/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ruch Rastafari
Autor Wiadomo¶æ
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2010-07-18, 10:16   Ruch Rastafari

Ruch Rastafari - ruch „duchowej Å›wiadomoÅ›ci” , powstaÅ‚y na Jamajce w latach 30. XX wieku

Rastafarianie wierzą, że Jahwe/Jah (Bóg) jest duchem, który stworzył świat opiekuje się nim. Część Rasta uznaje również, że objawił się m.in. w osobie Ras Tafari Makkonena, od momentu koronacji na cesarza Etiopii znanego jako Haile Selassie I, czym motywują cześć dla niego jako Zwycięskiego Lwa Plemienia Judy, Wybrańca Bożego i Króla Królów Etiopii. Wszyscy rastafarianie przypisują duże znaczenie przesłaniu cesarza, który głosił, że pokój na świecie zapanuje gdy kolor ludzkiej skóry będzie miał nie większe znaczenie niż kolor oczu.
Ruch Rastafari zapoczątkowany został w latach trzydziestych na Jamajce w środowiskach ruchu walki o równouprawnienie rasowe. Wyrasta też z interpretacji biblijnego proroctwa, aspiracji społeczno-kulturalnych osób czarnoskórych i kazań Marcusa Garveya. Rozpowszechniał się wraz z emigracją mieszkańców Jamajki, a także dzięki muzyce (rocksteady, reggae, dub, ragga, ska i dancehall). Nazwa ruchu pochodzi od imienia chrzestnego cesarza Ras Tafari, co w języku amharskim znaczy książę straszliwy.

Co sÄ…dzicie?
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
ciapkowaty
Jupi jej..




Imiê: Damian
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 34
Do³±czy³: 10 Sie 2009
Posty: 1118
Sk±d: brać na piwo

Wys³any: 2010-07-19, 11:54   

hmm co sadzie dla jednych to super bo wiadomo ziolko dredy i te sprawy dla mnie jakos nie bardzo.. z czym mi sie kojarzy ruch rastafari jedynie z wyluzowaniem na maxa ziolko spokoj ;d
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imiê: Mateusz
Wiek: 32
Do³±czy³: 26 Maj 2010
Posty: 316
Sk±d: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wys³any: 2010-07-19, 22:58   

Nie przejmowanie się niczym, palenie zioła i mówienie wokoło "Peace" to żaden sposób na życie.
 
 
 
recallize




Imiê: Moje
Do³±czy³a: 12 Cze 2009
Posty: 18
Sk±d: pomorze

Wys³any: 2010-10-13, 16:19   

teoretycznie wiara jedna z wielu.. jednak gdy ma się na co dzień kontakt z osobą, która kieruje się jej zasadami można uznać ją za bardzo ciekawą.. i nie warto patrzeć na nią tylko poprzez noszenie dredów, palenie marihuany czy niejedzenie mięsa.. myślę, że czasami warto zagłębić się w coś co interesujące i dotychczas niepoznane..
każda wiara na swój sposób jest ciekawa, a od tej uważam że można się troche nauczyc..
mieszkając przez pewien czas z kolegą, który był Rastafarianinem (takim z krwi i kości ; D) dowiedziałam się dość dużo na ten temat.. co najbardziej mi się spodobało to fakt, że traktują kobiety jak największy cud świata i szanują ponad wszystko, ponieważ ona jest matką stworzenia.. w praktyce może nie zawsze sprawdza sie to poprzez tak ogromne uznanie, ale naprawde potrafią zadbać o kobietę i uczynić, że czuje się piękna i potrzebna ;)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: