/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Śmierć
Autor Wiadomo
Niemaszgłowy




Imi: Marcin
Doczy: 12 Lis 2012
Posty: 54
Skd: Poznań

Wysany: 2012-12-06, 16:09   Śmierć

A dokładniej ostatnie słowa wypowiedziane w życiu. Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Trochę głupio byłoby, gdyby moje ostatnie słowa nie miałyby większego sensu. Lepiej się przed śmiercią pożegnać, powiedzieć Kocham Cię bliskim. Nie wiem, czemu ludzie nie przykładają do tego większej wagi, w końcu zginąć można wszędzie i to jest smutne
 
 
cygaretka




Imi: Marta
Pomoga: 14 razy
Doczya: 19 Mar 2012
Posty: 865
Skd: znikąd.

Wysany: 2012-12-06, 20:30   

No, bo niektórzy nawet nie wiedzą, że koniec jest bliski.
Przed każdym wyjściem z domu mam mówić, że kocham moich rodziców, bo nie wiadomo czy nie wpadnę zaraz pod autobus?
Innym przypadkiem jest to, kiedy osoba jest już na łożu śmierci i wie, że niedługo jej tego życia pozostało, więc wtedy pewnie mówi te "wielkie" słowa. Zresztą skąd wiesz, że ludzie nie przykładają do tego większej wagi? Znasz wszystkich i byłeś przy śmierci każdego człowieka?
_________________
Zrób, coś dla nas, skończ kłamać, co ćpałaś.
 
 
asela



Imi: Asia
Wiek: 30
Doczya: 05 Gru 2012
Posty: 14
Skd: Katowice

Wysany: 2012-12-07, 11:15   

Osoba która wie, że zaraz odejdzie z tego świata zazwyczaj żegna się z bliskimi sobie osobami..
Mój były chłopak pożegnał się ze mną i z dzieckiem przez esa - pisał do mnie nie wierzyłam że to zrobi..
Ale pożegnał się...
_________________
Bo czasami wystarczy tylko zaufać..
 
 
ekgs
Insolence




Imi: Ewa
Pomoga: 1 raz
Doczya: 01 Gru 2012
Posty: 85
Skd: Sina dal

Wysany: 2012-12-07, 20:41   

Zazwyczaj jest to "ku*wa", kiedy wiesz, że np. nadjeżdżający samochód zaraz uderzy. Zresztą można tylko gdybać - co chcielibyśmy powiedzieć, a co tak naprawdę zrobimy.
_________________
I'm not a princess, this ain't a fairytale
 
 
Daamiann
Nieidealny.




Imi: Damian
Wiek: 28
Doczy: 13 Lip 2012
Posty: 162
Skd: Lubelskie

Wysany: 2012-12-08, 22:30   

Tak naprawdę to chyba żaden człowiek nie myśli nad ostatnimi chwilami życia. większość dopuszcza do siebie tą myśl że jego życie się kończy w skrajnych warunkach już. nikt nie wymyśli jakiegoś wielkiego zdania. trzeba mówić to co się czuje , i to co się chce powiedzieć , bo nie trzeba bać się konsekwencji :)
_________________
" Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie."

Paulo Coelho
 
 
 
spidi1994



Imi: Krzysiek
Wiek: 30
Doczy: 19 Gru 2012
Posty: 4
Skd: Niewazne

Wysany: 2012-12-19, 23:10   

czemu nie mowic 'Kocham Cie' codziennie? ja tego nie mowie ale nigdy np. nie wychodze z domu po kutniu puki sie nie pogodze z osoba z ktora mialem klotnie, bo gdyby cos sie stalo jej albo mi, to niechcialbym zeby nasza ostatnia rozmowa byla klotnia. Ja zawsze chcialem powiedziec tuz przed smiercai 'Skrzynia z pieniedzmi jest.....' i wykitowac. Moja babcia tuz przed smiercia nie mowila nic, usiadla w swoim ulubionym fotelu, wypila herbate tak jak zawsze obejrzala ulubiony serial i z usmiechem na twarzy zamknela oczy. Slowa sa zbedne nawet kiedy od smierci dziela nas sekundy.
_________________
Niektórzy ludzie przezywają swoje całe życie, nigdy się nie budząc.

Gdy nie dostajesz tego czego chcesz, cierpisz, gdy dostajesz to czego nie chcesz, cierpisz, nawet gdy dostajesz dokładnie to czego chcesz, wciąż cierpisz, bo nie możesz zachować tego na zawsze
 
 
MatiMTPL




Imi: Mateusz
Doczy: 28 Gru 2012
Posty: 5
Skd: TBG

Wysany: 2012-12-28, 23:30   

Nie wiem jak skomentować słowa Pawlaczyka, po prostu przeczytajcie.

"Dobranoc!!! Do widzenia!!! Cześć!!! Giniemy!!!"
Zygmunt Pawlaczyk, kapitan samolotu Ił 62 M Tadeusz Kościuszko
9 maja 1987, na chwilę przed katastrofą w Lesie Kabackim.

tak się czyta na tej wikipedii i kilka rodzynków się znajdzie...

Nie trafiliby w słonia z tej odleg...
John Sedgwick, kapitan Unii w wojnie secesyjnej
poległ w bitwie...
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-02-11, 14:42   

Zrobić ostatni trolling w życiu i powiedzieć 'lekarstwem na raka jest.....'
A niech się zastanawiają !
 
 
Seventh Sign
.



Imi: ---
Zaproszone osoby: 1
Pomoga: 1 raz
Doczya: 27 Sty 2013
Posty: 300
Skd: ---

Wysany: 2013-02-11, 15:42   

Cytat:
czemu nie mowic 'Kocham Cie' codziennie?


Również się nad tym zastanawiam. Ludzie za mało mówią o swoich uczuciach.

Wracając do tematu - dla mnie śmierć jest czymś naturalnym. W chwili narodzin dążymy do śmierci, więc umieranie odbieram dość... normalnie? Nie widzę powodu do robienia sensacji, wyznawania największych grzechów i tajemnic na łożu śmierci.
 
 
Michal080
Antagonist




Imi: Michał
Wiek: 27
Doczy: 05 Kwi 2012
Posty: 167
Skd: Z Krypty 34

Wysany: 2013-02-11, 18:02   

Cytat:
...więc umieranie odbieram dość... normalnie? Nie widzę powodu do robienia sensacji...

Zgadzam się z Seventh Sign, Śmierć jest tylko jednym z wielu elementów ludzkiego życia. Można ją hucznie celebrować tak jak osiemnastkę czy ślub, jak kto woli, ale gdybym ja decydował o swoim pogrzebie, to raczej wybrałbym po prostu zakopanie w trumnie bez żadnych zbędnych ceregieli. A wracając jeszcze bardziej do tematu, ostatnie słowa przed śmiercią i tak zostaną zapamiętane przez naszych najbliższych na zawsze, nawet jakby nie miały największego sensu. Gdybym powiedział umierając "Uciekajcie, On już tu jest" pewnie daliby to w ramkę i powiesili w salonie.
_________________
"Strach i przerażenie to zupełnie nie to samo. Strach popędza, zmusza do działania, tworzenia. Przerażenie paraliżuje ciało, blokuje myśli, pozbawia ludzi człowieczeństwa." - Metro 2034
 
 
 
dż.



Imi: Olga
Pomoga: 3 razy
Wiek: 33
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Skd: Kleve

Wysany: 2013-02-14, 17:57   

Nieszczególnie interesuje mnie to, jakie słowa wypowiem w dniu ostatnim swojego życia. Nie mam zamiaru wygłaszać jakiś mów pożegnalnych, zwłaszcza, że ludzie przeważnie nie spodziewają się tego, że ten dzień jest ich ostatnim ;) Liczy się to, co mówię na co dzień i raczej to właśnie zapamiętają ludzie, którzy będą mnie wspominać.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
lastrada



Imi: magda
Pomoga: 1 raz
Doczya: 16 Sty 2012
Posty: 220
Skd: z daleka

Wysany: 2013-02-14, 19:51   

Kiedyś o tym myślałam i postanowiłam zrobić przed śmiercią stypę aby się ze wszystkimi pożegnać, taką jak wesele tylko że mniej oficjalną
 
 
terrorysta
Przyjaciel




Imi: jigga
Pomg: 1 raz
Doczy: 19 Lut 2012
Posty: 120
Skd: TM/KRK

Wysany: 2013-02-14, 21:05   

lastrada napisa/a:
Kiedyś o tym myślałam i postanowiłam zrobić przed śmiercią stypę aby się ze wszystkimi pożegnać, taką jak wesele tylko że mniej oficjalną

Cieżka sprawa, zrobić stype przed śmiercią, kiedy się leży chorym, umierającym od dłuższego czasu, albo umrze niespodziewanie w wypadku samochodowym. W ogóle co to za stypa przed smiercią?
Za to dziadek mojego kumpla miał na to pomysł. Zapisał w testamencie/liście pożegnalnym (nie pamiętam dokładnie co to było), gdzie jest schowany alkohol na stypę po jego pogrzebie. Dużo tego było ;)
_________________
"Szacunek budzi nie to, co przyjmujesz, a to czego odmawiasz."
 
 
gadula




Imi: Julia
Pomoga: 1 raz
Wiek: 44
Doczya: 03 Sty 2012
Posty: 339
Skd: Polska,Wiedeń

Wysany: 2013-02-15, 09:48   

Każdego los zapisany jest gdzieś "tam wysoko". Nikt nie wie kiedy "zejdzie" z tego pięknego świata. Jest takie powiedzenie,... gdybym wiedziała, co mnie czeka, czy spotka, wszystko bym robiła, aby do tego nie doszło.... Niestety nikt nie zna dnia, ani godziny, czasami śmierć nadejdzie całkiem niespodziewanie, nawet nie ma czasu na powiedzenie czegokolwiek, a co dopiero na pożegnanie się z bliskimi, czy powiedzenie komuś czegoś miłego. Ale też jest i inne powiedzenie.... żyj tak, jakby to miał być Twój ostatni dzień w życiu,wśród żywych....To prawda, jeśli będziemy żyli zgodnie ze swoim sumieniem, nikomu nie robiąc krzywdy, czy przykrości, nie będziemy się musieli martwić tym, że czegoś nie zdążyliśmy zrobić, czegoś naprawić,kogoś przeprosić. Należy cieszyć się póki co dniem dzisiejszym, bo jeszcze możemy to zrobić.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
lastrada



Imi: magda
Pomoga: 1 raz
Doczya: 16 Sty 2012
Posty: 220
Skd: z daleka

Wysany: 2013-02-15, 14:25   

nie ma takiej możliwości żeby melanż z mojego powodu odbył się beze mnie. Jak już bede się czuła coraz gorzej ale jeszcze będę na chodzie - wtedy zrobie moją stype.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: