/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: damager
2010-11-13, 11:45
Wybory prezydenckie 2010
Autor Wiadomo¶æ
damager
Przyjaciel




Imiê: PaweÅ‚
Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Sie 2009
Posty: 583
Sk±d: Kraj kwitnÄ…cej pyry

Wys³any: 2010-06-28, 19:26   

Pastelowa napisa³/a:
Kaczyński musi wygrać koniec kropka :( Ale większość głosuje na Komorowskiego :/


Na kogo większość zagłosuje to się okaże dopiero.

paramour napisa³/a:
ja bym na rzadnego nie głosowała..
wgl polityka w Polsce too bagnoo. ; o


Takie podejście to najgorsze z możliwych, a wiele osób niestety tak robi - nie zagłosuje wcale, bo stwierdza, że nie ma na kogo, a później marudzi, że jest ten prezydent a nie inny.
W pierwszej turze nie głosowało pond 45% uprawnionych. Dam sobie rękę uciąć, że większość z nich w ogóle nie wiedziała kto kandydował, oprócz Komorowskiego i Kaczyńskiego, ew. Leppera. I ta większość osób teraz marudzi, że czy Kaczyński, czy Komorowski, to i tak będzie źle (tak jest zawsze, wielu takich ludzi spotkałem, naprawdę wielu). To teraz pytanie - jakim prawem krytykują, skoro sami nie zrobili NIC, by prezydentem został ktoś inny? Ja otwarcie przyznaję, że głosowałem na Korwina-Mikke i niech nikt mi nie powie, że nie mogę krytykować panów K., bo sumienie mam czyste - nie głosowałem na żadnego z nich. Ale wystarczyłoby, że ci wszyscy, którzy nie głosowali, zainteresowaliby się troszkę innymi kandydatami, może znaleźliby jakiegoś, który bardziej im odpowiada i wynik wyborów mógłby być zupełnie inny. Ale po co, lepiej siedzieć w domu i narzekać, samemu nie robiąc nic w kierunku, by było lepiej.
Tak samo na pewno dużo osób z tych, co głosowało na Kaczyńskiego, zrobiło to tylko po to, by nie głosować na Komorowskiego i na odwrót. Moje pytanie brzmi - gdzie tu sens i logika? Takie podejście jak już to w drugiej turze - do wyboru dwóch kandydatów, więc chcąc nie chcąc, wybrać trzeba mniejsze zło. Ale w pierwszej turze sprawa jest otwarta, jeśli wszyscy ci, którzy głosowali na jednego tylko po to, by nie głosować na drugiego, zagłosowaliby jeszcze na kogoś innego, również wynik wyborów mógłby być całkiem inny.
_________________
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imiê: Mateusz
Wiek: 32
Do³±czy³: 26 Maj 2010
Posty: 316
Sk±d: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wys³any: 2010-06-28, 23:04   

Niestety tu opisana jest typowa mentalność Polaków. Zawsze uważałem nasz naród za ciemny. Odważny, bohaterski, waleczny ale ciemny. Do dziś patrzy się za bardzo przez pryzmat historii. Jasne, trzeba ją szanować, uczyć się na jej błędach, ale nie wolno się uwsteczniać. Dzisiejsze pokolenie pamięta jeszcze wojnę i komunizm. Nie znam procesu myślowego tych ludzi, ale myślę, że to jest przyczyną takiego zbiegu wydarzeń. Starsze społeczeństwo myśli właśnie przez pryzmat historii, dlatego odpowiedniejszym kandydatem wydaje im się Kaczyński. Czym kierują się wyborcy Komorowskiego? Trudno mi ocenić. Być może dlatego, ze sam nie widzę w nim żadnych zalet. Ale ja jestem za bardzo subiektywny.
Polacy do końca nie rozumieją, że zwycięzcą wcale nie musi być jeden z dwóch kandydatów kreowanych w mediach. Klasę pokazał Napieralski, który z progu 2% uzyskał niespełna 14% głosów.
To wszystko z czasem się zmieni. Wchodzi już pokolenie Polaków które nie pamiętają PRLu, może zmieni się przez to mentalność? Któż to wie? Zostaje poczekać jeszcze kilka lat.
 
 
 
Anowi




Imiê: Iwona
Do³±czy³a: 26 Wrz 2009
Posty: 80
Sk±d: :)

Wys³any: 2010-07-01, 16:11   

wiecie ja bym wolała żeby prezydentem został Komorowski... gdyby Kaczyński nim został to ciągnął by sprawę Katynia jak wcześniej jego brat i oczywiście sprawę katastrofy pod Smoleńskiem co mogłoby doprowadzić do wojny z Rosjanami
 
 
Rosmerry




Imiê: Patrycja
Wiek: 26
Do³±czy³a: 20 Mar 2010
Posty: 439
Sk±d: daleko daleko:)

Wys³any: 2010-07-05, 12:30   

No i prezydentem został Komorowski
_________________
Unieś moje skrzydła gdy zapomną jak latać...
Piękny wschód słońca w Twoich oczach ... Piękne kolory we mnie ...
Chciałabym dać Wam ogród pełen marzeń: *: *: *

^^
 
 
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2010-07-05, 16:00   

Komorowski górą jak widać, chociaż to było pewne że wygra. Chociaż sama nie głosowałam na niego ..
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
paramour




Imiê: Julka
Do³±czy³a: 28 Cze 2010
Posty: 297
Sk±d: z kosmosu .

Wys³any: 2010-07-05, 18:43   

kolejne 5 lat narzekania na prezydenta . chociaż nie taką dużą przewagę miał .
_________________
pluje na swoją naiwność . .
 
 
damager
Przyjaciel




Imiê: PaweÅ‚
Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Sie 2009
Posty: 583
Sk±d: Kraj kwitnÄ…cej pyry

Wys³any: 2010-07-05, 20:59   

paramour napisa³/a:
kolejne 5 lat narzekania na prezydenta . chociaż nie taką dużą przewagę miał .


Gdyby wygrał Kaczyński, byłoby to samo.
_________________
 
 
myszka
bzzzz.... ;)




Imiê: Izka
Do³±czy³a: 05 Sty 2010
Posty: 1049
Sk±d: ide..

Wys³any: 2010-07-08, 22:18   

no i niestety wygral komorowski ;/
_________________
"Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - niech z naszych kości narodzi się mściciel."
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-07-18, 10:08   

muszka napisa³/a:
no i niestety wygral komorowski ;/

Takie życie i tak jak napisał Paweł jak by wygrał Kaczyński też by narzekali bo tutaj to nikomu nie dogodzi. :]
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: