/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Fantastyka naukowa? powrót do przeszłości...
Autor Wiadomo¶æ
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2012-05-29, 13:35   

Mogik napisa³/a:
Mowama- a masz racjÄ™. Oni z poczÄ…tku chcieli chyba po prostu uciec.:)

Tak z innej strony to chyba moja koleżanka wygrała właśnie książkę na fejsie. Tym razem poszło łatwo. Fajnie tak, tylko jak bym nie kupił i nie przeczytał książki to by się znowu nie napaliła, że też chce.
Trochę mi głupio ale czytam książkę po raz drugi, już tylko fragmentami. Teraz ja Partridge walczy z Pyłem i ta scena jak Presia się zdziwiła co on potrafi.
Teraz też kręcą jakiś horror podobny do paranormal. Oczywiście fabuła to- grupa turystów chciała zwiedzić czarnobyl. I nie byli sami.:) Oklepana fabuła ale może obejrzę kiedyś chociaż wolałbym ekranizacje naszej książki.


Przewiduję, że koleżanka przepadnie czytając "Nową Ziemię" podobnie jak my:)
Niesamowite te opisy to prawda.
Ekranizacji, w końcu się doczekamy, a opis filmu, o którym wspominasz brzmi zastanawiająco...
Chyba ludzie zaczynają oswajać tematy, których się boją:)
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-06-01, 12:38   

Ciekawe z tym wybuchem, że jak go widzisz to wiesz, że będziesz napromieniowany. Mi się też wydaje, że jak ktoś widzi to ma szansę "załapać się" na falę uderzeniową.
Gadam już z kilkoma osobami które czytały książkę i ostatnio dołączyła do nas koleżanka z tekstem "jak możemy czytać takie rzeczy". Oczywiście nie wiedziała nawet do końca o czym rozmawiamy ale to tak apropo twoje zdania, że ludzie oswajają tematy:). Generalnie się zgodzę, ludzie piszą rzeczy których kiedyś nie było bo jesteśmy po prostu ciekawskim gatunkiem.:)
_________________
Mogilk
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2012-06-01, 14:34   

Mogik napisa³/a:
Ciekawe z tym wybuchem, że jak go widzisz to wiesz, że będziesz napromieniowany. Mi się też wydaje, że jak ktoś widzi to ma szansę "załapać się" na falę uderzeniową.
Gadam już z kilkoma osobami które czytały książkę i ostatnio dołączyła do nas koleżanka z tekstem "jak możemy czytać takie rzeczy". Oczywiście nie wiedziała nawet do końca o czym rozmawiamy ale to tak apropo twoje zdania, że ludzie oswajają tematy:). Generalnie się zgodzę, ludzie piszą rzeczy których kiedyś nie było bo jesteśmy po prostu ciekawskim gatunkiem.:)


Trzeba przyznać, że grzybek po wybuch jest bardzo ładny. Piękna i zabójcza siła...
Przestraszona stopami koleżankę trzeba było szybko uświadomić, a może niech poczyta zrozumie, że nie wszystko musi być ładne i bezpieczne - to dobra książka, dużą nieświadomością byłoby odrzucenie jej tylko ze względu na horrorystyczne momenty - coś ci ludzi za wrażliwi...;)
 
 
terrorysta
Przyjaciel




Imiê: jigga
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 120
Sk±d: TM/KRK

Wys³any: 2012-06-05, 12:08   

Polecam Fundację Asimova. Wprawdzie wszystkich tomów jeszcze nie przeczytałem ale jestem w trakcie ;)
_________________
"Szacunek budzi nie to, co przyjmujesz, a to czego odmawiasz."
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2012-06-06, 12:17   

Mowama - tak to jest z tym zabójczym pieknem... Z tą książką też tak trochę -jest raczej przerażajaca, a tak wciaga ;pp

A ta Fundacja, o czym?...
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2012-06-06, 14:22   

Dokładnie - chociaż łapie się na tym, że takie makabreski i mroczna estetyka zaczynają mi się coraz bardziej podobać <cwaniak>
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2012-06-06, 15:44   

<lol> Ktoś ci zalazł za skórę, że byś go wyrzuciła z kopuły na pastwę promieniowania radioaktywnego?:) Mi też się ten klimat spodobał, może jakąś grę załatwię o takiej tematyce na czas czekania na drugą część. Jednak nic nie odda tego klimatu w taki sposób jak tam.
_________________
Mogilk
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2012-06-08, 20:43   

hihihih- nie nie życzę takie scenariusza nikomu, a z pewnością nie całej ziemi, ale lubię fantastykę i na pewno nie słodziakowe obrazy :)
daj znać jak znajdziesz fajna grę:)
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-03-01, 15:04   

Mowama- nie znalazłem żadnego gry :D

Teraz mam inną propozycje do naszego tematu. Może to nie tyle fantastyka naukowa w sensie science fiction ale na pewno, można się czegoś nauczyć czytając "Strażników historii":)
To już drugi tom, po "Nadciąga burza", gdzie główny bohater Jake odkrywa organizacje strażników historii" przenosimy się do starożytności - w tym do rzymskiego "Circus Maximus", który jednocześnie stał się tytułem. Nie jest to książka o historii, lecz ciekawa przygodówka z elementami "magii" w postaci przenoszenia się w czasie.
_________________
Mogilk
 
 
Netree




Imiê: Marika
Wiek: 32
Do³±czy³a: 05 Sty 2012
Posty: 110
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-03-01, 18:02   

O! czytałam pierwszy tom "strażników historii" i bardzo mi się podobał! Nie wiedziałam, że już druga część wyszła. Chyba, trzeba będzie wybrać się na książkowe zakupy! Czytał ktoś już ? :)
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-03-04, 16:04   

Netree napisa³/a:
O! czytałam pierwszy tom "strażników historii" i bardzo mi się podobał! Nie wiedziałam, że już druga część wyszła. Chyba, trzeba będzie wybrać się na książkowe zakupy! Czytał ktoś już ? :)
To faktycznie fajna pozycja. Chętnie obczaje drugą część. Ciekawie i lekko napisa, dużo odniesień do prawdziwych, historycznych wydarzeń więc można wiedzy liznąć trochę :P
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-03-05, 16:00   

Mowama- ale historia rzadko siÄ™ kojarzy z czymÅ› ciekawym a tutaj akurat jest jak ok.

Jestem już po pierwszej i po drugiej części. Ciężko je jednak porównywać, styl jest podobny ale przez rozwój wydarzeń, druga część wydaje mi się ciut ciekawsza - w końcu główny bohater już nie odrywa, że jest strażnikiem historii itd. tylko wypełnia misje.:)
_________________
Mogilk
 
 
LadyZgaga




Imiê: Anka
Do³±czy³a: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-03-07, 12:25   

Ja też czytałam Strażników! W sensie pierwszą czesc, chyba o niej pisałam kiedyś na forum. Circus maximus jeszcze nie mam, bo czekałam na Królestwo łabędzi, ale na pewno uzupełnię. Jedynka tak się skończyła, że aż złość brała z ciekawości co sie stanie z Topaz.
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Mowama




Imiê: Lucy
Do³±czy³a: 19 Mar 2012
Posty: 113
Sk±d: Pruszków

Wys³any: 2013-03-08, 15:49   

Zaczęłam już czytać drugą część- faktycznie jeszcze lepsza niż I cz. Bardziej wciąga w akcje. Strzele jakąś recenzję jak doczytam :) AAA! Nie nadążam tyle macie tych poleceń, że nic tylko siedzieć i czytać! Królestwo łabędzi w takim razie wpisuje na listę do przeczytania :)
 
 
Mogik




Imiê: MichaÅ‚
Pomóg³: 1 raz
Wiek: 38
Do³±czy³: 22 Wrz 2011
Posty: 222
Sk±d: Wawa

Wys³any: 2013-05-15, 13:45   

A ja już czytam drugą część "świata po wybuchu" :) Jednak dystopię, to jest to, "metro" i tak dalej ale przede wszystkim, to. Trzeba mieć wyobraźnie, żeby poprowadzić akcje w świecie po takim katakliźmie jak wojna atomowa. :D
_________________
Mogilk
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: