/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
szpinak
Autor Wiadomo
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2013-03-11, 14:41   

vanperska, spróbuj filet z kurczaka z serem feta i szpinakiem pycha ;d
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Red




Imi: Anka
Doczya: 23 Lis 2012
Posty: 127
Skd: J-no

Wysany: 2013-03-11, 17:19   

Uwielbiam szpinak - z naleśnikami, z kurczakiem i fetą, z makaronem, na bułce, jako krem/zupa. Dosłownie, w każdej odsłonie. :)
_________________
'O naszej własnej śmierci nie będziemy mieli nic do powiedzenia"
- Carlos Fuentes
 
 
Mogik




Imi: Michał
Pomg: 1 raz
Wiek: 38
Doczy: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Skd: Wawa

Wysany: 2013-04-22, 14:33   

Makaron z kurczakiem, szpinakiem i serem pleśniowym - pyyyycha! I w dodatku nawet beztalencia kulinarne sobie poradzą z tym daniem. :)
W te wakacje mam plan spróbować zrobić sałatkę ze świeżym szpinakiem. Jeszcze nie jadłem takiego - zawsze był w formie mrożonej brei.
_________________
Mogilk
 
 
sparkle




Imi: Michalina
Wiek: 28
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 54
Skd: Łódzkie

Wysany: 2013-05-03, 14:20   

Spróbowałam szpinaku raz... a dzisiaj planuję zrobić zapiekankę ze szpinakiem, może się przekonam :D
_________________
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili
Pokaż że się mylili
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2013-05-04, 09:54   

Mogik napisa/a:
Makaron z kurczakiem, szpinakiem i serem pleśniowym

Ja ostatnio miałam ale bez kurczaka a ser pleśniowy to oczywiście gorgonzola. ;d
Ale oczywiście robione ze świeżego szpinaku a nie mrożonego. :)
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-05-05, 14:06   

Spróbowałem raz szpinaku jak byłem mały bo Popeye. Nie przypadł do gustu
 
 
nieperfekcyjna
*angel from hell*




Imi: J...
Doczya: 28 Lip 2012
Posty: 147
Skd: far away

Wysany: 2013-05-06, 08:59   

Z czymś da się zjeść. W naleśnikach czy pierogach jest nawet ok, ale sam wygląda jak zielona kupa ;p
 
 
beethoven
nierzeczywisty




Imi: Krzysztof
Wiek: 30
Doczy: 20 Mar 2013
Posty: 152
Skd: z Tortugi

Wysany: 2013-05-06, 09:08   

Dostałem kiedyś w szpitalu. To było w Centrum Zdrowia Dziecka, po operacji. Nie jadłem jakieś 2 dni, a mój pierwszy posiłek to: ziemniaczki (OK), pulpety w sosie (nawet niezłe jak na szpitalne), i zmielony gotowany szpinak, wyglądający i smakujący tak, jak opisała to koleżanka wyżej, jak zielona kupa. Mimo głodu nie dało się tego zjeść, chciało się wymiotować pustką żołądka.
_________________
Czy nie lepiej byłoby szerzyć dobro zamiast tępić zło?
 
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2013-05-08, 12:35   

Cytat:
Z czymś da się zjeść. W naleśnikach czy pierogach jest nawet ok, ale sam wygląda jak zielona kupa

Zależy w jakiej postaci masz zrobiony szpinak :)
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
dwukropek



Imi: Ewela
Doczya: 21 Gru 2012
Posty: 162
Skd: Zewsząd

Wysany: 2013-05-24, 08:57   

Szpinak jest pyszny i wspaniały, pod warunkiem, że się go odpowiednio przygotuje :-) Świeży można pokroić na mniejsze kawałki, lub w całości przesmażyć na maśle z dodatkiem czosnku i wtedy świetnie komponuje się z makaronem, naleśnikami, albo jako farsz w krucho-drożdżowych pierożkach z serem feta (uwielbiam!!). Ten mrożony, rozdrobniony też jest ok i wcale nie musi wyglądać, jak zielona kupa ;-) Nie można go tylko podsmażać zbyt długo, ani na zbyt dużej ilości masła, a rondel, w którym go grzejemy, musi być odkryty, żeby woda miała gdzie odparować :-) Taki szpinak ja zawsze przyprawiam solą, pieprzem, gałką muszkatołową i łyżką kwaśnej śmietany. Świetnie smakuje wymieszany z ryżem i podany z duszonym filetem z kurczaka, albo jako jedna z warstw na spaghetti (makaron, na to sos pomidorowy, na to szpinak, na to śmietana, na to żółty ser) :D Ahhh, rozpisałam się, bo szpinak uwielbiam!
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2013-05-24, 10:53   

dwukropek napisa/a:
wtedy świetnie komponuje się z makaronem, naleśnikami,

Naleśnik ze szpinakiem biały serem i czosnkiem dobrze doprawiony jest świetny jakoś przystawka na zimno ;d pokrojony w takie skośne paseczki :D U mnie w pracy się takie robi ;d tak samo filet z kurczaka faszerowany serem feta i szpinakiem <3
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
atlantyda



Imi: Atlantyda
Pomoga: 1 raz
Doczya: 02 Mar 2013
Posty: 114
Skd: polska

Wysany: 2013-05-28, 16:31   

mniami takie naleśniki to ja sama w pracy chętnie zjadłabym :) tylko ktoś musiałby mi to najpierw przygotować :D
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: