/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2012-03-05, 08:45
Tabletka 72h po
Autor Wiadomo¶æ
SÅ‚onek




Imiê: Vanirr
Do³±czy³a: 02 Maj 2010
Posty: 91
Sk±d: Okolice Lublina

Wys³any: 2010-06-27, 19:57   Tabletka 72h po

Co myślicie o takich tabletkach?
Czy według was powinne one być sprzedawane bez recepty w każdej aptece czy może tylko w szczególnych przypadkach przepisywane przez lekarza?



Wg mnie takie tabletki nie powinny być łatwo dostępne w aptekach.
To jest przecież zabijanie nienarodzonego człowieka.
Jeśli już to powinna być przepisana przez lekarza i to w naprawdę ważnych sytuacjach, kiedy był gwałt, lub dziewczyna jest w bardzo młodym wieku i np. pękła prezerwatywa.
 
 
sternum
cisza i ogień




Imiê: Jot.
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 86
Sk±d: from your nightmare

Wys³any: 2010-06-28, 10:41   

Yyy... tabletki 72h po SĄ wydawane tylko za okazaniem recepty. Nie są ogólnie dostępne jak apap. Fakt, może je przepisać lekarz pierwszego kontaktu, nie koniecznie ginekolog, ale jednak.
Jak dla mnie to nie jest zabijanie nienarodzonego dziecka. W przeciągu pierwszych godzin od stosunku plemniki dojrzewają i następnie wędrują do komórki jajowej. Zagnieżdżenie zapłodnionej komórki w ścianie macicy następuje dopiero około 3 dnia, więc jeśli ktoś wziął tabletkę dnia pierwszego, tak naprawdę nic nie zabił.
_________________
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-06-28, 10:58   

Ja jestem przeciwko takim tabletkom bo jak pisałyście to jest zabijanie nie narodzonego dziecka. I o taką receptę na prawdę ciężko bo lekarze nie chcą wydawać recepty na takie tabletki.
A jak ktoÅ› jest ciekawy niech sobie poczyta:
http://kobieta.dlastudent..._h_po,7095.html
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
sternum
cisza i ogień




Imiê: Jot.
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 86
Sk±d: from your nightmare

Wys³any: 2010-06-28, 12:28   

Ja jestem 'za'. Pod warunkiem, że te tabletki będą znacznie droższe. Obecnie cena tych tabletek, z tego co mi wiadomo, waha się od 80 zł w górę. Jeśli para 14-latków ma wychowywać dziecko, w momencie kiedy sami potrzebują jeszcze nadzoru rodziców, to lepiej niech wykupią te tabletki i ich dziecko nie będzie mieć prze*ebanego życia. Tak, więc jestem 'za' byle by niedoszli rodzice odczuli na swoim portfelu to co zrobili i żeby uważali na drugi raz.
_________________
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-06-28, 15:21   

sternum, wiesz według mnie 14 latkowie w ogóle nie powinni seksu uprawiać nom ale wiem jakie mamy czasu i wszystko jest możliwe teraz..
Ale jak się coś robi to i trzeba się z konsekwencjami liczyć.
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
sternum
cisza i ogień




Imiê: Jot.
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 86
Sk±d: from your nightmare

Wys³any: 2010-06-28, 15:39   

Ciężko wymagać od 14-latków jakiejkolwiek odpowiedzialności, więc jeśli przez ich lekkomyślność ma przyjść na świat dziecko, które będzie patrzeć na kłócących się, niedojrzałych rodziców to lepiej, żeby go nie było. Zawsze wszystko odbija się na dzieciach i to one najbardziej cierpią.
_________________
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
 
 
Babol
Zielonooka




Imiê: Kamila
Do³±czy³a: 24 Cze 2010
Posty: 127
Sk±d: z domku.

Wys³any: 2010-06-28, 18:06   

Nie mam nic przeciwko tym tabletkom. To nie prawda, że zabija się dziecko. Aborcja to co innego.
_________________
-Dlaczego Ty jesteÅ› taka wyjÄ…tkowa?
- Bo 90% mnie to choroba psychiczna a 10% głupota, a reszta ma odwrotne proporcje.
 
 
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2010-06-28, 18:14   

Babol napisa³/a:
Nie mam nic przeciwko tym tabletkom. To nie prawda, że zabija się dziecko. Aborcja to co innego.

I pod tym mogę się śmiało podpisać :)
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
Megalomania
Przyjaciel




Imiê: Karolina
Wiek: 32
Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2010
Posty: 881
Sk±d: lubuskie

Wys³any: 2010-11-03, 16:30   

I ja również.

U mnie w mieście z tymi tabletkami jest taki problem, że dziewczyny wpadają w paranoję. Niejedna znajoma leciała po tabletkę po seksie bez zabezpieczenia, nawet gdy facet nie dochodził.
_________________
ile to razy nawet nie wierząc spotykamy się w innym świecie
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: