/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2012-03-05, 09:54
Nordic Walking
Autor Wiadomo¶æ
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2009-09-20, 14:41   Nordic Walking

Nordic Walking - to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych.W Polsce pierwsze centrum Nordic walking powstało w Barlinku. Najwięcej szlaków do nordic walking posiada Zielona Góra.
W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron (each side). Dlatego Nordic Walkerzy używają bardziej swojego ciała (ale mniej intensywnie) i otrzymują stymulację inną niż w normalnym chodzeniu dla mięśni piersi, tricepsów, bicepsów, ramion i brzucha oraz innych głównych mięśni. To uwikłanie mięśni prowadzi do większego wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy jogingu.
Co o tym sÄ…dzicie ??
Może są tutaj osoby, które interesują się tym sportem ?
Zapraszam do dyskusji.
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
SkiesSoBlue.




Imiê: ...
Do³±czy³a: 15 Lip 2009
Posty: 148
Sk±d: over the hills...

Wys³any: 2009-09-20, 15:23   

właściwie dość niedawno zaczęłam uprawiać ten sport, ale polecam! po tygodniu 'spaceru' czułam wszystkie mięśnie, nawet te o których nie miałam pojęcia, jednak z upływem czasu poprawiła się moja kondycja i przynajmniej 5 razy w tygodniu 'działam' ;]
p.s. jeżeli chcecie zacząć, to nie polecam na własna rękę, tzn lepiej poznać metody chodzenia od kogoś kto się na tym zna, bo wystarczy niewłaściwy kąt rąk od tułowia i cały spacer nie ma sensu.
_________________
'Scena po scenie, nasze życie jest jak spektakl,
choć nam-aktorom być to może trochę nie w smak
i tak, jak martwe kukły, bez najmniejszej woli swojej
robimy często to, co niesie nam spektaklu kolej...'
 
 
Pastelowa




Imiê: Eliza
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Do³±czy³a: 20 Wrz 2009
Posty: 827
Sk±d: :P

Wys³any: 2009-09-20, 15:46   

Lubię uprawiać ten sport . Możesz oderwać się od tego wszystkiego . Uprawiam ten sport od 1 miesiąca i czuje się znacznie lepiej . Przedtem byłam zmęczona nic mi się nie chciało robić , a teraz moje życie nabrało sensu przez jeden sport !
_________________
Gdy zło przestaje nas przerażać, zaczyna kusić.
 
 
ciapkowaty
Jupi jej..




Imiê: Damian
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 34
Do³±czy³: 10 Sie 2009
Posty: 1118
Sk±d: brać na piwo

Wys³any: 2009-09-21, 09:31   

moim zdaniem takie cos to glupota co to daje.. ja nie wiem ale na pewno to nie dla mnie.
 
 
SkiesSoBlue.




Imiê: ...
Do³±czy³a: 15 Lip 2009
Posty: 148
Sk±d: over the hills...

Wys³any: 2009-09-21, 13:07   

ciapek,
głupota? daje to tyle, że wzmacniasz mięśnie, poprawiasz kondycję, lepiej się czujesz przebywając na powietrzu... ; )
_________________
'Scena po scenie, nasze życie jest jak spektakl,
choć nam-aktorom być to może trochę nie w smak
i tak, jak martwe kukły, bez najmniejszej woli swojej
robimy często to, co niesie nam spektaklu kolej...'
 
 
ciapkowaty
Jupi jej..




Imiê: Damian
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 34
Do³±czy³: 10 Sie 2009
Posty: 1118
Sk±d: brać na piwo

Wys³any: 2009-09-23, 11:46   

SkiesSoBlue. napisa³/a:
ciapek,
głupota? daje to tyle, że wzmacniasz mięśnie, poprawiasz kondycję, lepiej się czujesz przebywając na powietrzu... ; )

mnie takie cos nie kreci to nie dla mnie
 
 
ewaewa8



Imiê: Ewa
Do³±czy³a: 20 Sie 2009
Posty: 29
Sk±d: GdaÅ„sk

Wys³any: 2011-08-25, 09:59   

Ja wolę biegać :)
 
 
 
Loolka




Imiê: Karolina
Do³±czy³a: 17 Sie 2011
Posty: 255
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2011-08-25, 10:23   

u mnie są wyznaczone trase od nie dawna do tego, ale jakoś nikogo nie widać żeby chodził..
Ja też powiem szczerze, że wolałabym sobie po biegać
 
 
Wyobraznia__




Imiê: Klaudia
Wiek: 31
Do³±czy³a: 22 Kwi 2011
Posty: 1198
Sk±d: ...

Wys³any: 2011-08-25, 11:48   

Nie uprawiam.
Nie dla mnie latanie z kijkami.
 
 
michalina




Imiê: Michalina
Do³±czy³a: 13 Cze 2011
Posty: 295
Sk±d: JesteÅ›

Wys³any: 2011-08-25, 15:06   

jakoÅ› nie wydaje mi siÄ™ to za ciekawy sport
 
 
malheureux




Imiê: magda
Do³±czy³a: 25 Sie 2011
Posty: 20
Sk±d: Konin

Wys³any: 2011-08-25, 22:13   

Sama nie uprawiam uważam, że to sport dla starszych osób.
Jako ciekawostkę napiszę, że jakiś czas temu jadąc rowerem spotkałam miłego pana i podczas rozmowy powiedział, że ludzie wstydzą się chodzić z tymi kijkami i po nocach chodzą ;)
_________________

 
 
 
Wyobraznia__




Imiê: Klaudia
Wiek: 31
Do³±czy³a: 22 Kwi 2011
Posty: 1198
Sk±d: ...

Wys³any: 2011-08-26, 11:21   

malheureux napisa³/a:
Jako ciekawostkę napiszę, że jakiś czas temu jadąc rowerem spotkałam miłego pana i podczas rozmowy powiedział, że ludzie wstydzą się chodzić z tymi kijkami i po nocach chodzą


Fakt, bo jakby się tak dobrze przyjrzeć, to w ciągu dnia widuje się bardzo mało osób uprawiających ten sport. Zdarza się, ale to bardzo rzadko. Częściej już wieczorem, gdy mniej osób jest na ulicach, przynajmniej w moim mieście.
 
 
malheureux




Imiê: magda
Do³±czy³a: 25 Sie 2011
Posty: 20
Sk±d: Konin

Wys³any: 2011-08-26, 12:22   

Wyobraznia__ napisa³/a:
Fakt, bo jakby się tak dobrze przyjrzeć, to w ciągu dnia widuje się bardzo mało osób uprawiających ten sport. Zdarza się, ale to bardzo rzadko. Częściej już wieczorem, gdy mniej osób jest na ulicach, przynajmniej w moim mieście.

Tak, mój chłopak ostatnio mi mówił, że widział jedną kobitkę z kijkami o 12 w nocy, a inną jakoś przed 6 rano :)
_________________

 
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-08-11, 12:02   

Nie rozumiem tej fascynacji. Kompletnie do mnie te kijki nie trafiają, a zwłaszcza babki, które chodzą z tym godzinę dziennie i mają się za wielkie sportsmenki jednocześnie wpieprzając pizzę. No przepraszam.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Retro girl



Imiê: gfdf
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 400
Sk±d: dfsd

Wys³any: 2012-08-11, 12:05   

Powiem, że próbowałam. Ale tak naprawdę, a nie jakiś spacerek, bo na te kijki nie można chodzić w parach, jedynie samemu. Relaksuje jak cholera, tylko nie miałam czasu i odłożyłam je na bok. Może kiedyś wrócę.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: