/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Studia czy szkoła policealna?
Autor Wiadomo¶æ
Catchmybeat



Imiê: Marta
Wiek: 27
Do³±czy³a: 30 Sty 2013
Posty: 63
Sk±d: Polska

Wys³any: 2013-06-14, 14:03   Studia czy szkoÅ‚a policealna?

Mam taki dylemat. Bardzo chcę studiować , szczegolnie psychologię , ale zaocznie. Boję soę tylko , że trudno mi bedzie znaleźć pracę , ponieważ mieszkam na wsi. Dlatego więc alternatywą była by szkoła policealna w zawodzie technik usług kosmetycznych. Kombinuję i myślę ... które lepsze rozwiązanie?
 
 
lastrada



Imiê: magda
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 16 Sty 2012
Posty: 220
Sk±d: z daleka

Wys³any: 2013-06-14, 19:27   

Moim zdaniem powinnaś złożyć papiery do dwóch szkół. Ja nie raz w miesiącu na studiach zaocznych miałam jeden zjazd przez sobote i niedziele. Czasami cały miesiąc musiałam być w weekendy na uczelni. Na studiach jest tak że na początku sa wszyscy, potem chodzi się na same ćwiczenia, więc nie wieże że nie uda ci się pogodzić tego ze sobą. Przecież nie musisz mieć 100% obecności żeby zaliczyć. Poza tym studium zaczynasz od września więc cały wrzesień możesz spokojnie chodzić a dopiero w październiku zacząć się tym martwić:). Swoją drogą bardzo dobrze kombinujesz. Mając tak jakby po roku zawód kosmetyczki będziesz mogła sobie spokojnie dorobić nawet wśród koleżanek a jednocześnie studiować psychologię.
_________________
zobacz chłopie co zrobiłeś, życie babie obrzydziłeś
!!
 
 
jadeusz



Imiê: Tadeusz
Do³±czy³: 16 Cze 2013
Posty: 5
Sk±d: GdaÅ„sk

Wys³any: 2013-06-16, 11:06   

Technik przygotowuje Cię do pracy a studia dają niestety ale wiedzę głównie teoretyczną.
_________________
Pozdrawiam wszystkich gorÄ…co!
 
 
RocketQueen
czysty perwers




Imiê: ewa
Zaproszone osoby: 2
Do³±czy³a: 12 Sie 2009
Posty: 1280
Sk±d: k-ce

Wys³any: 2013-06-28, 23:43   

jadeusz, wszystko zależy od kierunku studiów.

Sama jestem studentką i nawet nie rozważałam pójścia do szkoły policealnej, ale prawda jest taka, że studia dają tylko takie złudzenie, tym bardziej jeśli Ty myślisz nad psychologią.
Wydaje mi się, że szybciej pracę znajdziesz po takiej szkole policealnej.
 
 
Szkolnis_pl
[Usuniêty]



Wys³any: 2013-08-14, 13:52   

Kiedyś studia przygotowywały do zawodu, dzisiaj to najczęściej właśnie wiedza teoretyczna i nic więcej. Wydaje mi się, że w ciągu najbliższych kilku lat sytuacja się diametralnie zmieni i już mniej osób będzie szło na studia. Bo dzisiaj magister bez doświadczenia nic nie znaczy .
 
 
Zatori




Imiê: Zatori
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 02 Lis 2011
Posty: 275
Sk±d: z gór

Wys³any: 2013-08-14, 17:10   

Ja bym na pierwszym miejscu postawiła studia ;P W ostateczności jak się nie dostanę, to ta policealna :P
_________________
Blog na każdy temat
 
 
lastrada



Imiê: magda
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 16 Sty 2012
Posty: 220
Sk±d: z daleka

Wys³any: 2013-08-15, 14:04   

Postawcie na studia jeżeli chcecie sobie przedłużyć dzieciństwo. Tam gdzie pracuje, połowa osoób tzn pracowników produkcji mają wykształcenie wyższe - magistra i robią to samo co ja. Jeżeli zamieszkujecie biedniejsze rojony Polski to bez znajomości nie będziecie mieli swojej wymarzonej pracy wieć może warto kształcić się w kierunku podobnym do zawodu rodziców? albo wyjechać do większego miasta gdzie rzeczywiście liczą się kwalifikacje.
_________________
zobacz chłopie co zrobiłeś, życie babie obrzydziłeś
!!
 
 
Wolna Bukowina




Imiê: Bukowina
Do³±czy³a: 03 Sie 2013
Posty: 26
Sk±d: wieÅ›

Wys³any: 2013-08-20, 14:25   

Ja bym stawiała na szkołę policealną. Jeżeli odpowiada ci zawód kosmetyczki, w ogóle jakiś techniczny zawód, to powinnaś się cieszyć! Masz szanse na własną firmę, na dorobienie się czegoś, ba, w ogóle na pozostanie w kraju. Może nawet w Twojej wsi potrzebują kosmetyczki, a może we wsi obok?

A psycholog- to naprawdę studia o niczym. I z niczym w przyszłości. Jak to mówił w wywiadzie pewien sławny gość, studiował on psychologię i z jego znajomych nikt nie wykonuje zawodu wyuczonego. Jest jeden kierowca, jeden polityk, jakiś nauczyciel i on muzyk rockowy...jeżeli nie masz ochoty na taka karierę to lepiej zostań kosmetyczką.
_________________
,,Spójrz niewidomy co za świat
szerokiej drogi chromy
wsłuchaj się głuchy w dźwięków grad
o szczęściu durniu pomyśl!"
 
 
gadula




Imiê: Julia
Pomog³a: 1 raz
Wiek: 44
Do³±czy³a: 03 Sty 2012
Posty: 339
Sk±d: Polska,WiedeÅ„

Wys³any: 2013-08-20, 21:03   

Catchmybeat - idź za głosem serca,a tak a propos, martwisz się, że po psychologii możesz nie znaleźć pracy, a czy jako technik usług kosmetycznych - znajdziesz tę pracę? Nad wyborem szkoły należy się dobrze zastanowić , przeanalizować wszystkie za i przeciw,aby potem po skończeniu edukacji,nie siedzieć w domu, to właśnie ze względu na późniejszą pracę decyzje należy podejmować bardzo rozsądnie.Powodzenia.
_________________
Idź prostą drogą,a nigdy nie zbłądzisz
 
 
talkies



Imiê: Ewa
Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2013
Posty: 6
Sk±d: wawa

Wys³any: 2013-10-01, 13:09   

W dzisiejszych czasach studia nie sa gwarancja znalezienia dobrej pracy.
Osobiscie uwazam, ze bardziej sie teraz liczy posiadanie w reku konkretnego fachu.
Chociaz jak juz ktos napisal, nigdy nie ma gwarancji...
 
 
wiedźmin




Imiê: boj
Do³±czy³: 21 Lut 2012
Posty: 83
Sk±d: land

Wys³any: 2013-10-02, 19:04   

Gwarancją nie są, ale statystyki pokazują, ze z wyższym wykształceniem łatwiej znaleźć prace. Jednka jak ktoś nie czuje bluesa do takiego pogłębiania wiedzy i poszerzania tak mocno horyzotów, to nie namawiam, a przeciwnie lepiej sie wyuczuć zawodu, mozna tez robić rewelacyjną karierę i kasę.
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają.
 
 
ciul



Imiê: ciul
Do³±czy³: 10 Lut 2014
Posty: 40
Sk±d: Ciulowo

Wys³any: 2014-02-10, 03:48   

ghkjhkhjk
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: