Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2009-06-24, 09:56   Hiszpanie przeszli do historii

PK: Hiszpanie przeszli do historii

Hiszpanie pokonali 2:0 (0:0) Republikę Południowej Afryki w meczu grupy A Pucharu Konfederacji. Było to piętnaste zwycięstwo z rzędu mistrzów Europy czym ustanowili nowy rekord wszech czasów. Rywalizację grupową Pucharu Konfederacji grupową Hiszpanie kończą z kompletem punktów.

AFP

Hiszpanie niepokonani pozostają od 15 listopada 2006 roku, kiedy ulegli w spotkaniu towarzyskim Rumunom 0:1. Później zanotowali 32 zwycięstwa i trzy remisy. Jeśli nie przegrają również w półfinale Pucharu Konfederacji, to wyrównają osiągnięcie Brazylii, która od 16 grudnia 1993 do 21 stycznia 1996 roku nie przegrała 36 spotkań z rzędu, a jej passę przerwali w towarzyskiej grze Meksykanie.

Pierwszą bramkę zdobył niezawodny David Villa. W 51. minucie
sędzia podyktował rzut karny dla Hiszpanów, ala bramkarz RPA najpierw obronił uderzenie Villi, a po chwili poradził sobie także z dobitką Carlesa Puyola. Był jednak bezradny gdy niecałą minutę później piłkę dograł Albert Riera, a Villa przyjął ją na klatkę piersiową na piątym metrze i wpakował w prawy róg bramki, czym zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny.
Druga bramka dla mistrzów Europy padła dwadzieścia minut później. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył Cesc Fabregas, ale skiksował i piłka trafiła do Fernando Llorente, który z sześciu metrów posłał ją do bramki tuż przy słupku.

W drugim meczu grupy A Irak bezbramkowo zremisował z Nową Zelandią. Obok Hiszpanii awans z grupy wywalczyło RPA.

Hiszpania - RPA 2:0 (0:0)

Bramki: David Villa (52), Fernando Llorente (72)
Sędziował: Pablo Pozo (Chile)

Hiszpania: Reina - Puyol, Albiol, Pique, Arbeloa, Xavi, Sergio Busquets, Cesc, Riera (80. Cazorla), Torres (60. Pablo Hernandez), Villa (60. Llorente)
RPA: Khune - Gaxa, Mokoena, Booth, Masilela, Silbaya (82. Mashego), Pienaar, Dikgacoi, Mholongo, Parker (90. Tshabalala), Modise

Irak - Nowa Zelandia (0:0)

Sędziował: Howard Webb (Anglia)

Irak: Kassid - Abbas, Rehema, Shaker, Ali Kareem - Akram, Ajeel Karim (67. Salih Sadir), Mulla Mohammed (46. Majeed), Jasim - Khalef, Mohamed (56. Abdul Zahra)
Nowa Zelandia: Moss - Vicelich, Sigmund (71. Boyens), Lochhead, Scott (85. Mullingan) - Brown, Elliott, Brockie (68. Christie), Bertos - Smeltz, Killen