/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Polityka
Autor Wiadomo¶æ
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-08-12, 12:25   

Ploaie napisa³/a:
(no chyba, że samą gadką o legalizacji jest w stanie zdobyć poparcie przedziału wiekowego 15-18 lat)

No właśnie. Ja jestem za legalizacją w sumie jedynie dlatego, że ciekawa jestem jak sobie poradzą, kiedy ten problem przestanie istnieć :crazy:
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Zatori




Imiê: Zatori
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 02 Lis 2011
Posty: 275
Sk±d: z gór

Wys³any: 2012-08-17, 11:39   

Polska polityka: Było źle, jest jeszcze gorzej i nie zanosi się na to żeby było lepiej...
_________________
Blog na każdy temat
 
 
Apila
devil's sister




Imiê: Dorota
Do³±czy³a: 15 Lip 2012
Posty: 94
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-21, 19:00   

Ploaie napisa³/a:
Cytat:

Jedyny polityk, który rzeczywiście może coś zmienić to Janusz Korwin-Mikke, ale media zrobiły z niego oszołoma.
Zastanawiam się co kieruje ludźmi, którzy uważają go za poważnego kandydata, przecież to jest człowiek, który dyskredytuje sam siebie, nawet w czasie kampanii wyborczej, o programie nie wspominając (no chyba, że samą gadką o legalizacji jest w stanie zdobyć poparcie przedziału wiekowego 15-18 lat). Polecam jego felietony, dowód na to, że zaszył się w swoim świecie.


Ja tak samo się zastanawiam, co w nim widzą ludzie. Dla mnie całkowicie zdyskwalifikowała go wypowiedź o odebraniu prawa wyborczego kobietom, bo "przeciętna kobieta nie interesuje się polityką.". Co prawda, nie weszłoby to w życie, niemniej kandydat na prezydenta nie powinien łamać w swoich wypowiedziach podstawowych praw człowieka, czyli równości.
Jaka szkoda, że lektorat do którego trafia gadka o legalizacji nie może głosować.

dż. napisa³/a:

No właśnie. Ja jestem za legalizacją w sumie jedynie dlatego, że ciekawa jestem jak sobie poradzą, kiedy ten problem przestanie istnieć

Jeśli chodzi o legalizację to za nią nie jestem, choć sama palę marihuanę od czasu do czasy. Raczej jestem za depenalizacją.



Polityką interesuje się trochę. Na tyle, żeby wiedzieć dla samej siebie, ale też żeby nie wyjść na głupiutką trzpiotkę.
 
 
szymoniks



Imiê: Szymon
Wiek: 26
Do³±czy³: 09 Sie 2012
Posty: 220
Sk±d: dolnoÅ›lÄ…skie

Wys³any: 2012-08-21, 20:58   

No to na kogo głosować? :D :D:D
 
 
jelczurr




Imiê: ъ
Wiek: 50
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 417
Sk±d: ug

Wys³any: 2012-08-21, 22:39   

Nie ma na kogo. Kółko się zamyka. Co jeden to gorszy. Przy naszej ordynacji maluczcy nie mają szans na zaistnienie "sami z siebie" na szczeblu parlamentu.
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-21, 23:34   

Przy takiej frekwencji jak u nas powinni próg obniżyć.
 
 
ezra



Imiê: Kasia
Do³±czy³a: 28 Sie 2012
Posty: 4
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-28, 16:46   

Ja to czasami myślę, że mam zadatki na anarchistkę ;) Bo państwo wyjątkowo mnie wkurza. Rozumiem, że w pewnych kwestiach jest potrzebne, ale też mam wrażenie, że za bardzo nam się w życie wtrąca. A politycy przechodzą sami siebie, chcąc nam wszystko regulować i mówić, jak mamy żyć.
 
 
Oriflamme




Imiê: Merc
Wiek: 31
Do³±czy³: 27 Sie 2012
Posty: 80
Sk±d: Kalisz

Wys³any: 2012-08-28, 18:53   

Ja uważam z kolei, że demokracja w obecnym wydaniu to najgorszy z możliwych ustrojów.
Opowiadałbym się za dyktaturą, lub za technokracją. Lub oligarchia, gdzie prawo do głosu miałaby tylko ograniczona liczba osób, a nie całe społeczeństwo.
_________________
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
 
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-28, 23:44   

Cytat:

Ja to czasami myślę, że mam zadatki na anarchistkę ;)
Jesteś pewna, że chcesz się zdać na prawo silniejszego?
Oriflamme napisa³/a:
Lub oligarchia, gdzie prawo do głosu miałaby tylko ograniczona liczba osób, a nie całe społeczeństwo.
Jakie kryteria byś wybrał?
Cytat:
Opowiadałbym się za dyktaturą
Nigdy, nigdy, nigdy.
 
 
Hajime
Sam sobie posmyraj




Imiê: Hajime
Wiek: 73
Do³±czy³: 25 Cze 2012
Posty: 52
Sk±d: Tokio

Wys³any: 2012-08-29, 01:16   

Jestem apolityczny. I jestem z tego powodu zdrowy i szcześliwy. Czasem tylko poczytam, co nasi politycy wyprawiają, a tak to omiijam ten temat szerokim łukiem.
_________________
Udawaj, żeś szczęśliwy, gdy ci smutno
To nie takie trudne
 
 
Oriflamme




Imiê: Merc
Wiek: 31
Do³±czy³: 27 Sie 2012
Posty: 80
Sk±d: Kalisz

Wys³any: 2012-08-29, 02:59   

Ploaie napisa³/a:
Jakie kryteria byś wybrał?

Cóż, po osiągnięciu wieku pełnoletniego można byłoby podejść do testów z zakresu polityki wewnętrznej i zewnętrznej, ekonomii, gospodarki, socjologii, politologii, geopolityki (religie, rasy, grupy językowe, piramida społeczna itp.), oraz całej masy innych dziedzin, które są fundamentem sprawnego zarządzania państwa i wiedzy na temat działania mechanizmów działających w gospodarce, polityce i społeczeństwie - po ewentualnym uzyskaniu z tych testów pozytywnego wyniku wyrabiana by była dla petenta karta potwierdzająca jego tożsamość, uprawniająca go do oddania głosu.
W ten sposób grupa najbardziej obeznanych ludzi rządziłaby państwem i pozbylibyśmy się zepsutego systemu "2 żuli > 1 profesor"
Ploaie napisa³/a:
Nigdy, nigdy, nigdy.

Dlaczego?
"Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja zawsze jest głupia".
_________________
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
 
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imiê: Rozgadana
Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 15 Lut 2012
Posty: 478
Sk±d: Rozgadana

Wys³any: 2012-08-29, 18:58   

Podobnie jak utopie. Janusz Korwin - Mikke - dobry człowiek, honorowy, ale marzyciel.
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-08-30, 18:33   

Oriflamme napisa³/a:
Cóż, po osiągnięciu wieku pełnoletniego można byłoby podejść do testów z zakresu polityki wewnętrznej i zewnętrznej, ekonomii, gospodarki, socjologii, politologii, geopolityki (religie, rasy, grupy językowe, piramida społeczna itp.), oraz całej masy innych dziedzin, które są fundamentem sprawnego zarządzania państwa i wiedzy na temat działania mechanizmów działających w gospodarce, polityce i społeczeństwie - po ewentualnym uzyskaniu z tych testów pozytywnego wyniku wyrabiana by była dla petenta karta potwierdzająca jego tożsamość, uprawniająca go do oddania głosu.
Może marudzę, ale wolę mieć kilku fachowców z konkretnej dziedziny niż sztab ludzi od wszystkiego. Poza tym takie testy są dobre, ale w teorii, w praktyce okazuje się, ze człowiek, który według testu dysponuje szeroką wiedzą ogólną nie potrafi jej zastosować w praktyce.
Oriflamme napisa³/a:

Dlaczego?
Bo w Polsce nie widzÄ™ sensownego kandydata na to stanowisko.
 
 
Oriflamme




Imiê: Merc
Wiek: 31
Do³±czy³: 27 Sie 2012
Posty: 80
Sk±d: Kalisz

Wys³any: 2012-08-30, 20:58   

Ploaie napisa³/a:
Może marudzę, ale wolę mieć kilku fachowców z konkretnej dziedziny niż sztab ludzi od wszystkiego. Poza tym takie testy są dobre, ale w teorii, w praktyce okazuje się, ze człowiek, który według testu dysponuje szeroką wiedzą ogólną nie potrafi jej zastosować w praktyce.

Masz na to jakieś potwierdzenie? Jakieś badania? Masz jakiś dowód na to, że inteligentny, wykształcony człowiek nie potrafi zastosować wiedzy którą zgromadził?
Ploaie napisa³/a:

Bo w Polsce nie widzÄ™ sensownego kandydata na to stanowisko.

Znasz każdego Polaka? Znasz wojskowych, duchownych, przedstawiciela każdego stanu? Piłsudski był wspaniałym dyktatorem, a był przecież na początku niewidocznym generałem o socjalistycznych poglądach.
_________________
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
 
 
 
lunatyk
I wish I was special



Imiê: Jackie
Do³±czy³a: 22 Sie 2012
Posty: 63
Sk±d: unknown

Wys³any: 2012-08-30, 23:05   

Nie interesuję się polityką. Unikam tematów o niej. Drażni mnie to ciągłe narzekanie na rządzących.
_________________
all I want is to see you in terrible pain
though we won't ever meet I remember your name

nie lubię uzależniać się.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: