/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Biblioteka
Autor Wiadomo
dż.



Imi: Olga
Pomoga: 3 razy
Wiek: 33
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Skd: Kleve

Wysany: 2012-02-29, 21:57   

Youkali, ja Ci chętnie oddam ten monopol :D
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Misha



Imi: Michał
Doczy: 22 Lut 2012
Posty: 31
Skd: Chorzów/Kroke

Wysany: 2012-02-29, 23:42   

Tak! Rajska jest naprawdę Rajska. Swego czasu był to prawie dom. Wytworzyła się tam swoista kultura studencka. Ten dźwięk odpalanego Windowsa i pąs na twarzy winowajcy, który widzi minę prawnika czytającego artykuł kodeksu cywilnego dotyczący produkcji miodu i dziedziczenia pasieki :crazy:

Od niedawna uwielbiam moją instytutową czytelnię i bibliotekę. Po pierwsze wygląda naprawdę pięknie po remoncie, ma gniazdko przy każdym stanowisku, duży księgozbiór (największy historyczny w kraju!) i bardzo sympatyczną obsługę, która w dodatku jest wyjątkowo kompetentna. Na historii znają się lepiej od wykładowców czasem, co jednak w przypadku bibliotekarzy nie jest specjalnie dziwne. Słowem - IHUJ górą, prawnicy kanałami :crazy:

Lubię też bardzo bibliotekę śląską. Duży księgozbiór, status biblioteki narodowej, duża dostępność w wypożyczalni. Łatwo mogę dostać to, co jest potrzebne na zajęcia, bo na UŚ korzysta się z innej literatury. Huiznga + Chwalba <3

Lubię nowohucką bibliotekę publiczną niedaleko mnie. Dosyć dużo książek, sporo nowości, miłe bibliotekarki.

Jagiellonka to osobna historia. Mam tam długi i za niedługo przyjdzie mafia z huciska mnie zgarnąć :crazy:
 
 
Miśka




Imi: Dominika
Pomoga: 1 raz
Wiek: 31
Doczya: 24 Lut 2012
Posty: 438
Skd: Elbląg/Gdańsk

Wysany: 2012-03-01, 00:49   

Misha napisa/a:
status biblioteki narodowej
Biblioteka UG też ma taki status i jedyne co mi to daje to możliwość popatrzenia w książki na miejscu, bo wszystkiego co mi potrzeba mają po jednej sztuce (właśnie dzięki temu statusowi) i nie wypuszczają z murów.
_________________
Posłuchaj, Em.
Gdybym miał podarować ci w życiu tylko jedną rzecz, wiesz, co by to było?
Pewność siebie.
— One Day
 
 
Misha



Imi: Michał
Doczy: 22 Lut 2012
Posty: 31
Skd: Chorzów/Kroke

Wysany: 2012-03-01, 01:48   

Inaczej pewnie by wielu pozycji w ogóle nie mieli. Wszystko zależy od ilości wydań, ceny, nakładu i innych bajerów. Powinna być taka w każdym mieście wojewódzkim. Chodzi w końcu o zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji. A to wydatnie pomaga. Swoją drogą wypożyczyć coś z jagiellońskiej, to też sztuka. Z tego, co wiem w narodowej w Warszawie wcale specjalnie lepiej nie jest.
 
 
Youkali



Imi: xyz
Doczya: 19 Lut 2012
Posty: 186
Skd: xyz

Wysany: 2012-03-01, 19:11   

Misha napisa/a:
w narodowej w Warszawie wcale specjalnie lepiej nie jest.
Z Narodowej chyba w ogóle nie można wypożyczać. Chyba że się jest jakimś super-ekstra vipem, ale w sumie to nawet tego nie jestem pewna. Ale status narodowej ma też BUW, tam, przynajmniej teoretycznie, można coś znaleźć do pożyczenia (;
swoją drugą, jeśli narodowa, to powinno być w niej wszystko, co się ukazuje. A jednak istnieje przycisk 'zaproponuj książkę'-czyli nie mają wszystkiego. Taka ściema!
 
 
Semiramida



Imi: Nika
Wiek: 26
Doczya: 31 Sty 2013
Posty: 9
Skd: Puławy

Wysany: 2013-01-31, 22:02   

mogłabym zamieszkać w bibliotece :) kocham książki,a w szczególności ich zapach :)
_________________
Be careful what you wish for becouse you just might get it
 
 
Red




Imi: Anka
Doczya: 23 Lis 2012
Posty: 127
Skd: J-no

Wysany: 2013-02-09, 21:31   

Niedawno odkryłam małą filię biblioteki miejskiej, do której mam dosłownie pięć minut i zaglądam tam tak często, jak tylko pozwala mi rozkład zajęć. Mają tam dość dużo współczesnej literatury, wiele autorów bałkańskich, nieco literatury specjalistycznej. Zwykle znajduję to, co jest mi potrzebne, czy to na studia czy do prywatnego użytku.
_________________
'O naszej własnej śmierci nie będziemy mieli nic do powiedzenia"
- Carlos Fuentes
 
 
zraniona




Imi: Daria
Wiek: 31
Doczya: 27 Sty 2013
Posty: 55
Skd: Kępno

Wysany: 2013-02-13, 17:19   

Ja często jestem w bibliotece, a jeśli wiem że nie będę miała czasu by się tam udać wypożyczam więcej książek :) Jest to biblioteka mała, ale zawsze znajduję tam coś dla siebie :)
_________________
nie chce więcej słuchać twoich kłamstw,
zabiłeś tę miłość, zabiłeś Nas.
 
 
Seventh Sign
.



Imi: ---
Zaproszone osoby: 1
Pomoga: 1 raz
Doczya: 27 Sty 2013
Posty: 300
Skd: ---

Wysany: 2013-02-13, 18:30   

Bardzo często odwiedzam szkolną bibliotekę. Co kilka dni wypożyczam coś nowego, nie mogę żyć bez książek.
 
 
Pyskata.



Imi: Paulina
Doczya: 28 Kwi 2013
Posty: 24
Skd: Skądś.

Wysany: 2013-04-29, 20:12   

Do biblioteki chodzę często, bo jest to moje ulubione miejsce na mojej wsi. Jest tam wiele książek, które bardzo chcę przeczytać. Zmieniłabym tylko to, aby było więcej romansów, które uwielbiam.
_________________
Jeżeli jedna osoba cierpi na jakieś urojenie - nazywamy to chorobą psychiczną ale jeżeli grupa osób cierpi na to samo urojenie - nazywamy to religią.
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imi: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomoga: 3 razy
Wiek: 31
Doczya: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Skd: z daleka..

Wysany: 2013-04-30, 07:18   

Cytat:

mogłabym zamieszkać w bibliotece :) kocham książki,a w szczególności ich zapach :)
Dogadałabyś się z moją mamą ona też na punkcie książek ma fioła i mam ich w domu multum ;p
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Szkolnis_pl
[Usunity]



Wysany: 2013-08-14, 13:42   

Moim marzeniem jest stworzenie wielkiej,własnej biblioteki. Zapach papieru i ten wygląd tony książek jest po prostu cudowny:). I jaka duma! <angel>
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: