/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadany
2009-08-06, 17:09
Saga zmierzchu
Autor Wiadomo¶æ
Apila
devil's sister




Imiê: Dorota
Do³±czy³a: 15 Lip 2012
Posty: 94
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-07-17, 20:05   

70's girl napisa³/a:
To po co wydajesz kasÄ™ na kino?

Czemu nie? Kino drogie nie jest, a głównie chodzi o towarzystwo, a nie film.
 
 
unreal




Imiê: unr
Pomog³a: 3 razy
Do³±czy³a: 16 Lut 2012
Posty: 325
Sk±d: ZnikÄ…d

Wys³any: 2012-07-17, 21:10   

Apila napisa³/a:
Kino drogie nie jest, a głównie chodzi o towarzystwo, a nie film.
Do kina idzie się jednak po to, żeby obejrzeć film. Takież jest jego przeznaczenie w końcu. Towarzysko można się spotkać w innym miejscu.


Czytałam jedną część kiedyś, nie skończyłam. Nie wiem, jak to się stało, że ta książka trafiła w moje ręce - taką tematyką się nie interesuję i nie lubię. A skoro już trafiła, to czytałam, zawiódłszy się jednak prędko, porzuciłam i więcej nie wróciłam.
_________________
Toż to absurd.
 
 
pomylunka



Imiê: Aleksandra
Wiek: 27
Do³±czy³a: 08 Lip 2012
Posty: 12
Sk±d: okolice Krakowa

Wys³any: 2012-07-19, 11:53   

o dupę rozbić taką książkę ... nudna i mało ambitna
_________________
pomylona-pomylunka:)
 
 
nika.



Imiê: po co mi siÄ™
Wiek: 38
Do³±czy³a: 24 Lip 2012
Posty: 165
Sk±d: :)

Wys³any: 2012-08-03, 14:57   

Dużo bardziej podchodzi mi książka niż film. Nie porywa mnie za serce, ale nie jest znów aż tak tragiczna, czytałam gorsze.
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-11-13, 17:24   

Podbijam temat! Kto idzie na ostatnią część zmierzchu?! :D
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-11-14, 09:31   

Cytat:

Wysłany: 2012-08-03, 13:57
Dużo bardziej podchodzi mi książka niż film


Ja odwrotnie... byłam po krótkim kontakcie z książka nastawiona anty, a film mnie zachwycił. Jasne, ze idę na ostatnią część sagi :)
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-11-15, 15:32   

Idę w piątek, czyli na jutro na premierę. Szczerze to ksiązek nie ruszałem, piewszą część widziałem w domu, a potem już się jakoś wciągnąłem :)
_________________
Mogilk
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-11-15, 15:52   

Mogik napisa³/a:
Idę w piątek, czyli na jutro na premierę. Szczerze to ksiązek nie ruszałem, piewszą część widziałem w domu, a potem już się jakoś wciągnąłem :)

Heloł ziom ;)

Ja idÄ™ dziÅ› w nocy ;pp
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Kłębek857




Imiê: Joanna
Do³±czy³a: 13 Lis 2012
Posty: 11
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-11-15, 20:51   

Z książek zmierzchowych w całości przeczytałam tylko pierwszą część, z innych tylko fragmenty. Trochę irytowała mnie narracja Belli. I jak porównywała się do Cathy z "Wichrowych Wzgórz", brrr.... A filmy oglądałam dotychczas wszystkie i czekam na ostatnią część.

Zdarzało mi się krytycznie wyrażać o tej sadze, ale tak naprawdę, to przyznaję, że trochę mi na wyobraźnię zadziałała i nawet nawet mi się podobała, ale ciiiii....

W końcu jakiej nastolatce nie podoba się spełnienie marzeń o silnym, perfekcyjnym wampirze, miłości silniejszej niż śmierć i takie tam? ;)
 
 
bombka



Imiê: Beata
Do³±czy³a: 15 Lis 2012
Posty: 10
Sk±d: wrocÅ‚aw

Wys³any: 2012-11-15, 21:16   

Ja w ogóle tego nie rozumiem. To nie są jedyne wydane książki w ciągu ostatnich 5 lat, a ludzie wariują jakby tak wlasnie było. Tutaj widzę spokojnie do tematu podchodzicie. ;) Ja co najwyżej zerknę na dvd...poglądowo. ;)
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-11-21, 14:13   

Ja tam nie wiem co ta saga w sobie ma, ale naprawdę ją lubię. Jest trochę "prymitywna" - banalna, ale wciągająca. I ciekawi mnie jak to się skończy. Poza tym z tego co widziałam trailer to w ostatniej części nie zabraknie emocji.. :P
 
 
ChaotyczneMyśli



Imiê: Noemi
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 24 Lis 2012
Posty: 92
Sk±d: z bliska

Wys³any: 2012-11-25, 18:29   

Przeczytałam wszystkie części, nie dokończyłąm jedynie ostatniej. Cała saga bardzo mi się podobała kilka lat temu, aczkolwiek na tą chwilę średnio lubię. Zraziłam się trochę po 1cz. ostatniej części, na której byłam w kinie. Fragment ze ślubem był zbyt sztuczny, przesycony `słodką, cudowną miłością`. No i zniechęciła mnie też trochę parodia całego filmu i ta histeryczna nagła moda na ową sagę.. Dobrze jest przeczytać książkę, obejrzeć film, ale osobiście wręcz obrzydzają mnie naklejki z bohaterami `Zmierzchu` i wszelkie pozostałe gadżety z wizerunkami tych postaci, a niestety miałąm z nimi dość często do czynienia, ze względu na obłędnie zakochaną w tym koleżankę. Dla mnie niekorzystanie z ołówka, tylko dlatego, że jest na nim kawałęk twarzy filmowego Jacoba, jest zwyczajnie przesadą.
_________________
Nigdy nie zamykaj oczu.

Matka Anarchia, ojciec Jabol.
 
 
Aisha




Imiê: Ewa
Wiek: 31
Do³±czy³a: 06 Wrz 2011
Posty: 87
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-11-26, 16:04   

Ja nie czytała, <dokuczacz>

ale widziałam filmy i filmy mi się podobały, zwłaszcza najnowsza część. Wymietli tą Bellą jako wampirem, bitwą i w ogóle. <hura>
 
 
Red




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 23 Lis 2012
Posty: 127
Sk±d: J-no

Wys³any: 2012-11-27, 01:16   

Miałam swoje pięć minut z tą sagą i muszę powiedzieć, że mam co do niej mieszane uczucia. Pierwszą przeczytałam w języku polskim i wydała mi się być napisana bardzo infantylnym językiem, więc sięgnęłam po oryginał przy drugim tomie. Niewiele to zmieniło i w kolejne części już nie brnęłam. Ogromny plus dla autorki za pomysłowość - chociaż tak się wyśmiewa te książki, to jednak swoje zrobiły i dość spore grono czytelników po nie sięgnęło. Mimo oklepanego, setki razy wałkowanego tematu, udało jej się zaciekawić (głównie) nastolatki i sprawić, że poziom czytelnictwa nie sięgnął podłogi.
Osobiście mojego serca nie podbiły ani książki ani ekranizacje, ale każdy ma swój gust.
_________________
'O naszej własnej śmierci nie będziemy mieli nic do powiedzenia"
- Carlos Fuentes
 
 
charlotte



Imiê: Charlotte
Wiek: 26
Do³±czy³a: 27 Lis 2012
Posty: 35
Sk±d: Wielkopolska

Wys³any: 2012-11-27, 17:05   

hmm przeczytałam wszystkie części zmierzchu i obejrzałam filmy z czystej cikawości. Filmy według mnie beznadziejne ( jeżeli już wybierać to najlepsza przed świtem 2. ) Jeżeli chodzi o fabułę to wg mnie żadna nowość dwóch chłopaków zakochanych w jednej dziewczynie, ona musi dokonać wyboru i takie tam... strasznie oklepane
_________________
"There are two kinds of people in this world – those what like me, and those that can go to hell."
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: