/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Angel
2011-04-14, 18:05
duch
Autor Wiadomo¶æ
Fragles




Imiê: Mirek
Do³±czy³: 04 Sty 2011
Posty: 1110
Sk±d: City

Wys³any: 2011-04-12, 13:48   duch

wierzycie w takie coś ? jak myślicie prawda to ?
http://www.smog.pl/wideo/...prawdziwy_duch/
_________________
;]
 
 
karioka




Imiê: Karolina
Wiek: 31
Do³±czy³a: 22 Mar 2011
Posty: 852
Sk±d: MiejscowoÅ›ci

Wys³any: 2011-04-12, 14:00   

Ja tam wierzÄ™ w takie coÅ›..
_________________
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2011-04-13, 11:11   

Również wierzę w takie rzeczy.
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Loolka




Imiê: Karolina
Do³±czy³a: 17 Sie 2011
Posty: 255
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2011-09-27, 16:18   

oczywiście, że wierzę każdy człowiek w sobie ma ducha
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-02-20, 16:12   

Wierzę w świat duchowy i istoty duchowe.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
moreoveer




Imiê: Karina
Wiek: 28
Do³±czy³a: 04 Mar 2012
Posty: 3
Sk±d: Dark Side

Wys³any: 2012-03-04, 21:50   

Nie..
 
 
The man




Imiê: Ecr. l'inf.
Do³±czy³: 23 Lut 2012
Posty: 33
Sk±d: ToruÅ„

Wys³any: 2012-03-07, 11:51   

Loolka napisa³/a:
oczywiście, że wierzę każdy człowiek w sobie ma ducha

A teraz napiszę poprawnie to zdanie: Oczywiście ,że wierzę ,ŻE każdy człowiek...

Wiara w duchy to trochę tak jak wiara w historie z horrorów. Natura ludzka w dziwny sposób znajduje przyjemność z bycia w stanie strachu. Raz może dlatego ze tak naprawdę nawet jak oglądamy najbardziej ponury horror to gdzieś głęboko i tak wiemy ze to przecież tylko film, czy książka fikcja.
Gdyby przeanalizować ile osób wierzy w historie z horrorów i powiązać to z religijnością tychże to zależność byłaby chyba prosta. Czym większa religijność tym większa podatność na historie horrorowe. To na pewno wyjaśnia częściowo dlaczego religia jest tak 'popularna' bo częściowo wypełnia ludzka potrzebę bycia straszonym, bo to daje nam przyjemność... chorą przyjemność.

Ja bardziej widzę w tym zjawisku komplikacje zaburzeń neurologicznych i oddziaływań środowiska zewnętrznego na ludzki umysł i zmysły, a nie duchy. Chociaż, znanym faktem jest to ze duchy zbudowane są z glutoplazmy. Po części było to wyjaśnione w filmie "Ghost Busters". Glutoplazma może świecić, przechodzić przez ściany itp. Wiec wszystko jest w porządku, jeżeli komuś objawił się Jezus lub Maryja zapewne tez byli oni zbudowali z glutoplazmy. :crazy:
_________________

Życie może mieć dla ciebie i twej rodziny sens, co nie zmienia faktu, że jest bezsensem.
Bo tak jest napisane w wielkiej mudżahedińskiej księdze przypraw, rozdział drugi, werset czternasty.

 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-07, 13:52   

The man, wszystko świetnie, ale jednak popatrz na to, że kojarzenie duchów z reakcją ludzką na nie wyrażającą się jedynie w strachu jest chyba trochę zbyt proste. Im człowiek bliżej świata duchowego, tym mniej się tych duchów boi, przyjemność - zgadzam się, po części, jednak strach wcale nie jest tutaj pośrednim celem, ani ostatecznym tym bardziej w przypadkach branych bardziej "na poważnie".
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Retro girl



Imiê: gfdf
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 400
Sk±d: dfsd

Wys³any: 2012-03-07, 14:00   

Nie wierzę. Moja wyobraźnia w tym momencie się kończy.
 
 
The man




Imiê: Ecr. l'inf.
Do³±czy³: 23 Lut 2012
Posty: 33
Sk±d: ToruÅ„

Wys³any: 2012-03-07, 14:03   

ho napisa³/a:
jednak strach wcale nie jest tutaj pośrednim celem, ani ostatecznym tym bardziej w przypadkach branych bardziej "na poważnie".

Więc tak, religia to zabieg porownywalny do filmu grozy. Z jednej strony straszy, a z drugiej dodaje komfortu. Będziesz się smażył w piekle [element horroru] vs spędzisz wieczność ze stadem dziewic.
Tak jak w kinie po obejrzeniu horroru, boimy się [i jeszcze za to płacimy] ale po wyjściu z kina odczuwamy ulgę ,że to tylko fikcja, że tak naprawdę nikt nie ucierpiał, że jesteśmy bezpieczni. Jest jednak grupa która nie odróżnia fikcji od faktu i nazywamy ich teistami... :P
_________________

Życie może mieć dla ciebie i twej rodziny sens, co nie zmienia faktu, że jest bezsensem.
Bo tak jest napisane w wielkiej mudżahedińskiej księdze przypraw, rozdział drugi, werset czternasty.

 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-07, 14:33   

The man, jakie to proste :crazy:
Chyba się nie zrozumieliśmy, zacytowałeś, skomentowałeś ale nie moje słowa. ;)
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-07, 16:05   

Fragles napisa³/a:
jak myślicie prawda to ?
Wątpię. Nie tak dawno temu zajmowałam się przerabianiem zdjęć, m.in. dorabiając na nich duchy. Mimo że robiłam to amatorsko i dysponowałam tylko photoshopem, efekty były przekonujące (osoby, które nie wiedziały jak wyglądam, wierzyły w autentyczność zdjęcia : D). Więc skoro ja, przy moich przeciętnych zdolnościach byłam w stanie to zrobić na zdjęciach, nie będzie problemem dla innych zrobić coś podobnego również na filmach. Lubię oglądać filmy dokumentalne o duchach, kilka lat temu był taki program na Discovery, ale mimo jako takiego zagłębiania się w temat, ciężko przychodzi mi uwierzyć w duchy.
 
 
nieperfekcyjna
*angel from hell*




Imiê: J...
Do³±czy³a: 28 Lip 2012
Posty: 147
Sk±d: far away

Wys³any: 2012-07-30, 13:06   

Nie wierzę. Dla mnie to jakiś wymysł ludzi o wybujałej fantazji. Moja nie sięga tak daleko
 
 
Nadirail




Imiê: Anna
Wiek: 29
Do³±czy³a: 28 Lip 2012
Posty: 36
Sk±d: BiaÅ‚ystok

Wys³any: 2012-07-31, 14:48   

Wierzę w duchy i zjawiska paranormalne :) Jakoś nigdy duchów nie spotkałam, ale wierzę :)
_________________
~new day always begin with a little smile and a sad think - what will you choose?~
 
 
 
merry




Imiê: Madzia
Wiek: 27
Do³±czy³a: 27 Wrz 2012
Posty: 14
Sk±d: Gdynia

Wys³any: 2012-09-27, 23:20   

Ja wierzę, można powiedzieć że miałam kontakt z duchami.. Nie, źle powiedziane. Z demonem. Nic przyjemnego, nie polecam. To znaczy tak do końca on nie zakończył swojej działalności, ale mam nadzieję, że przypomni mu się za bardzo długi czas..
_________________
Przed Toba setki dróg stoi otworem.
 
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: