/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ateizm
Autor Wiadomo¶æ
Sweetaśna



Imiê: N :D
Wiek: 34
Do³±czy³a: 12 Cze 2009
Posty: 232
Sk±d: Meksyk :D

Wys³any: 2009-06-12, 19:19   Ateizm

Ateizm – poglÄ…d odrzucajÄ…cy wiarÄ™ w istnienie wszelkich bogów. Ateizm tÅ‚umaczy zjawiska Å›wiata bez odwoÅ‚ywania siÄ™ do przyczyn nadnaturalnych, a jako skÅ‚adnik refleksji filozoficznych, najczęściej Å‚Ä…czy siÄ™ z postawÄ… racjonalistycznÄ… i materialistycznÄ….

Więc co sądzicie na temat ateizmu??? czy potraficie żyć odrzucając wiarę w Boga zależnego od danej religii??
 
 
 
TiMi
Prezenter RadioParty




Imiê: Tomek
Wiek: 33
Do³±czy³: 25 Cze 2009
Posty: 56
Sk±d: Zawiercie

Wys³any: 2009-06-25, 11:25   

Ateiści maja dobrze z tym, że nie maja chwil zwątpienia w to co wierzący wierzą. Zaś nie mieć w co wierzyć też nie jest dobre. W trudnych chwilach nie maja sie do kogo zwrócić.
 
 
 
MINr3
T'ra




Imiê: Damien
Wiek: 36
Do³±czy³: 23 Cze 2009
Posty: 89
Sk±d: Kielce

Wys³any: 2009-06-25, 12:49   

Nie wiem czy tak można ale poniekąd jestem Ateista ponieważ nie wierze w kościół a Boga mam w sobie i jak wiadomo Bóg jest wszędzie a nie tylko w kościele. Może to ma jeszcze inna nazwę. :p
_________________
 
 
Paragon
Bieszczadzki Anioł




Imiê: Bartek
Do³±czy³: 11 Lip 2009
Posty: 101
Sk±d: Olkusz city

Wys³any: 2009-07-11, 19:47   

MINr3 napisa³/a:
Nie wiem czy tak można ale poniekąd jestem Ateista ponieważ nie wierze w kościół a Boga mam w sobie i jak wiadomo Bóg jest wszędzie a nie tylko w kościele. Może to ma jeszcze inna nazwę. :p

Nie jesteś wcale ateistą ;P . Ateista nie wierzy w nic. Ty zaś wierzysz w Boga. Powiem więcej. Jesteś lepszym wierzącym niż jakieś 1/3 katolików, którzy wcale nie wierzą w Boga, tylko postępują według określonych schematów, ponieważ myślą, że tak trzeba. Podoba mi się pojmowanie Boga wszechobecnego. Może zainteresujesz się rastafarianizmem? Ta wiara polega na samodzielnym dążeniu do prawdy, którą jest Bóg zwany również Jah, co bierze się od Jahwe ( Jestem który Jestem ).
_________________



Mój Last.fm
 
 
Finch




Imiê: PaweÅ‚
Wiek: 31
Do³±czy³: 29 Cze 2009
Posty: 222
Sk±d: brać forse?

Wys³any: 2009-07-12, 11:58   

Jestem ateistą. Nie wyznaje żadnego boga. Oczywiście obchodze święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy ale nie przeżywam tego tak jak chrześcijanin. To dla mnie tylko kolejne święto...
 
 
Paragon
Bieszczadzki Anioł




Imiê: Bartek
Do³±czy³: 11 Lip 2009
Posty: 101
Sk±d: Olkusz city

Wys³any: 2009-07-12, 12:44   

Finch napisa³/a:
Oczywiście obchodze święta Bożego Narodzenia

Jaki to ma sens skoro nie wierzysz w Boga który zesłał swego syna na świat.
_________________



Mój Last.fm
 
 
Finch




Imiê: PaweÅ‚
Wiek: 31
Do³±czy³: 29 Cze 2009
Posty: 222
Sk±d: brać forse?

Wys³any: 2009-07-12, 14:16   

Paragon rodziny sie nie wybiera a oni nie zrozumieliby że nie wierze w boga. Poza tym dla większości ludzi Boże Narodzenie to czas aby wreszcie spotkać się z rodziną, a dla dzieciaków czas prezentów. Mało kto teraz obchodzi te święto w kategorii cieszenia się że bóg zesłał syna na świat.
_________________

 
 
Paragon
Bieszczadzki Anioł




Imiê: Bartek
Do³±czy³: 11 Lip 2009
Posty: 101
Sk±d: Olkusz city

Wys³any: 2009-07-12, 14:18   

Finch napisa³/a:
Mało kto teraz obchodzi te święto w kategorii cieszenia się że bóg zesłał syna na świat.


Niestety się muszę zgodzić... no cóż. Powiem tak- rozumiem Cię aczkolwiek nie popieram ;P . I nie chodzi mi o to, że nie wierzysz, bo nie mogę nikomu narzucać w co ma wierzyć.
_________________



Mój Last.fm
 
 
Stinkhole




Imiê: alfonsyna, hah
Wiek: 29
Do³±czy³a: 14 Lip 2009
Posty: 29
Sk±d: siÄ™ tutaj wzięłam?

Wys³any: 2009-07-14, 16:20   

SweetaÅ›na napisa³/a:
czy potraficie żyć odrzucając wiarę w Boga zależnego od danej religii?

Nie potrafiałabym. Jak robie coś złego, to mam świadomość, że ktoś na górze widzi, co ja robię. Bóg jest wszęedzie i nie umiem myśleć z innej perspektywy , np takiej. 'rób co chesz, co kogo to obchodzi'.
_________________
My voice is beautyful, fuckers !! FUCK YOU !!
 
 
Antecedentia




Imiê: Iwona
Do³±czy³a: 06 Sie 2009
Posty: 40
Sk±d: z czeluÅ›ci piekieÅ‚

Wys³any: 2009-08-06, 19:01   

TiMi napisa³/a:
W trudnych chwilach nie maja sie do kogo zwrócić.


Jestem ateistką i tak nie uważam. Po prostu, gdy odrzucasz wszelakiego boga, wiesz, że wszystko co w życiu się zdarzyło było albo przypadkiem, albo własną inwencją. Atesita się nie modli i czeka na rezultat - on po prostu działa.
_________________
... ale mogę się mylić.
 
 
konczynka220
crazy driver girl




Imiê: Viktoria
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Do³±czy³a: 04 Sie 2009
Posty: 145
Sk±d: z daleka

Wys³any: 2009-08-06, 20:09   

nie jestem ateistka ale nie potepiam nikogo kazdy wierzy w co chce i ma do tego prawo, czlowiek moze dokonywac takich a nie innych wyborow i to jego decyzja
_________________
Viki
 
 
L'amour




Imiê: M****
Wiek: 33
Do³±czy³a: 04 Sie 2009
Posty: 34
Sk±d: z daleka

Wys³any: 2009-08-10, 21:28   

ateizmu nie potępiam, uważam, że każdy ma prawo wierzyć w co chce, bo tak naprawdę każdy w coś wierzy, jedni w Boga, inni w siebie, jeszcze inni w pieniądze ;) ale zawsze denerwowało mnie to, jak mój kolega ateista (kiedyś były chłopak) wyśmiewał się z tego, że wierzę, ale sam pomimo, że uważał się za ateistę chodził do kościoła w święta i myślał o ślubie kościelnym
 
 
xooy




Imiê: Gosia.
Wiek: 114
Do³±czy³a: 19 Sie 2009
Posty: 476
Sk±d: Trójmiasto

Wys³any: 2009-08-19, 16:59   

SweetaÅ›na napisa³/a:
Ateizm tłumaczy zjawiska świata bez odwoływania się do przyczyn nadnaturalnych


uważam się za ateistkę, czy niewierzącą, ale nie odrzucam przyczyn nadnaturalnych.
 
 
 
vialink




Imiê: Bartek
Wiek: 27
Do³±czy³: 24 Sie 2009
Posty: 36
Sk±d: Stalowa Wola

Wys³any: 2009-08-24, 22:16   

TiMi napisa³/a:
Ateiści maja dobrze z tym, że nie maja chwil zwątpienia w to co wierzący wierzą. Zaś nie mieć w co wierzyć też nie jest dobre. W trudnych chwilach nie maja sie do kogo zwrócić.

Ludzie w coś wierzą, by o sobie zapomnieć. Kryją się w ideałach,
szukają schronienia w idolach i zabijają czas tysiącami wierzeń.
Najbardziej by ich przygnębiło, gdyby na tej kupie przyjemnych
oszustw znaleźli się nagle twarzą w twarz z czystym istnieniem.



Wierzyłem do pewnego wieku. Tak byłem wychowywany.
Jednak wraz z upływem czasu, człowiek zaczyna kierować się logiką.

Wiara ... za dużo tutaj niewiadomych, za dużo paradoksów, za dużo rzeczy w które trzeba po prostu uwierzyć, a nie da się wyjaśnić.
_________________
Go¶æ ... ehh ...
 
 
 
RocketQueen
czysty perwers




Imiê: ewa
Zaproszone osoby: 2
Do³±czy³a: 12 Sie 2009
Posty: 1280
Sk±d: k-ce

Wys³any: 2009-08-24, 23:42   

nie jestem ateistką, ale też nie jestem też prawdziwą katoliczką. Również nie wierzę w kościół, a tym bardziej w księży. Nie potrafię pojąć czemu niby oni mają nami kierować w tej wierze. Nie potępiam ateistów, bo sądze, że mają prawo do takiego podejścia, wyznania. A jednocześnie podziwiam katolików. Skąd oni biorą tą wiarę, jak potrafią wierzyć w coś co nigdy nie zostało uzasadnione.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: