/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2012-03-14, 10:03
Nirvana
Autor Wiadomo¶æ
ibron




Imiê: Norbert
Do³±czy³: 15 Lip 2009
Posty: 54
Sk±d: Koszalin

Wys³any: 2009-08-29, 22:19   Nirvana

Nirvana - amerykaÅ„ska grupa grunge’owa, której poczÄ…tki siÄ™gaÅ‚y 1985, jednak nazwa zespoÅ‚u i skÅ‚ad ustalony zostaÅ‚ dopiero w 1988.

Grupa została założona przez Kurta Cobaina i Krista Novoselica w 1985 w Aberdeen w stanie Waszyngton.

Początki zespołu sięgają 1988 - to wtedy Kurt Cobain nadał mu nazwę Nirvana i tak już pozostało do roku 1994. Zespołowi udało się wybić albumem Bleach wydanym przez wytwórnię Sub Pop 15 czerwca 1989. Zawierał on charakterystyczną muzykę opartą na prostych liniach melodycznych, która wywodziła się zarówno z tradycji punkowych, jak amerykańskiej muzyki heavymetalowej.

Tuż po premierze Bleach zespół opuścili Jason Everman i Chad Channing. Według Cobaina, Chad grał nazbyt jazzowo i delikatnie, pomimo swej biegłości technicznej. Miejsce za perkusją zajął multiinstrumentalista Dave Grohl, znany wcześniej z punkowego projektu Scream. Już z Grohlem udało się Nirvanie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Geffen, co umożliwiło zespołowi promocję na całym świecie i ostateczne zerwanie z etykietką zespołu o lokalnym znaczeniu, czego muzycy bardzo nie chcieli. Przy współpracy z wytwórnią Geffen - DGC Nirvana nagrała w 1991 płytę Nevermind, która zdobyła olbrzymią popularność i okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Z płyty tej pochodzą takie hity jak: Smells like teen spirit, In Bloom, Lithium,

W 1993 wydano In Utero, ostatnią płytę Nirvany, z której pochodzi min. popularne Rape me.

W 1994 roku zespół rozpadł się po śmierci wokalisty Kurta Cobaina [*]

Znacie, słuchacie lubicie ?
 
 
RocketQueen
czysty perwers




Imiê: ewa
Zaproszone osoby: 2
Do³±czy³a: 12 Sie 2009
Posty: 1280
Sk±d: k-ce

Wys³any: 2009-08-29, 23:06   

jak mam jakiś przypływ to posłucham, ale nie znam dużo piosenek. Smells like teen spirit i come as you are bardzo lubię.
 
 
xooy




Imiê: Gosia.
Wiek: 114
Do³±czy³a: 19 Sie 2009
Posty: 476
Sk±d: Trójmiasto

Wys³any: 2009-08-29, 23:09   

Oddałabym się gdybym mogła porozmawiać 5 minut z Cobainem.
Albo za ich koncert, gdyby było to realne.
Nirvana to moje drugie serce.
Uwielbiam, kocham. Ponad każdą muzykę.
Może nie wiem o nich wszystkiego, ale nie to dla mnie się liczy.
<3
 
 
 
ibron




Imiê: Norbert
Do³±czy³: 15 Lip 2009
Posty: 54
Sk±d: Koszalin

Wys³any: 2009-08-30, 16:42   

Nirvana to po Metallice mój drugi ulubiony zespół, świetne piosenki, genialne teksty, wokal Cobaina.
Idealne jeśli trzeba się zrelaksować, wtedy tylko Nirvana.
 
 
Bramka
Przyjaciel
Całość w normie




Imiê: Bramencja
Wiek: 31
Do³±czy³a: 14 Cze 2009
Posty: 875
Sk±d: Psycholandia

Wys³any: 2009-08-31, 12:43   

Między innymi od nich zaczęłam słuchać tego czego słucham teraz. Uwielbiam, uwielbiam. Gdybym musiała wybrać jeden ulubiony zespół, byłaby to Nirvana. Zresztą co ja będę pisać, każdy kto ją pokochał wie, że tego słowami nie da się opisać.
_________________
"Niektóre wydarzenia odciskają się w nas tak głęboko, że stają się bardziej doniosłe dopiero długi czas później. Takie chwile jątrzą przeszłość, a przez to są zawsze obecne w naszych wciąż bijących sercach. Niektórych wydarzeń się nie wspomina, lecz przeżywa je od nowa."
R. Scott Baker
 
 
MikeFan




Imiê: Ula
Wiek: 29
Do³±czy³a: 08 Lut 2010
Posty: 72
Sk±d: Ciężkowice

Wys³any: 2010-02-08, 19:29   

Słuchałam kiedyś ;) Smells like teen spirit,Come As You Are,Lithium,About A Girl..jedne z lepszych ;)
 
 
 
Megan




Imiê: Aga
Do³±czy³a: 24 Sty 2010
Posty: 49
Sk±d: Kraina Czarów

Wys³any: 2010-02-20, 14:47   

LubiÄ™.

Smells like teen spirit najlepsze :)
_________________
Skręć we właściwą uliczkę w Mieście Grzechu, a znajdziesz wszystko.
 
 
Kazik




Imiê: Przemek
Do³±czy³: 17 Lut 2010
Posty: 26
Sk±d: stÄ…d

Wys³any: 2010-02-20, 15:38   

Znam, lubię posłuchać od czasu do czasu ;) 'Rape me' to mój ulubiony kawałek :)
 
 
sandza



Imiê: .........
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 29
Do³±czy³a: 24 Lut 2012
Posty: 147
Sk±d: Lubuskie

Wys³any: 2012-02-26, 13:14   

faworytem moim nie jest ale
'Smells like teen spirit' czy 'Lithium' lubie posłuchać
_________________
...Wtedy zadaj mi pytanie, jak to jest mieć osiemnaście lat i mieć bezustanne ataki alergii, zwyczajnie puchnąć od uczulenia na ludzkość.
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-02-26, 13:20   

Specyficzny zespół nie tylko ze względu na Kurta ;)

Rzecz jasna, jako gimnazjalistka szalałam za nimi, znałam całą dyskografię na pamięć, byłam w stanie zanucić/zaśpiewać każdą z ich piosenek i wielce gardziłam ludźmi, którzy znali tylko główny utwór z Nevermind :crazy:

W tym momencie wolę interpretację Tori Amos, przekonuję współlokatora, że Kurt nie był złym człowiekiem, dalej niezbyt lubię Courtney Love :crazy: i czasem wrócę do ich utworów.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Cynamonka




Imiê: Klementyna
Do³±czy³a: 22 Lut 2012
Posty: 99
Sk±d: CzÄ™stochowa

Wys³any: 2012-02-26, 13:52   

Może nie mam całej dyskografii i nie znam wielu piosenek, ale lubię i doceniam ten zespół- moje ulubione piosenki to Rape me, About a girl i All apologies.
_________________
Fakty nie istniejÄ…, jedynie interpretacje.
 
 
blacklist




Imiê: Paulina
Wiek: 28
Do³±czy³a: 03 Sie 2012
Posty: 66
Sk±d: Bydgoszcz

Wys³any: 2012-08-08, 23:08   

Uwielbiam *__* Mój ulubiony zespół ^^
Nie słucham ich notorycznie, ale kiedy włączę to odpływam... nigdy mi się nie znudzą ^^
Bardzo lubiÄ™ takie utwory jak: Do Re Mi, Aero Zeppelin, Sappy, You Know You're Right.
Generalnie nie rozumiem uwielbiania dla Smells Like Teen Spirit
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-08-09, 09:59   

Och, ja ostatnio wróciłam trochę do Nirvany. Nie wiem czy to sentyment, czy ponowna miłość, na pewno już nie taka fascynacja, jak te.. ojej, osiem lat temu, stara jestem :crazy: Oczywiście płytka Nevermind poszła na pierwszy ogień.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Retro girl



Imiê: gfdf
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 400
Sk±d: dfsd

Wys³any: 2012-08-09, 11:43   

Lubiłam kiedyś szalenie, ale teraz dawno nie wracałam.
 
 
Bloodellines




Imiê: Weronika
Do³±czy³a: 11 Sie 2012
Posty: 6
Sk±d: DÄ…browa Górnicza

Wys³any: 2012-08-11, 22:58   

to moj ukochany zespol <3
sluchalam wszystkich piosenek *_*
_________________
Bloodellines
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: