/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2012-03-05, 09:54
Fenomen Ammanna, fantastyczny Małysz! Mamy czwarty medal!
Autor Wiadomo¶æ
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-02-21, 09:04   Fenomen Ammanna, fantastyczny MaÅ‚ysz! Mamy czwarty medal!

Szwajcar Simon Ammann zdobył złoty medal w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni (HS-140) podczas zimowych igrzysk olimpijskich w kanadyjskim Vancouver. Srebrny medal wywalczył Adam Małysz.

Ammann, popularny "Harry Potter" skoków narciarskich, po pierwszej serii prowadził po fenomenalnym skoku na odległość 144 m, za który otrzymał 144,7 pkt. W drugiej serii Szwajcar nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń oddając z obniżonego na 11 belkę rozbiegu skok na 138 m. Ostatecznie Ammann wygrał z łączną notą 283,6 pkt. To drugie "złoto" Ammanna w Vancouver, pierwsze zdobył na skoczni normalnej. Szwajcar przeszedł do historii skoków narciarskich, bowiem jako jedyny zdobył cztery złote medale igrzysk olimpijskich.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Adam Małysz, dla którego to także drugi "krążek" w Kanadzie, po "srebrze" na skoczni normalnej. Najlepszy polski skoczek po pierwszej serii był drugi (137 m i 138,1 pkt). W serii finałowej Małysz oddał skok na odległość 133,5 m i z łączną notą 269,4 pkt obronił drugą pozycję. W ten sposób "Orzeł z Wisły" powiększył medalowy dorobek Polski na ZIO w Vancouver do czterech medali.

Dopiero na piątej pozycji po pierwszej serii plasował się Gregor Schlierenzauer (130,5 m, 125,4 pkt). To najwyraźniej podrażniło dumę Austriaka, który w II serii poszybował na odległość 136 m i z łączną notą 262,2 pkt "wskoczył" na trzecie miejsce na podium, powtarzając swój wyczyn z normalnej skoczni.

Przyzwoite skoki oddali Kamil Stoch i Stefan Hula. Stoch po pierwszej serii był 13. Jednak po drugiej serii nie zdołał utrzymać tej pozycji i zajął 14. miejsce z łączną notą 224,1 pkt (126 m i 123,5 m). Hula, który po pierwszej serii był 20., po II serii awansował na 19. miejsce z notą 217,2 pkt (122,5 m i 124 m).

Do serii finałowej nie zakwalifikował się Krzysztof Miętus, który lądował na odległości 111,5 m i z notą 84,7 pkt zajął 36. pozycję.

Źródło:sport.pl
Liczyliście na złoto ??
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Kazik




Imiê: Przemek
Do³±czy³: 17 Lut 2010
Posty: 26
Sk±d: stÄ…d

Wys³any: 2010-02-21, 14:01   

Czy liczyłem na złoto? Bardzo chciałem żeby Małysz je zdobył bo tylko tego mu brakowało ;) jednak gdy zobaczyłem w jakiej formie jest Amman (myślę że w dużej mierze jest to zasługa wiązań!!!) wiedziałem że jest on poza zasięgiem i nikt go nie pokona ;)
Srebro dla Małysza jest niczym złoto, na początku igrzysk marzyłem o jednym medalu ale dwa przy tak niepewnym sezonie Adama to fenomen! :) Teraz pokarze wszystkim co potrafi w PŚ :D
Dla mnie Adam Małysz jest największym polskim sportowcem w historii :)
 
 
ciapkowaty
Jupi jej..




Imiê: Damian
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 34
Do³±czy³: 10 Sie 2009
Posty: 1118
Sk±d: brać na piwo

Wys³any: 2010-02-27, 21:48   

kazdy chcial zeby malysz zdobyl zloto nom ale on wiecznie tez na szczycie nie bedzie..
juz ladnych pare lat tak byl i tak ma dobra kondycje i lapie medale dla nas..
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: