/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Podświadomość
Autor Wiadomo
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Doczy: 10 Cze 2009
Posty: 545
Skd: Środkowa Europa

Wysany: 2009-06-14, 18:58   Podświadomość

W snach świadomych - jak sama nazwa wskazuje - człowiek posiada świadomość: wie, że to sen. Jednak rozgraniczenie pomiędzy snem zwykłym, a świadomym nie zawsze jest wyraziste. Podobno dzięki zapanowaniu nad własną podświadomością, można świadomie kierować snami i robić w nich wszystko, co nam się podoba. Co sądzicie na ten temat? Chcielibyście? Z punktu widzenia kościoła manipulacja snami jest niebezpieczna. Zapraszam do dyskusji.
 
 
myszka
bzzzz.... ;)




Imi: Izka
Doczya: 05 Sty 2010
Posty: 1049
Skd: ide..

Wysany: 2010-05-31, 22:37   

z jednej strony fajny taki sen moze byc a z drugiej nie bardzo..
ale ja tam bym chciala chociaz raz miec taki sen ;d
_________________
"Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - niech z naszych kości narodzi się mściciel."
 
 
dż.



Imi: Olga
Pomoga: 3 razy
Wiek: 33
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Skd: Kleve

Wysany: 2012-03-10, 18:03   

Nie chciałabym być wciąż świadoma, bo podświadomość i tak w większości determinuje moje działania, więc po co ją dodatkowo uciskać, czy spychać, skoro i tak gdzieś musi się skumulować i wybuchnąć? Moim zdaniem, z punktu szarego człowieka którzy może ma minimum wspólnego z psychologią, to właśnie podświadomość ma swoje podstawowe ujście w snach.

Zresztą skoro podświadomość jest nieopanowana, to ciężko za nią brać odpowiedzialność, zamieniając ją w świadomość, tak ot. Człowiek wiele potrafi zrobić, ale o skutkach jeszcze wie niewiele.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
somriure




Imi: Adrianna
Wiek: 29
Doczya: 20 Lip 2012
Posty: 13
Skd: Łódź

Wysany: 2012-07-21, 10:51   

Można się nauczyc obchodzic z podświadomością. Ona bardzo wiele może zdziałac, ale to raczej w życiu, nie w snach. By dowiedziec się szczegółów polecam książkę "Potęga podświadomości" Joseph Murphy.
 
 
cygaretka




Imi: Marta
Pomoga: 14 razy
Doczya: 19 Mar 2012
Posty: 865
Skd: znikąd.

Wysany: 2012-07-25, 11:42   

Często śnie takie sny i ani mnie to przeraża, ani fascynuję. Po prostu wiem co się dzieję, rozumiem absurdy sytuacji, bo nie zapominam, że to tylko sen.
Z tego co słyszałam to można się uczyć panować nad własną podświadomością i kontrolować to.
_________________
Zrób, coś dla nas, skończ kłamać, co ćpałaś.
 
 
Daamiann
Nieidealny.




Imi: Damian
Wiek: 28
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 162
Skd: Lubelskie

Wysany: 2012-09-07, 22:57   

Ja tam mam świadome sny.
panuje nad swoją podświadomością i tym co robię bo wiem co chce robić :p
Pozwalam sobie na to na co w rzeczywistości nie miałbym odwagi lub bałbym się konsekwencji. :)

I póki co takie świadome sny mi się nie znudziły ;]
_________________
" Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie."

Paulo Coelho
 
 
 
Anajad2510




Imi: Diana
Wiek: 27
Doczya: 04 Sie 2012
Posty: 69
Skd: Polska

Wysany: 2012-09-08, 13:05   

Parę razy miałam tak iż , wiedziałam że to mi się śni i kierowałam moim snem . Coś niezwykłego . Ale jeżeli miałabym to co dziennie , przerażałoby mnie to .
_________________
" Cisza to najgłośniejszy krzyk kobiety. Powinieneś wiedzieć, że bardzo ją zraniłeś, kiedy zaczęła cie ignorować. "
 
 
szymoniks



Imi: Szymon
Wiek: 26
Doczy: 09 Sie 2012
Posty: 220
Skd: dolnośląskie

Wysany: 2012-09-08, 16:13   

Kilka razy. Ogólnie to bardzo chciałbym ;)
 
 
Kimiko




Imi: Monika
Wiek: 29
Doczya: 16 Wrz 2012
Posty: 7
Skd: Wrocław

Wysany: 2012-09-17, 19:45   

Słyszałam o tym. Mój kolega podobno to praktykował, ale ile w tym prawdy... Jednakże nie ukrywam, że temat intrygujący. Nie raz nie dwa zastanawiałam się jakby to było móc pokierować własnym snem.
_________________
Zawsze należy brać pod uwagę najgorszy scenariusz, wówczas czekają nas najwyżej miłe rozczarowania.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: