/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2009-08-06, 19:53
Kawa
Autor Wiadomo¶æ
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-03-10, 16:20   

Kiedyś piłam po dwie, trzy dziennie, ale poszłam po rozum do głowy i wypijam teraz tylko i wyłącznie jedną w godzinach dopołudniowych . Pijam zresztą Tchibo żółtą. Pa.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
rozgadany87




Imiê: Krzysiek
Wiek: 36
Do³±czy³: 20 Sie 2012
Posty: 85
Sk±d: PoznaÅ„

Wys³any: 2013-03-13, 08:49   

Ja piję przede wszystkim dla smaku. I tak mi nie pomaga jak jestem śpiący :-) Lepiej się po prostu wyspać i nie będzie problemu, hehe
 
 
kinia




Imiê: Kinga
Do³±czy³a: 17 Lip 2011
Posty: 320
Sk±d: JesteÅ›my

Wys³any: 2013-03-14, 18:15   

Kiedyś piłam raz na jakiś czas teraz zaczęłam coraz częściej ;)
Piję zwykłą kawę bo rozpuszczalne dla mnie to totalny syf.
_________________
Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.
 
 
dwukropek



Imiê: Ewela
Do³±czy³a: 21 Gru 2012
Posty: 162
Sk±d: ZewszÄ…d

Wys³any: 2013-03-18, 14:41   

rozgadany87 napisa³/a:
Ja piję przede wszystkim dla smaku. I tak mi nie pomaga jak jestem śpiący :-) Lepiej się po prostu wyspać i nie będzie problemu, hehe


;-) no dokładnie :D
 
 
leniwiec



Imiê: monika
Do³±czy³a: 22 Mar 2013
Posty: 42
Sk±d: toruÅ„

Wys³any: 2013-03-25, 13:27   

J to mam luksus - piję tylko kawę gorzką z mlekiem wypijam w porywach do 10 kubków dziennie i śpie jak dziecko, za to po herbacie nie wiem co mam ze sobą zrobic taki mam power!
_________________
Dołącz do badangowej społeczności na www.badanga.pl
 
 
Zbysiu



Imiê: Zbigniew
Do³±czy³: 26 Mar 2013
Posty: 4
Sk±d: Sosnowiec

Wys³any: 2013-03-26, 00:10   

Kawę to piję wiadrami, ale tylko podczas sesji. Jakoś w normalnym trybie nie odczuwam większej potrzeby. JEszcze na sen by mi zaszkodziła ;) . Szczerze mówiąc nie za bardzo mi smakuje i jeżeli piję to tylko w celach energetycznych.
_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.
 
 
beethoven
nierzeczywisty




Imiê: Krzysztof
Wiek: 30
Do³±czy³: 20 Mar 2013
Posty: 152
Sk±d: z Tortugi

Wys³any: 2013-03-27, 21:13   

Nie piłem kawy z miesiąc. Dzisiaj wypiłem dwie po jednej łyżeczce. W szkole kręciło mi się po nich w głowie, chyba nie odważyłbym się zasiąść za kółkiem. Nie mieliście nigdy takich "odlotów" po kawie?
_________________
Czy nie lepiej byłoby szerzyć dobro zamiast tępić zło?
 
 
 
dwukropek



Imiê: Ewela
Do³±czy³a: 21 Gru 2012
Posty: 162
Sk±d: ZewszÄ…d

Wys³any: 2013-04-03, 14:20   

Hmmm, jeśli sobie dobrze przypominam to nie miałam, ale z kolei gdy piłam za dużo kawy, to czułam kołatanie serca :> Może u Ciebie kawa po miesiącu przerwy zadziałała silnie na organizm.
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imiê: Rozgadana
Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 15 Lut 2012
Posty: 478
Sk±d: Rozgadana

Wys³any: 2013-04-03, 18:50   

beethoven, przerzuć się na jerbę - pobudza delikatniej, ma silne właściwości przeciwutleniające, podnosi HDL, zwiększa wydzielanie żółci - zmniejsza ryzyko chorób odbytu (pośrednio, bo krócej siedzisz na klopie, nie)? Mój odbyt po jerbie przestał wypadać i teraz znowu mogę być stuprocentowym sodomitą. :crazy:
 
 
Muka



Imiê: Marta
Do³±czy³a: 07 Kwi 2013
Posty: 5
Sk±d: wawa

Wys³any: 2013-04-07, 11:40   

To mój jedyny nałóg chyba.
_________________
No muka, nie?
 
 
JOKAMAR_pl




Imiê: Jokamar
Do³±czy³a: 08 Kwi 2013
Posty: 10
Sk±d: Blok Dobryszyce

Wys³any: 2013-04-08, 13:06   

Borcejn napisa³/a:
beethoven, przerzuć się na jerbę - pobudza delikatniej, ma silne właściwości przeciwutleniające, podnosi HDL, zwiększa wydzielanie żółci - zmniejsza ryzyko chorób odbytu (pośrednio, bo krócej siedzisz na klopie, nie)? Mój odbyt po jerbie przestał wypadać i teraz znowu mogę być stuprocentowym sodomitą. :crazy:


Również polecam Yerba Mate. Na początku warto poszukać nieco słabszej mieszanki. Yerba ma specyficzny, moim zdaniem gorzki, smak. Dosyć długo zajęło mi przyzwyczajenie się do niego.
 
 
beethoven
nierzeczywisty




Imiê: Krzysztof
Wiek: 30
Do³±czy³: 20 Mar 2013
Posty: 152
Sk±d: z Tortugi

Wys³any: 2013-04-08, 16:43   

Borcejn napisa³/a:
przerzuć się na jerbę - pobudza delikatniej, ma silne właściwości przeciwutleniające, podnosi HDL, zwiększa wydzielanie żółci


Jeśli to takie dobre, to faktycznie się przerzucę. Pewnie pomoże równie dobrze i na inne dolegliwości (:

JOKAMAR_pl napisa³/a:
Yerba ma specyficzny, moim zdaniem gorzki, smak.


Osobiście nie słodzę napojów. Nie jestem w stanie przełknąć słodkiej kawy... Polecam, po 3 dniach odstawienia cukru można poczuć ten prawdziwy smak herbaty, kawy czy innych rodzajów napojów. Poza tym w ogóle ostatnio wszystko mi smakuje... Wszyscy mówią "ble, jak Ty to możesz jeść", a ja zajadam ze smakiem (np. wspomniana mocna kawa bez cukru i mleka - czysty katalizator energii, czy solony twaróg z cynamonem <jem> ;pp )
_________________
Czy nie lepiej byłoby szerzyć dobro zamiast tępić zło?
 
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-04-16, 11:59   

Podobno jak się pije zieloną herbatę codziennie to po pewnym czasie zaczyna działać tak pobudzająco jak kawa...no i oczywiście zdrowiej jest :)
 
 
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-04-16, 15:03   

Nie wiem czy działa jak kawa, ale także piję jedną dziennie. Zresztą samą kawę pijam dla lepszego przebudzenia się, mimo,że to złudzenie, ale pomaga - przynajmniej mnie - przy bólach głowy.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imiê: Rozgadana
Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 15 Lut 2012
Posty: 478
Sk±d: Rozgadana

Wys³any: 2013-04-16, 17:04   

Mowama napisa³/a:
Podobno jak się pije zieloną herbatę codziennie to po pewnym czasie zaczyna działać tak pobudzająco jak kawa
Podobno mija się z prawdą, gdyż dobroczynny efekt zawdzięczasz wtedy zawartym w zielonej herbacie związkom flawonowym (i innym, które pomagają oczyszczać organizm z toksyn) i unormowaniu cyklu dobowego. Wówczas Twój organizm chodzi lepiej, jak nasmarowana przerzutka w rowerze. W kawie, związkiem znaczącym jest kofeina - to raczej napój doraźny. Niestety, ludzie nie potrafią korzystać z dobrodziejstw natury i potem się dziwią, że cztery filiżanki to dla nich mało. Gorzka kawa pasuje mi wyłącznie do sernika, wszystko inne da się zastąpić jerbą. Jak się upijać, to z wymiernymi korzyściami a nie na zasadzie, że godzinę pobiegam, a potem mi żyły napuchną i dostanę nerwicy. :crazy:
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: