/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zobacz, ile śmierci jest w papierosie!
Autor Wiadomo
Abarth
Terror. :D




Imi: Radek
Doczy: 26 Lip 2009
Posty: 368
Skd: Żywiec

Wysany: 2010-11-19, 11:41   Zobacz, ile śmierci jest w papierosie!

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu i z Politechniki Łódzkiej skonstruowali specjalnego robota, który zbada szkodliwe dla organizmu substancje zawarte w papierosach. Maszyna będzie miała mnóstwo roboty, bo jak twierdzą specjaliści, w niewinnie wyglądającym papierosie jest ponad 5 tysięcy niebezpiecznych substancji. Palaczu, zobacz, czym trujesz siebie i innych!

Lekarze od dawna grzmią, że palenie jest zabójcze. Tylko opublikowany w lutym 2008 roku raport zrobiony na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia wskazuje, że epidemia tytoniowa zabija każdego roku na świecie 5,4 mln osób.


* Kabiny Dla Palaczy
Klimawent S.A Palarnie, Kabiny Dla Palaczy
www.klimawent.com.pl
* 15zł za Wykwintną Kolację
Najlepsze Restauracje na Śląsku Sprawdź Niesamowite Oferty Dnia!
www.GROUPON.pl/Slask
* Elektroniczny Paperos
Tylko w listopadzie 2 w cenie 1 + Gratisy Wyprzedaż -70% Sprawdź
www.e-dymek-sklep.pl

Ale ani alarmy naukowców, ani nawet wprowadzony właśnie zakaz palenia w miejscach publicznych wielu uzależnionych nie zdoła przekonać do walki ze zgubnym nałogiem. Dlaczego?
Odpowiedzialna za uzależnienie od tytoniu jest oczywiście zawarta w nim nikotyna. Działa tak silnie jak twarde narkotyki i powoduje, że podczas palenia czujemy przyjemność i spokój. Jej odstawienie z kolei powoduje rozdrażnienie i ogólną nerwowość.
– Ale nikotyna to tylko jeden z tysięcy niebezpiecznych składników zawartych w papierosach. Są to te same składniki, które stosowane są na przykład w produkcji trutki na szczury, zabójczego gazu z komór krematoryjnych, lewego alkoholu, czy środka do czyszczenia toalet – mówi Leon Kośmider (23 l.) ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Co się dzieje z naszym organizmem podczas palenia i które z zawartych w papierosach substancji najbardziej nam szkodzą? To sprawdzi za nas Bob Palacz – specjalny robot, którego skonstruowali studenci z Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu wraz ze studentami z Politechniki Łódzkiej.

_ Stworzenie Palczbota zajęło nam dwa lata. Dzięki niemu dowiemy się dokładnie, jaka ilość substancji toksycznych oraz rakotwórczych jest zawarta w jednym wypalonym papierosie - mówi Leon Kośmider.

A oto, co powoduje palenie:

Śmierć z powodu niedotlenienia organizmu – wywołuje je obecność cząsteczek tlenku węgla
Uszkodzenia układu oddechowego, ciągły kaszel, skrócenie oddechu, arytmia serca, nadciśnienie, niedokrwienie kończyn, uszkodzenie składników krwi – odpowiada za to arsen, który odkłada się w kościach
Uszkodzenia układu nerwowego – odpowiadają za to arsen i butan
Poparzenia narządów wewnętrznych – odpowiada za to amoniak
Powstawanie nowotworów różnych narządów – wywołuje je szereg substancji z papierosów – m.in. chlorek winylu, ciała smołowate, DDT, formaldehyd, fenole, toulidyna
Ślepota i uszkodzenie nerwów wzrokowych – powoduje to metanol
Uszkodzenia płodu u ciężarnych kobiet – powodują je m.in. naftyloamina, kadm

Źródło: www.fakt.pl
_________________
Nadzieje dał mi Bóg, Matka miłość, Ojciec siłę to nie czekam na cud w kolejce po zasiłek.
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2011-04-08, 09:26   

Aaa nie raz oglądałam filmy o papierosach itd.. Jak płuca wyglądają i co na początku mi zbrzydło skończyłam oglądać to szłam na fajkę i miałam to gdzieś. :)
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: