/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadany
2009-08-06, 17:09
Ulubiona książka
Autor Wiadomo¶æ
Lokakoka




Imiê: Monika
Do³±czy³a: 01 Wrz 2012
Posty: 1
Sk±d: Police

Wys³any: 2012-09-01, 21:49   

Długo by wymieniać... Przeczytałam wiele książek i większość z nich przypadła mi do gustu. Ogólnie jestem ostrożna w doborze książek i raczej wierna konkretnym kategoriom. Może dlatego nie potrafię podać tytułu książki, której dałam spokój po kilku pierwszych stronach ;)
Oto kilka książek po których przeczytaniu miałam dreszcze:

Saga Zmierzch - Cóż. Te książki nie mają najlepszej opinii... Wydaje mi się, że jest to zasługa badziewnych filmów, które zostały stworzone na ich podstawie. Ale nikomu nie chce się przeczytać książki... Wolą siedzieć i ''hejtować''. Są to jedne z pierwszych, sporszych książek, które przeczytałam. Mam do nich wielki sentyment. Osobiście uważam, że naprawdę saga jest świetna. Wiele razy wzruszyła mnie do łez, a także wywołała napad śmiechu.

Intruz - No tak, pozostaję wierna Stephenie Meyer. Ale tak książka jest GENIALNA. Co prawda, klimat zupełnie inny niż w przypadku Zmierzchu... Jednak to mnie nie zniechęciło. Wręcz przeciwnie, książka bardziej mi się spodobała niż tamta saga. Bardzo dobry pomysł na treść. Pod koniec po prostu płakałam... Nie brakowało też humoru. Zamierzam niedługo przeczytać tę książkę po raz kolejny.

Seria Pretty Little Liars - Świetna książka. Jak na razie jestem na VII części. Cały czas trzyma w napięciu... Czytam ją z zapartym tchem. Jest idealnym połączeniem typowej książki dla młodzieży płci pięknej i kryminału. Końcówki tomów zawsze sprawiają, że mam dreszcze i przez kolejne godziny nie myślę o niczym innym. Po prostu analizuję to co stało się w tym tomie!

No więc to jest takie moje podium. Kolejność jest przypadkowa... Trudno byłoby mi tutaj wskazać moich faworytów. Wszystkie książki są świetne i szczerze je polecam. Jestem pewna, że z czasem dopiszę tu jeszcze kilka tytułów :)
 
 
intrempi7




Imiê: Kasia
Do³±czy³a: 09 Wrz 2012
Posty: 14
Sk±d: ÅšwiÄ™tokrzyskie

Wys³any: 2012-09-09, 18:26   

Już połowę mojego życia wielbię sagę "Miecz Prawdy" autorstwa Terry'ego Goodkinda. Seria liczy obecnie dwanaście tomów (ostatnia, wydana po pięciu latach przerwy, jest napisana w zupełnie innym stylu i ma zupełnie inną atmosferę, ale na razie nie jestem w stanie obiektywanie jej ocenić, bo jestem zbyt uchachana tym, że nowa część jednak wyszła). Jasne, że w cyklu liczącym tyle części zdarzają się "te lepsze" i "te gorsze", ale uwielbiam świat stworzony przez autora i wielbię bohaterów. Pierwszą część przeczytałam w wieku 8 lat, więc mogę powiedzieć, że filozofia zawarta w tej książce w pewien sposób formowała mój umysł;P
_________________
All you need is love. But a little chocolate now and then doesn’t hurt.
 
 
Sabrine



Imiê: Sabina
Wiek: 27
Do³±czy³a: 15 Wrz 2012
Posty: 2
Sk±d: Daleko...:D

Wys³any: 2012-09-15, 20:28   

Seria "Harry Potter", a najbardziej " HP i Insygnia Śmierci" Wzięła mnie od początku do końca i czytałabym jeszcze następne części, a słyszałam, że 8 część ma być pisana aż w 2018://.
_________________
 
 
monikatbg




Imiê: Monika
Wiek: 31
Do³±czy³a: 18 Wrz 2012
Posty: 3
Sk±d: Tarnobrzeg

Wys³any: 2012-09-18, 18:40   

"S@motność w sieci" - Janusz L. Wiśniewski
"Kod lucyfera" - Michale Cordy (coÅ› jakby kod da vinci)

Polecam...
Oczywiście też "my dzieci z dworca zoo", "W pustyni i w puszczy", saga "zmierzch", saga "harry potter" więcej nie pamiętam chwilowo.
_________________
Ze wszystkich rzeczy wiecznych
Miłość trwa najkrócej...
 
 
Furiatka




Imiê: Wiktoria
Do³±czy³a: 13 Wrz 2012
Posty: 15
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-09-26, 19:28   

Uwielbiam "Cień wiatru". Ciekawa jest "W dżungli życia" Beaty Pawlikowskiej, "Życie Pi" - poruszająca. Oczywiście seria "Harry Potter". Tak na pierwszy rzut oka, to są najciekawsze książki, jakie do tej pory przeczytałam.:)
_________________
Ika
 
 
lusia07




Imiê: Lusia
Do³±czy³a: 21 Wrz 2012
Posty: 103
Sk±d: Polska

Wys³any: 2012-09-26, 20:40   

"Dom bez powrotu"
"Tajemnica życia po śmierci" - jednak nie byłam wstanie doczytać do końca bo strasznie książka wjeżdża na psychikę.
_________________
`Pielęgnuj swoje szczęście aby trwało wiecznie.` ; )
 
 
HeyYou




Imiê: Agnieszka
Do³±czy³a: 29 Wrz 2012
Posty: 6
Sk±d: KRK

Wys³any: 2012-09-29, 20:55   

Z ulubionych to na pewno Christopher Paolini - Eragon.
Ale i tak najbardziej lubię niemal całą twórczość Tess Gerritsen.
 
 
Seventh Sign
.



Imiê: ---
Zaproszone osoby: 1
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 27 Sty 2013
Posty: 300
Sk±d: ---

Wys³any: 2013-02-19, 15:55   

Mistrz i Małgorzata. Moim zdaniem książka niesamowita, geniusz. Uwielbiam ją i bawiłam się przy niej niesamowicie.
 
 
Michal080
Antagonist




Imiê: MichaÅ‚
Wiek: 27
Do³±czy³: 05 Kwi 2012
Posty: 167
Sk±d: Z Krypty 34

Wys³any: 2013-02-19, 16:46   

Metro 2033, a z książek typowo fantastycznych Gildia Magów. Ostatnia wprowadza w taki przyjemny klimat, czytałem może z 5 razy ; )
_________________
"Strach i przerażenie to zupełnie nie to samo. Strach popędza, zmusza do działania, tworzenia. Przerażenie paraliżuje ciało, blokuje myśli, pozbawia ludzi człowieczeństwa." - Metro 2034
 
 
 
kuku.na.muniu




Imiê: Marta
Do³±czy³a: 25 Mar 2013
Posty: 79
Sk±d: ÅšlÄ…sk

Wys³any: 2013-03-25, 13:09   

Metro 2033 mam w planach :) . Tymczasem polecić mogę "Zabić drozda" Harper Lee. Wydaje mi się, że mało osób sięga po tę klasykę, a naprawdę warto.
 
 
riquelmeboca



Imiê: Roman
Do³±czy³: 29 Mar 2013
Posty: 2
Sk±d: BiaÅ‚ystok

Wys³any: 2013-03-29, 22:56   

Wiele ich jest. Najbardziej to chyba Ferdydurke i w ogóle wszystko Gombrowicza. Każde jego zdanie było genialne.
 
 
Fallen
Wiedźma.




Imiê: Ola
Do³±czy³a: 10 Sie 2013
Posty: 44
Sk±d: Hotel Alcatraz.

Wys³any: 2013-08-10, 15:14   

"Muzyka Duszy" Terry'ego Pratchetta.
_________________
Przy ognisku rozłożymy się z gitarą -
posłuchamy co nam w duszy gra!
 
 
Szkolnis_pl
[Usuniêty]



Wys³any: 2013-08-14, 13:44   

Moją ulubiona książką jest Cień Wiatru Zafona. Chociaż wszystkie pozycje Coelho też są dosyć dobre. Ulubiona książka odzwierciedla także, jaki styl konkretnie się lubi.
 
 
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-08-20, 21:13   

Ulubionych jest wiele, ale ostatnio kupiłam książkę Katarzyny Grocholi "Trochę większy poniedziałek" - lubię tę autorkę,może więc i ta książka okaże się moją ulubioną. Przeczytam - powiem.:)
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
domik



Imiê: Dominik
Do³±czy³: 22 Sie 2013
Posty: 5
Sk±d: Kraków

Wys³any: 2013-08-22, 01:55   

Władca Pierścieni :) stale wracam do tej książki, mimo że czytam kolejny raz to wciąż jest fantastyczna :)
_________________
www.centrumdetektywow.pl
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: