/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Rozgadany
2009-08-06, 16:44
Wymarzony dom
Autor Wiadomo
Inspiracjaa




Imi: Ania
Wiek: 30
Doczya: 28 Cze 2011
Posty: 32
Skd: Hel

Wysany: 2011-06-28, 11:09   

Właśnie taki buduje mi tata, bym mogła sobie sama mieszkać xD Jeszcze malowanie domu i wszystko gotowe :) http://gotowe-projekty-domow.pl/mt_cyprys_2.htm
_________________
Miłość każdego dnia.
Wierność każdej nocy.
Zaufanie przez całe życie.
 
 
michalina




Imi: Michalina
Doczya: 13 Cze 2011
Posty: 295
Skd: Jesteś

Wysany: 2011-06-28, 13:15   

nie mam jakiegos tam takiego specjalnego z wygladu wymarzonego na pewno zeby byl maly i zeby dobrze mi sie w nim zylo..
podoba mi sie taki tylko wiadomo zeby byl troche mniejszy
 
 
Miśka




Imi: Dominika
Pomoga: 1 raz
Wiek: 31
Doczya: 24 Lut 2012
Posty: 438
Skd: Elbląg/Gdańsk

Wysany: 2012-05-16, 11:23   

Nie ma być duży. I najlepiej z prostą, ładną fasadą.
Parter: Przedpokój. Duża kuchnia połączona z salonem. Toaleta. Jeden pokój dziecięcy.
Piętro: Łazienka. Sypialnia. Drugi pokój dziecięcy. Biblioteka. Garderoba.

W fazie projektowania gdzieś bym jeszcze wcisnęła dodatkową sypialnię dla gości. Może na poddaszu? I pewnie dostawiłabym garaż. Do tego ogródek.
_________________
Posłuchaj, Em.
Gdybym miał podarować ci w życiu tylko jedną rzecz, wiesz, co by to było?
Pewność siebie.
— One Day
 
 
nieperfekcyjna
*angel from hell*




Imi: J...
Doczya: 28 Lip 2012
Posty: 147
Skd: far away

Wysany: 2012-07-29, 11:28   

Nieduży, drewniany z użytkowym poddaszem i ogrodem. Taki mi się marzy :)
 
 
alram




Imi: Miriam
Pomoga: 1 raz
Doczya: 23 Lip 2012
Posty: 88
Skd: z daleka

Wysany: 2012-08-18, 01:49   

parterowy, duży, ale przytulny

z wielką kuchnią od strony płd-wsch bądź południa, na środku której stałaby wyspa kuchenna, obok gdzieś stolik na rodzinne śniadanka.
Dalej byłaby jadalnia gdzie byłby duuży stół, aby w święta wszystkich pomieścić i tam wielkie okna na ogród.
Salon gdzie całą rodzinka by mogła razem oglądać tv, porozmawiać i spędzić miło czas. Brązowe wygodne kanapy.
I gdzieś na środku kominek.
Łazienka z dużą wanną
Jeden niewielki pokój na gabinet dla mojego Mężczyzny

dalej byłaby strefa sypialniana ;d
Sypialnia ok 20m2, z łazienką i naszym własnym dużym prysznicem. I porządną garderobą. W sypialni oczywiście wielkie łóżko, duże okno na świat i grube ciężkie zasłony.

i 3 pokoje dla moich dzieci. (wymarzone dla syna i 2 córek :P )
dla starszej córki duży pokój ok 25m2 z dużą garderobą, wielkim łóżkiem, białymi meblami, żeby miała miejsce na kącik ze stolikiem i fotelami, oczywiście wielkie okno na świat i po 2 veluxy, żeby sobie mogła oglądać gwiazdy. I własną małą łazienką, ewentualnie wspólną z młodszą siostrą.

Dla drugiej córki coś podobnego , żeby było miejsce na zabaaawki, dużo kolorów i wszystko ładnie przytulnie urządzone.

I dla syna najstarszego takie miejsce, żeby mu młodsze denerwujące siostry nigdy nie przeszkadzały, żeby miał tam spokój mógł bez wstydu przyprowadzić dziewczynę, czy spędzić czas z kolegami. Tego do końca nie umiem sobie wyobrazić bo nie jestem facetem nie wiem co mógłby lubić : o Łazienka obowiązkowo, może garderoba nie koniecznie, ale chociażby taka mała.

Garaż na 2 samochody. Obowiązkowo duża piwnica, miejsce na pralnie, na domowe przetwory, stół bilardowy, warsztat dla Męża, no i miejsce na rowery itp. graty .
Basenik : p

Przed domem wjazd taki okrągły wokół fontanny , piękne kwiaty, drzewa, krzewy, oczko wodne. Nad wejściem bawole oko obowiązkowo.
W niedalekiej odległości las. W miejscu spokojnym, ale nie daleko od miasta.
Normalnie murowany, drewniany to bym mogła mieć takki malutki nad jeziorem czy nad morzem :p


Aaaaaaaaaaaj takie marzenia no :p Mam pełno tego typu domów wybudowanych w simsach. Ale też miliony innych, w ogóle domy mieszkania to moje zboczenie. Najchętniej wlazłabym każdemuu z was do domu :P
_________________
"Pozostanę tu przy Tobie, dopóki przychodzić będziesz na brzeg tej rzeki. A gdy pójdziesz spać, ułożę się do snu u drzwi Twojego pokoju. A kiedy odjedziesz, podążę Twoim śladem. Aż powiesz mi: Zostaw mnie!, a wtedy odejdę. Ale do końca moich dni nie przestanę Cię kochać."
 
 
Seventh Sign
.



Imi: ---
Zaproszone osoby: 1
Pomoga: 1 raz
Doczya: 27 Sty 2013
Posty: 300
Skd: ---

Wysany: 2013-02-23, 22:14   

Mój wymarzony dom.
Najlepiej na Mazurach, ponieważ to moje najukochańsze miejsce na ziemi. Działka nad jeziorem żebym mogła podziwiać promienie zachodzącego słońca odbijające się na falującej tafli jeziora. Dom "z drewna lecz podmurowany", klasyczny, przytulny wygląd. Szybki w oknach kolorowe, tak by słońce oświetlało pomieszczenia milionem barw. Wokół domu ogródek z różami, tujami i małym oczkiem wodnym, w którym wieczorami wesoło byłoby słychać żabi koncert. Przed domem mały ganek z bujanym fotelem i miseczką dla kota, ukryty za balustradą z dziko rosnącym pnączem.
Salon.
Przytulny, ciepły, drewniana podłoga i ściany z pomarańczowej cegły. W roku pomieszczenia kominek, a na nim fotografie przedstawiające uśmiechnięte twarze członków rodziny. Nad kominkiem moje obrazy i rysunki. Przed kominkiem dwa fotele dla mnie i ukochanego, najlepiej obszerne, brązowe i ciepłe. Dywan z idiańskimi wzorami, mały stolik na poranną kawę. Z tyłu pomieszczenia pianino, na którym grałabym dziecku wieczorami.
Kuchnia
Słoneczna, promienna i jasna. Na podłodze duże kafelki w starym, kamiennym stylu. Ściany białe, na nich obrazy z suszonej słomy. Jasne, brązowe szafki ze świecącymi blatami, sprzęty kuchenne w jasnych odcieniach i wiszące szafki. Po środku kuchni tzw. "wyspa" a na niej świeże kwiaty. Kuchnia połączona z jadalnią, w której centrum znajdowałby się obszerny stół, a wokół niego ciężkie, drewniane krzesła ze skórzanymi obiciami. Na ścianie jeden, ogromny portret ukazujący jakąś postać historyczną, w oknach grube zasłony.
Sypialnia.
Sypialnia jako miejsce poczęcia ma być przytulnym, zmysłowym miejscem. Ściany w beżowym kolorze, jedna z nich "chropowata" (tynk "niestarannie" położony szpachelką) a na niej same puste ramki bez zdjęć. Łóżko obszerne, najlepiej z baldachimem w starym, dobrym stylu. Rzeźbione. W oknach grube, ciemne zasłony sięgające do samej ziemi. Drewniane komody z ozdobnymi uchwytami i szafa zamykana na duży zamek.
Łazienka.
W odzieniach szarości, cała wyłożona kafelkami. Na podłodze duże grafitowe, na ścianach małe w odzieniach jasnej szarości i jeden ozdoby pas płytek ze wzorami. Zabudowana, wygodna wanna, szklana umywalka i kilka "drewnianych drabinek" z płynami i innymi rzeczami do kąpieli.
Toaleta.
W odcieniach takich samych jak łazienka, połączona z pralnią. Klasyczny sedes z ładnie wyglądającą spłuczką, podobne "drabinki" z papierem toaletowym. Po drugiej stronie pomieszczenia pralka automatyczna i wiklinowy kosz na brudną bieliznę.
Biblioteczka
Biblioteczka na poddaszu. Ściany całkowicie zasłonięte przez regały z książkami, jedynie pod malutkim oknem znajdowałoby się duże, drewniane biurko z rzeźbionymi nogami. Do tego fotel całkowicie obity skórą.
Nie mam pomysłu na pokój dziecka.
 
 
jelczurr




Imi: ъ
Wiek: 50
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 417
Skd: ug

Wysany: 2013-02-24, 00:22   

60 metrów, trzy pokoje + kuchnia, meblościanka w salonie. Im dalej od centrum miasta tym lepiej.
Wsi spokojne nie dla mnie.
 
 
sparkle




Imi: Michalina
Wiek: 28
Doczya: 08 Lut 2013
Posty: 54
Skd: Łódzkie

Wysany: 2013-02-24, 11:35   

średniej wielkości, najlepiej dwupiętrowy.
Coś jak wstawiła Inspiracjaa, czyli nie taki prosty, tradycyjny, tylko bardziej oryginalny.
Kuchnia połączona z jadalnią, duży salon, przytulna sypialnia z dużym łóżkiem.
I koniecznie garderoba!
Łazienka średniej wielkości z wanną i prysznicem, i dużym lustrem.
Garaż, oczywiście na samochód i jakieś graty. Tylko musi byc połączony z domem.
aah, marzenie :D
_________________
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili
Pokaż że się mylili
 
 
Michal080
Antagonist




Imi: Michał
Wiek: 27
Doczy: 05 Kwi 2012
Posty: 167
Skd: Z Krypty 34

Wysany: 2013-02-24, 19:34   

Posesja nad urwiskiem. Dość spora.
Wielki dom niczym ze starych horrorów.

Może od początku:
Całą posesję otacza płot z ciemnego metalu.
Ogromna brama z zaokrągleniem ku górze.
Szeroka ścieżka wprost przed drzwi willi.
Dwa odgałęzienia ścieżki na lewo i prawo. Prawo prowadzi do prywatnej szklarni, lewa ścieżka ucieka za domem.
Podążam lewą ścieżką. Skręcam za dom. Znajduje się tam prywatny cmentarz dla członków rodziny.
Wracam do głównej ścieżki. Uderzam wielkimi kołatkami w kształcie lwich paszczy o drzwi. Otwiera je mój służący.

Wchodzę do środka. Podłoga całkowicie wystawiona wielkimi granitowymi płytami. przede mną podwójne schody na wyższe piętro, do pokoi gościnnych. Pomiędzy schodami korytarz prowadzący do kuchni. Nade mną wisi przepiękny, kryształowy żyrandol. Na ścianach po całym domu wiszą dwustronne świece, oraz wielkie portrety moich przodków. Wchodzę na środek przedpokoju. Pozostawiam za sobą wielkie posągi greckich bogów, Zeusa i Hadesa. Po lewej stronie znajdują się drzwi do biblioteki, szklarni oraz gabinetu. Po prawej zaś drzwi do jadalni oraz salonu.

Wchodzę po schodach. Przede mną ukazuje się potrójny korytarz: do przodu, w lewo i w prawo. Pokoje gościnne znajdują się na lewo i prawo, kwatery pana zaś prosto. W pokoju pana wielkie dwustronne stare łóżko z baldachimem, dwa okna po obu stronach łóżka, widok na morze. Wielka dwustronna szafa na ubrania, wielkie lustro, prywatna biblioteka ulubionych książek. Za regałem ukryte przejście...

więcej nie opiszę ;>
_________________
"Strach i przerażenie to zupełnie nie to samo. Strach popędza, zmusza do działania, tworzenia. Przerażenie paraliżuje ciało, blokuje myśli, pozbawia ludzi człowieczeństwa." - Metro 2034
 
 
 
Retro girl



Imi: gfdf
Pomg: 2 razy
Wiek: 34
Doczy: 19 Lut 2012
Posty: 400
Skd: dfsd

Wysany: 2013-02-25, 10:47   

Malutki, parterowy, wzorowany na starych dworkach z pięknym ogrodem.
 
 
dwukropek



Imi: Ewela
Doczya: 21 Gru 2012
Posty: 162
Skd: Zewsząd

Wysany: 2013-05-24, 08:51   

Dom to chcę mieć ten, który mam, tzn. w tym miejscu i z tymi ludźmi, tyle, że mógłby wyglądać jak np. ten dom na sprzedaż (cena porażająca, przypuszczam, że wyremontowanie starej chałupy i doprowadzenie jej do takiego stanu kosztowałoby podobnie :P ) - podobają mi się duże przestrzenie, jak tu właśnie, że cały parter domu jest praktycznie bez ścian działowych, tylko jadalnia i kuchnia otwarte na salon, podoba mi się bardzo łazienka taka przytulna i nowoczesna i marzy mi się taki gabinecik na strychu!! :) Te rzeczy bym sobie skopiowała do mojego domu :P Zrezygnowałabym natomiast z tak dużej powierzchni użytkowej. No i nie wiem, jak dom wygląda z zewnątrz, ale te nowe domki, które teraz powstają, to w większości mi się podobają :)
 
 
atlantyda



Imi: Atlantyda
Pomoga: 1 raz
Doczya: 02 Mar 2013
Posty: 114
Skd: polska

Wysany: 2013-07-24, 11:02   

Inspiracjaa napisa/a:
Właśnie taki buduje mi tata, bym mogła sobie sama mieszkać xD Jeszcze malowanie domu i wszystko gotowe :) http://gotowe-projekty-domow.pl/mt_cyprys_2.htm


sama?? to chyba będzie Ci potrzebna taka ochrona, bo podejrzewam, że mieszkanie samej w domu może być trochę niebezpieczne, jakby nie było okazja czyni złodzieja, a zapewne kobieta nie będzie stawiać się włamywaczom
 
 
gat



Imi: szymon
Doczy: 04 Pa 2010
Posty: 48
Skd: pl

Wysany: 2013-08-30, 12:26   

Konieczność w takim domku ;-) Musi być piętrowy, z dużym ogrodem i mieć takie drewniane schody, jak w amerykańskich filmach ;-)

 
 
kirke



Imi: Kaja
Doczya: 03 Wrz 2013
Posty: 6
Skd: Warszawa

Wysany: 2013-09-03, 13:43   

Jak dla mnie idealne są nowoczesne mieszkania w fajnej okolicy, w niskich budynkach, najlepiej 1-2 piętrowych.
http://www.kwintet-wilanow.pl/zdjecia-osiedla.php - coś takiego to moje marzenie ^^
 
 
Ciocia_Klocia



Imi: Dorota
Doczya: 14 Sie 2012
Posty: 18
Skd: Olsztyn

Wysany: 2013-10-09, 09:52   

My zdecydowaliśmy się na ten projekt z niewielkimi poprawkami: http://www.dom-projekt.pl...rkow-4,105.html - trochę powiększamy kuchnię kosztem salonu. Wybraliśmy współpracę z firmą, która oferuje profesjonalny nadzór budowlany Wałbrzych. Nie ukrywam, że dzięki nim śpimy spokojniej. Wcześniej sprawdziła ich juz przyjaciółka, więc w razie czego mamy kogo obwiniać:)
_________________
Rzetelne opinie budowlane to pomoc dla Ciebie.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: