/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ostatnia przeczytana książka.
Autor Wiadomo¶æ
Miguela




Imiê: Michalina
Do³±czy³a: 18 Lut 2012
Posty: 156
Sk±d: R.

Wys³any: 2012-03-06, 19:55   Ostatnia przeczytana książka.

Pozwoliłam sobie założyć ten temat pomimo istnienia podobnego, dotyczącego aktualnej lektury. Dlaczego? W jaki sposób mamy wyrazić opinię czegoś, co dopiero wzięliśmy do ręki? Polecić? Znależć coś dobrego dla siebie?

Jeśli moderatorzy uznają go za zbędnego, niech usuną. ;)


Ostatnio przeczytałam "Kamień w sercu" Katarzyny Leżeńskiej. Przypominała mi ona trochę literaturę Wiśniewskiego z tą różnicą, że była bardziej optymistyczna, ckliwa i momentami słodka do bólu. Historia oparta na faktach, podany jest nawet namiar do pierwowzorów głównych bohaterów. Opowiada o przyjaźni między kobietą i mężczyzną, która z czasem ewoluuje do rangi szaleńczej, szczęśliwie nieszczęśliwej miłości, o chorobie, porusza problematykę polskiej rzeczywistości. Nie nazwałabym jej skarbincą wspaniałych cytatów, aczkolwiek znalazłam kilka wartych uwagi. W wolnej chwili można przeczytać. ;)
_________________
ZazdroszczÄ™ Ci.
W każdej chwili
możesz odejść ode mnie.

A ja od siebie
nie mogÄ™.
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-06, 20:17   

W takim razie ja ostatnio przeczytałam "Gwiezdny pył" Neila Gaimana.
Polecam tę książkę, ponieważ jest do łyknięcia na raz (ja przeczytałam w pociągu na trasie Kraków-Dębica, czyli jakieś dwie godzinki), jest bardzo ładna, nie będąc jednocześnie ckliwą. Jest bajkowa, a jednocześnie poważna. Jeśli napiszę, że porusza ważną problematykę to mnie wyśmieją ci, którzy ją czytali :crazy: Jednak w sumie to prawda, chodzi tutaj o pewne uprzedmiotowienie.

Żałowałam, że tak szybko się skończyła.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Miśka




Imiê: Dominika
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 31
Do³±czy³a: 24 Lut 2012
Posty: 438
Sk±d: ElblÄ…g/GdaÅ„sk

Wys³any: 2012-03-06, 20:51   

Pomijając wszelkiego rodzaju lektury akademickie, ostatnio przeczytałam "Dallas '63" Stephena Kinga. Nie czytałam nic innego tego autora (tak, wiem, straszny wstyd) więc nie mam porównania, ale mimo ogromnej liczby stron bardzo lekko i szybko się ja czyta. Podoba mi się sam pomysł wykorzystania podróży w czasie dla jakiegoś konkretnego celu wyższego i pomysł na to co może się stać jeżeli ten cel zostanie osiągnięty. Ale mimo wszystko było mi żal głównego bohatera na końcu.
_________________
Posłuchaj, Em.
Gdybym miał podarować ci w życiu tylko jedną rzecz, wiesz, co by to było?
Pewność siebie.
— One Day
 
 
Jamaica




Imiê: Monika
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 23 Lut 2012
Posty: 271
Sk±d: Skalne Podhale

Wys³any: 2012-03-09, 17:46   

Czytałam ostatnio "Bikini" Wiśniewskiego. Oczywista, że nie będę opisywać antologii ;D
Hmm.. chyba pierwsza książka, w której Wiśniewski mi trochę podpadł i jakoś tak... Sama fabuła genialnie osadzona w czasie, tematyka również bardzo mi się spodobała ( fotografia, redakcja Times'a, II WŚ), ale dotknęło mnie takie przedstawienie kobiet, jak samiczek, które tylko czekają, by zaspokoić głównego bohatera. Na szczęście, koniec broni go.
_________________
,,(...)Nie znam roli, którą gram.
Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.
O czym jest sztuka, zgadywać muszę wprost
na scenie. (...)"

W. Szymborska
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-11, 12:32   

"Nigdziebądź" Neila Gaimana.
Mogę opisać tę książkę, ale pewnie wyjdzie mi dokładnie to samo,co w Gwiezdnym pyle :P Bardzo mi się podoba wizja Londynu Pod i Londynu Nad, baśniowe i fantastyczne elementy poprzeplatane z normalnym życiem. Podobają mi się wzory przedstawionych postaci i to, że trafiam na coraz to dłuższe jego książki :crazy:
Kolejna z gatunku tych, po których płacze się,że już koniec. Trochę w stylu Pratchetta.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
jelczurr




Imiê: ъ
Wiek: 50
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 417
Sk±d: ug

Wys³any: 2012-03-11, 13:53   

ho napisa³/a:
"Nigdziebądź" Neila Gaimana.


Też mi się fajnie czytało, ciekawa i wciągająca historia, ale ta książka mnie zasmuciła - z tego powodu, że moja ukochana Tajemnicza Historia Moskwy okazała się nie tak oryginalna jak sądziłem. Nie ma lepszych książek niż te z motywem ucieczki niepasujących jednostek :crazy:
 
 
ZawszeNowy



Imiê: Wojtek
Do³±czy³: 11 Mar 2012
Posty: 16
Sk±d: Polska

Wys³any: 2012-03-12, 19:14   

Ostatnio sięgnąłem po nowelę kryminalną po angielsku... "The Woman Who Disappeared" - interesująca historia, ciekawe postacie (przede wszystkim główny bohater), zabawne fragmenty i choć to krótka książka cała przygoda jest fajnie i dobrze opowiedziana.
 
 
Apo




Imiê: apo
Do³±czy³a: 18 Lut 2012
Posty: 67
Sk±d: szatan

Wys³any: 2012-03-12, 21:23   

dwie agresje hitlerowskie Batowskiego.

taki wymóg :crazy:
 
 
vanperska




Imiê: Anita
Do³±czy³a: 16 Mar 2012
Posty: 30
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-03-16, 15:28   

Cass Penannt "Congratulations You have just met the I.C.F" - książką opisana przez byłego członka InterCity Firm czyli grupy chuliganów West Hamu. Przyjemna lektura, chociaż przymiotnik "przyjemna" w tym wypadku jest trochę nie na miejscu, bo książka jest pełna przemocy, ale bardzo wciąga i szybko się ją czyta. Teraz zabieram się za "Hoolifana"
 
 
Asiskasis




Imiê: znane
Do³±czy³a: 14 Mar 2012
Posty: 8
Sk±d: chcÄ™

Wys³any: 2012-03-16, 18:10   

Polecam Wszystkim Kazuo Ishiguro "Nie opuszczaj mnie" i Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" - trylogia - niesamowite książki!
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-18, 22:34   

Krystyna Janda - www.małpa2.pl

Jest to zbiór zapisków z roku bodajże 2001 oraz 2002, które zdołała autorka zamieścić w swoim dzienniku internetowym. Są to krótkie przemyślenia, okruchy dnia codziennego słynnej, polskiej autorki o ciekawej osobowości, pięknym sercu i niesamowitych pokładach wrażliwości.
Jakaś taka Janda bliższa, nawet bardziej niż wtedy, gdy śpiewa, że w Paryżu, Nowym Jorku, Nowej Hucie..

Polecam, rzecz jasna.
i www.krystynajanda.pl , zapiski sÄ… prowadzone do dziÅ›.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Mithlory




Imiê: Joanna
Wiek: 26
Do³±czy³a: 15 Mar 2012
Posty: 13
Sk±d: ToruÅ„

Wys³any: 2012-03-21, 21:09   

"Charlie" Stephen Chbosky. Wszędzie normalnie słyszałam o tej książce, no to w końcu sama ją przeczytałam. Cóż o niej powiedzieć? Typowa książka o amerykańskim nastolatku. Wszystkie są identyczne. Nic powalającego.
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-23, 17:08   

"Mój przyjaciel zdrajca" Marii Nurowskiej.

Rzecz o pułkowniku Kuklińskim, którego ocenia się różnie. Jak wiadomo, realia komunistyczne. Mocne wynurzenia Kuklińskiego spisane przez Nurowską na podstawie rozmów przez nią z nim przeprowadzanych.
Bardzo, bardzo, bardzo, przeogromnie nieszczęśliwa historia. Porusza do głębi mimo, iż Kukliński sam siebie nie ocenia, takie mam wrażenie. Ba, jest cholernie już chyba w tym wszystkim bezradny.

Cóż, sami ocenicie jeśli przeczytacie, osobiście polecam.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Jamaica




Imiê: Monika
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 23 Lut 2012
Posty: 271
Sk±d: Skalne Podhale

Wys³any: 2012-03-24, 12:14   

Skończyłam w końcu "Polkę" Gretkowskiej, męczoną tygodniami. Moje wrażenie o Niej zdecydowanie się polepszyło. Już nie osiąga Ona w moich oczach apogeum świętokradztwa, lekka, czasami wzruszająca opowieść o miłości i macierzyństwie.
Zabieram się za "Pamiętnik" Sparksa. ;D
_________________
,,(...)Nie znam roli, którą gram.
Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.
O czym jest sztuka, zgadywać muszę wprost
na scenie. (...)"

W. Szymborska
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-24, 15:48   

"Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" E.E. Schmitt.

(nie przekręciłam tytułu przypadkiem?)

Krótka książeczka, bardzo krótka. Bardzo ciekawa, dosyć zagadkowa. Opowiada o chłopcu, który w zasadzie próbuje zrozumieć życie, a może po prostu jakoś żyć, ciężko określić. Kwiaty Koranu, bo jedna z postaci czyta Koran i postępuje wg niego, co ujawnia się w codziennych sytuacjach.

Polecam.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: