/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Szwed, który zniknął - sensacja ze Szwecji
Autor Wiadomo¶æ
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-07-25, 11:23   Szwed, który zniknÄ…Å‚ - sensacja ze Szwecji

Znalazłam dziś recenzję i mimo, że nie przepadam za sensacjami, to mnie bardzo zainteresowała!
z bloga od deski do deski:
"Robert Karjel jako podpułkownik sił powietrznych, dobrze wie, co znaczy adrenalina i nieludzki wysiłek. Ten niespełna pięćdziesięcioletni pilot helikoptera, jest już też doświadczonym pisarzem. Szwed, który zniknął to piąty tytuł w jego dorobku, a fakt, że każda książka szturmem zdobywa listy bestsellerów musi o czymś świadczyć.

Najnowsze dzieło Karjela to elektryzująca sensacja, w której nic nie jest takie, na jakie się wydaje. Podwójni agenci, nieznane tożsamości, pieniądze, fortele i oczywiście władza. Motyw terroryzmu wielokrotnie pojawiał się już w literaturze, jednak szwedzkie spojrzenie na ten problem, okazuje się być całkiem ciekawe.

Książka trzyma w napięciu do samego końca i udowadnia, że Skandynawia to nie tylko ojczyzna społecznego kryminału, lecz również ziemia krwi i bezprawia. Mocna, dosadna rzecz. Serdecznie polecam."
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-08-01, 12:18   

Mocna końcówka. :) To w sumie prawda, tam jest małe zagęszczenie ludzi, a do niedawna to wcale nie były takie cywilizowane i bogate kraje jak teraz je kojarzymy.

Przeczytałem sobie inną recenzję i opis od wydawcy pierwsze co bym pomyślał, że to bardziej kryminał albo coś śledczego. Okładka też nie jest jednoznaczna. :) Zobaczę na wakacjach, bo ostatnio czytam same fantasy albo o innych nadprzyrodzonych rzeczach i chyba czas wrócić na literacką Ziemię.
_________________
Mogilk
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-08-05, 12:03   

Ja właśnie kończę czytać tę książkę. Byłam ciekawa waszych opinii. Moje odczucia są bardzo pozytywne. ;) Ta książka to jest jedno wielkie zaskoczenie, czym dalej byłam, tym bardziej zaskakiwał mnie autor. Brakowało mi czegoś takiego, dawno nie czytałam tak dobrej książki w tym gatunku
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-08-05, 12:13   

Cieszę, że i wam się spodobała, bo to raczej literatura dla <starszego odbiorcy>- tak usłyszałam w księgarni <lol>

Też Was tak zaskoczył wątek homoseksualny? To raczej temat tabu w siłach specjalnych, w USA, to naet nie wiem czy tego nie weryfikują - przynajmniej kiedyś tak było. :/
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-08-05, 12:19   

To jeden z tych wątków przy których opadła mi szczena, bo zupełnie się nie spodziewałam :D A jeszcze pod koniec jak się okazało, że jego kochanek stał "po drugiej stronie prawa" - mówiąc metaforycznie, to już w ogóle. <boję się> Ladyzgaga, a Ty już przeczytałaś całą? Co myślisz o pomyśle z krzyżówkami? Genialny był :) Bardzo mi się spodobał, ja bym w życiu na to nie wpadła
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-08-05, 12:28   

Lady- kiedyś tam była zasada do ask, dont tell, czyli geje mogli służyć w wojsku o ile nikt o nich nie wiedział. :D Czyli jakaś paranoja. Teraz to Obama zniósł.

A co do tego wątku to hmmm, w sumie to była bardziej zagadka, bo na początku nic nie zdradzało. Mi tam się podobało, bo to był subtelny wątek, który przy torturach i morderstwach bladł, ale chyba o to chodzi, żeby fakt ze ktoś jest innej orientacji nie zmieniał książki w jakiś manifest.
_________________
Mogilk
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-08-05, 12:52   

W manifest nie, ale jakaś zmiana - Bond ma seksi kobietki, które go wykorzystują i on je wykorzystuje :P Ale szpieg-gej, tego chyba nowość. A to, iż to tylko taki subtelny smaczek sprawia, że jest nie odbieramy gripa przez pryzmat seksualności.
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-08-05, 13:01   

Ale przynajmniej w ogóle "jakiś jest". Zawsze ci agenci, byli przedstawiani jak Casanowa w połączeniu z Indiana Jones. :) Nic nie mówię, ale po 20 latach z książkami, to jakaś odmiana. Tak samo u innych skandynawskich. Tam np. kobiety nie są tylko ofiarami, ale potrafią na własną rękę dorwać kryminaliste. :)
_________________
Mogilk
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-08-05, 13:09   

Wlasnie o to mi chodzi - złamanie jakiegoś tam literacko-filmowego stereotypu.
swoja drogą świetny materiał na scenariusz, choć obawiałabym się, ze zepsują mi wizję Ernesta... ;)
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-08-05, 13:13   

Ale nie zapomnijcie o tym kim był Grip zanim poznał Billa :) Ja bym go właśnie przyrównała do takiego Casanovy. I na dodatek on od początku sam nie był przekonany o swojej orientacji, spotykał się jedynie z kobietami. Ten wątek rozwijał się długo, ale dzięki temu moment zaskoczenia był naprawdę mocny
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-08-05, 13:15   

No dokładnie! Kurczę, tow tym roku druga książka jaką czytalam o biseksualizmie :P
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-08-05, 13:21   

Nie wiem czy on był biseksualistą. Ja bym bardziej powiedziała, że zagubionym homo :D W końcu ten przygodny seks z kobietami nie był dla niego satysfakcjonujący. Niewiadome jednak było dlaczego. Wydawało mi się, że spowodowane jakimiś jego wcześniejszymi doświadczeniami, rozterkami. A tu jednak nie.. Szkoda tylko, że jego kochanek okazał się być draniem. Jak to w życiu.. <bezradny>
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-08-05, 13:36   

Bo faceci to dranie :P
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-08-05, 13:52   

No, chociaż to była szczególnie okrutna forma manipulacji. Narażał nie tylko jego dobre imię, ale i życie. I jak się niestety okazało, liczył się z tym od samego początku - a jednak naraził go dla własnej satysfakcji. Skutecznie..
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-08-05, 14:10   

Ale wy się doszukujecie wszędzie. :D Dla mnie te wątki były prawie nieważne. Tam się tyle działo i co chwile można było oberwać kulkę, że historia kto z kim i dlaczego jest błaha. I tak pewnie Szwedzi o tym myślą, a u nas to się staje takie ważne.
_________________
Mogilk
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: