: 32
Doczy: 27 Sie 2009
Posty: 583
Skd: Kraj kwitnącej pyry

Wysany: 2010-04-27, 22:34   

Ja już się na głosowanie załapię :)
Powiem tak. Na pewno nie będę głosował na Kaczyńskiego. Jeśli zostanie wybrany, to sytuacja będzie dokładnie taka sama, jak przez ostatnie prawie 5 lat, czyli po prostu burdel. Bo nie oszukujmy się, L. Kaczyński nie nadawał się kompletnie na prezydenta, dopiero po śmierci ludzie zaczęli go idealizować. Ale znając życie Jarek zostanie wybrany, ludzie będą głosować na niego z litości i szacunku dla zmarłego brata, co dla mnie jest rzeczą chorą. Bo to on ma służyć dla państwa, a nie państwo dla niego.
_________________
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2010-04-28, 09:23   

A ja niestety się nie załapię a jak bym mogła to bym całkiem inaczej niż Paweł głosowała bo na Kaczyńskiego akurat..
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imi: Mateusz
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2010
Posty: 316
Skd: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wysany: 2010-05-27, 11:43   

A ja zagłosuję na Janusza Korwina Mikke. Jest on od 1992 roku marginalizowany przez rząd, gdyż jest on osobą, która właśnie zagraża mu najbardziej. W 1992 roku on i jego partia zainicjowała uchwałę lustracyjną mająca na celu zdemaskowanie wszystkich współpracowników SB w latach 1845-1992 stworzoną przez Antoniego Macierewicza. Jednak wielu politykom do dziś rządzącym nie spodobał się ten projekt, bojąc się o swoje stanowiska. Grupa do dziś rządzących ( Tusk, Niesiołowski, Pawlak, zmarły żyd- Geremek, Pawlak, wielce szanowany "Bolek" Wałęsa, Kwaśniewski reszta bandy z PO, SLD, PSL). Wszelkie ugrupowania do dziś rządzące sforsowały tą ustawę niszcząc cały rząd Olszewskiego oraz powoli Korwina Mikkego, by ten nie zagroził im drugi raz.
Szanuję go za trwałość w zasadach i wielki patriotyzm.
Głosując na Pawlaka, Tuska, Olechowskiego i resztę bandy głosujemy dalej na socjalizm, który wbrew pozorom nie tylko dalej jest w Polsce po 89 roku, lecz w najlepsze się rozwija. Według mnie tylko Korwin może zapewnić nowy oddech w Polskiej polityce.
Namawiam również Was, z zapoznaniem się bliżej osoby Janusza Korwina-Mikkego, jego poglądów, a na pewno zmienicie zdanie.
 
 
 
aniołek




Imi: Sara
Doczya: 14 Lis 2009
Posty: 457
Skd: z nieba

Wysany: 2010-05-27, 14:23   

niestety chyba nie dam rtady bo w niemczech jestem:/ do konsulatu daleko i nie wiem czy bez meldunku da rade:/ a meldunek tez mam w innym miescie niz jestem teraz wiec kicha
 
 
damager
Przyjaciel




Imi: Paweł
Wiek: 32
Doczy: 27 Sie 2009
Posty: 583
Skd: Kraj kwitnącej pyry

Wysany: 2010-05-29, 15:55   

VooDoo, a powiem Ci, że jakiś czas temu bardzo zainteresowałem się osobą Janusza Korwina-Mikke i jestem pod wielkim wrażeniem. Człowiek przede wszystkim bardzo inteligentny, wielki patriota, który naprawdę chce coś zmienić, posiada bardzo ciekawe poglądy. Najbardziej interesującym jego pomysłem jest obniżenie podatków i zlikwidowanie składek zdrowotnych. Nie oszukujmy się, 99% ludzi zdecydowanie więcej wydaje na te składki, niż później z tego korzysta, więc płatne wizyty u lekarza i w sumie będą kosztowały mniej.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke
Tutaj można przejrzeć słowa Korwina-Mikke, które wypowiadał na łamach różnych gazet, tv, radia czy na swoim blogu. Warte poczytania.

Szkoda tylko, że szanse Korwina-Mikke na zwycięstwo w wyborach są praktycznie równe 0. A nawet jeśli stałby się cud, to i tak jako prezydent nie będzie miał wiele do powiedzenia.
_________________
 
 
myszka
bzzzz.... ;)




Imi: Izka
Doczya: 05 Sty 2010
Posty: 1049
Skd: ide..

Wysany: 2010-05-29, 16:10   

eee ja tak szczerze nie mam bladego pojecia xd
_________________
"Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - niech z naszych kości narodzi się mściciel."
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imi: Mateusz
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2010
Posty: 316
Skd: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wysany: 2010-05-29, 21:43   

damager napisa/a:
Szkoda tylko, że szanse Korwina-Mikke na zwycięstwo w wyborach są praktycznie równe 0. A nawet jeśli stałby się cud, to i tak jako prezydent nie będzie miał wiele do powiedzenia.


To mnie właśnie przeraża. Banda czworga utrzymuje ciągły monopol na media, które są w dzisiejszych czasach jeszcze najpowszechniejszym środkiem masowego przekazu. Na wielu niezależnych sondażach Korwin-Mikke jest często w pierwszej trójce, lecz w mediach nie dopuszczają go do głosu. Zdają sobie sprawę, że mógłby poważnie im zagrozić. Ale przychodzi zawsze dzień wyborów i ciemna masa wybiera najczęściej z pośród dwóch kandydatów. I w ten sposób zatłamszana jest reszta kandydatów.

Ale nie wydaje mi się, żeby JKM nie miał szans nic zrobić jako prezydent. Może wyjść z inicjatywą ustawy. Może również wypromować swoją wizję i doprowadzić do tego, żeby prawica (ta prawdziwa) doszła do władzy, a w ten sposób można nawet zmienić konstytucję.
Wystarczy zrobić ten pierwszy krok i doprowadzić Janusza Korwina-Mikke do władzy.
Apeluję do wszystkich nieprzekonanych: zapoznajcie się z jego programem i posłuchajcie w miarę możliwości jak ten człowiek jest arcyinteresujący. Namawiajcie rodzinę, znajomych, "przyjaciół" (cudzysłów specjalnie użyty ze względu na własne przekonania) do głosowania na niego. Jeżeli nawet nie uda się w tych wyborach to w następnym może się udać. Im więcej go w mediach tym bliżej do usunięcia od władzy komunistów w Polsce.
 
 
 
damager
Przyjaciel




Imi: Paweł
Wiek: 32
Doczy: 27 Sie 2009
Posty: 583
Skd: Kraj kwitnącej pyry

Wysany: 2010-05-30, 21:36   

Jedno mnie dziwi. Ludzie non stop krytykują zarówno PiS, jak i PO, więc dlaczego tak uparcie cały czas głosują tylko na nich?

Ale niestety, tak jak mówisz, Korwin-Mikke nie ma szans na zaistnienie w mediach, a co za tym idzie, przekonania do siebie większej rzeszy ludzi. On praktycznie przeszkadza wszystkim - zaczynając od PO i PiS, przez PSL, kończąc na lewicy. Tak samo dla wszystkich mediów nie jest on korzystnym kandydatem na prezydenta. Szkoda, bo właśnie kogoś takiego jak on potrzeba w Polsce u władzy. Szkoda, że taki Korwin-Mikke jest tylko jeden, a cała reszta to banda idiotów.
_________________
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imi: Mateusz
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2010
Posty: 316
Skd: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wysany: 2010-05-30, 22:59   

Głosują na nich, gdyż tylko oni są w mediach. Mało kto głosuje na kogoś, przeważnie ludzie głosują przeciw komuś, a że ten, czy tamten miał w sondażach duże poparcie, to zagłosuję na niego, bo może zaszkodzę temu drugiemu. Większość opiera się tylko na sondażach przedstawianych nam w telewizji, które są bardzo stronnicze. Łatwo można się przyjrzeć, że TVN jest pro POwski, zaś TVP pro PiSowski. Polsat zaś chwyta się kogo może (ku zdziwieniu zapraszają nieraz Korwina-Mikke). Jasną sprawą jest, że stacje te nie chcą zmiany jaką proponuje JKM, gdyż skończyło by się finansowanie w jakikolwiek sposób, a trzeba by zacząć pracować nad oglądalnością.

Jednak nie uważam, że każdy kandydat jest niewarty głosu. Jeszcze spośród tegorocznych kandydatur Marek Jurek zdaje się być godnym uwagi. Jest on prawicowcem i poglądy ma bardzo zbliżone do Korwina-Mikke. Jednak jak dla mnie jest mniej charyzmatyczny i tylko dlatego wybieram JKM a nie jego.

[ Dodano: 2010-06-21, 00:10 ]
Glosował ktoś? Jeśli tak to na kogo ?
Jak wam się podobają wyniki ?
Niestety mój kandydat nie zdołał się przebić przez medialny szturm Kaczyńskiego, KOMUCHOwskiego, Napieralskiego, choć uzyskał w sondażach wyborczych całkiem niezły wynik.
Niestety najwidoczniej Polska nie dojrzała jeszcze do zmian, jakie Korwin-Mikke proponuje. Może w wyborach parlamentarnych coś drgnie.
 
 
 
damager
Przyjaciel




Imi: Paweł
Wiek: 32
Doczy: 27 Sie 2009
Posty: 583
Skd: Kraj kwitnącej pyry

Wysany: 2010-06-21, 15:11   

Pierwsza tura za nami, wszystko poszło zgodnie z przewidywaniami.

1. Komorowski 41,22%
2. Kaczyński 36,74%
3. Napieralski 13,68%
4. Korwin-Mikke 2,46%
5. Pawlak 1,81%
6. Olechowski 1,43%
7. Lepper 1,32%
8. Jurek 1,04%
9. Ziętek 0,17%
10. Morawiecki 0,13%

Frekwencja 54,85%

Obawiam się, że w drugiej turze powtórzy się sytuacja sprzed 5 lat i prezydentem zostanie Kaczyński, a tego bym bardzo nie chciał. Sam niestety nie będę mógł głosować, bo już na ten czas mam zaplanowane wakacje. Ale z dwojga złego jednak głos poszedłby na Komorowskiego.
_________________
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2010-06-21, 16:42   

A ja akurat jestem za tym żeby Kaczyński wygrał nie Komorowski.
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imi: Mateusz
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2010
Posty: 316
Skd: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wysany: 2010-06-28, 16:36   

Wczoraj odbyła się debata. Jak ją oceniacie? Macie już swojego kandydata?
 
 
 
Pastelowa




Imi: Eliza
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Doczya: 20 Wrz 2009
Posty: 827
Skd: :P

Wysany: 2010-06-28, 17:09   

Kaczyński musi wygrać koniec kropka :( Ale większość głosuje na Komorowskiego :/
_________________
Gdy zło przestaje nas przerażać, zaczyna kusić.
 
 
paramour




Imi: Julka
Doczya: 28 Cze 2010
Posty: 297
Skd: z kosmosu .

Wysany: 2010-06-28, 17:41   

ja bym na żadnego nie głosowała..
wgl polityka w Polsce too bagnoo. ; o
_________________
pluje na swoją naiwność . .
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: