/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
mężczyzna płacze?
Autor Wiadomo
Fragles




Imi: Mirek
Doczy: 04 Sty 2011
Posty: 1110
Skd: City

Wysany: 2011-04-15, 10:59   mężczyzna płacze?

Czy prawdziwy mężczyzna płacze?
tyle sie słyszy, że facet który płacze to cienias itp..
jakie jest wasz zdanie na ten temat czy też tak twierdzicie ?
Czy łzy u mężczyzny wykluczają go bycia męskim itp.. ?
_________________
;]
 
 
Megalomania
Przyjaciel




Imi: Karolina
Wiek: 31
Doczya: 18 Pa 2010
Posty: 881
Skd: lubuskie

Wysany: 2011-04-15, 11:55   

Łzy nie są dla faceta powodem do wstydu, a przynajmniej nie powinny być. Z drugiej jednak strony nie lubię, gdy facet okazuje słabość, chyba że w naprawdę ciężkich sytuacjach.
_________________
ile to razy nawet nie wierząc spotykamy się w innym świecie
 
 
buds422




Imi: Buds
Doczya: 24 Lis 2011
Posty: 20
Skd: Katowice

Wysany: 2011-12-05, 09:23   

każdy ma prawo do łez, bo to forma poradzenia sobie z trudnymi emocjami. zamiast je tłumić ,to lepiej w ten sposób się odstresować. zdecydowanie jest to lepszy sposób niż np. przemoc albo agresja, a tłumiony stres może szybko do tego doprowadzić.
_________________
Troszcz się o innych, a inni zatroszczą się o Ciebie. Jeśli potrafisz to pomagaj w nauce, bo od tego są korepetycje
 
 
Wyobraznia__




Imi: Klaudia
Wiek: 31
Doczya: 22 Kwi 2011
Posty: 1198
Skd: ...

Wysany: 2011-12-05, 15:18   

Podobno prawdziwy facet łez się nie boi.
I coś w tym chyba jest. W końcu czym jest płacz, czym są łzy?
To nasza reakcja, na coś, co nas przerasta, więc niby czemu miałby być to wstyd?
Facet tak samo jak i kobieta miewa gorsze dni, miewa chwile zwątpienia, więc zupełnie nie rozumiem dlaczego niektórzy facetowi, któremu raz czy dwa zdarzyło się puścić łezkę przybijają łatkę niemęskiego?

I w zupełności zgadzam się z buds422 - wolę taką słabość, niż mordobicie (dla mnie to oznaka, że facet wcale nad sobą nie panuje).
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imi: Mateusz
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2010
Posty: 316
Skd: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wysany: 2011-12-05, 16:14   

Chłopaki nie płaczą, tyle w tym temacie ;)
A poważnie, może błędnie, ale mnie uczono, że jako mężczyzna nie mogę okazywać słabości. Naszą cechą jest zdrowy rozsądek. Moim zadaniem jest rozwiązać problem, a nie użalać się nad nim.
Dlatego też krócej żyjemy, tłumiąc w sobie złe emocje.
 
 
 
ronin



Imi: robert
Doczy: 15 Gru 2011
Posty: 25
Skd: krk

Wysany: 2011-12-16, 17:58   

Faceci płaczą. Znam takich kilku. Przecież każdy człowiek ma jakieś granice wytrzymałości nawet, jeśli szkolono go na twardziela.
 
 
LadyZgaga




Imi: Anka
Doczya: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Skd: Warszawa

Wysany: 2012-01-10, 14:21   

Ja uważam, ze wręcz przeciwnie. Jeśli nie płacze nigdy, to czy umie kochać, wzruszać się?...

Nie mógłby tylko płakać częściej ode mnie, ale to trudne ;p
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
RocketQueen
czysty perwers




Imi: ewa
Zaproszone osoby: 2
Doczya: 12 Sie 2009
Posty: 1280
Skd: k-ce

Wysany: 2012-01-15, 22:11   

Cytat:
Ja uważam, ze wręcz przeciwnie. Jeśli nie płacze nigdy, to czy umie kochać, wzruszać się?...


Umie. Niektórzy po prostu nie potrafią uzewnętrzniać się z uczuciami. Ale to nie znaczy, że nie czuje.
 
 
LadyZgaga




Imi: Anka
Doczya: 01 Wrz 2011
Posty: 353
Skd: Warszawa

Wysany: 2012-01-16, 10:41   

ale mówimy o skrajnościach -kiedy facet nigdy nie płacze, tak?
Co innego jak nie mówi codziennie, że kocha itp., a co innego jak nie uroni łzy nad swoją umierającą żoną.
_________________
Jeśli masz zgagę, popij dużą ilością łódki Bols!
 
 
Hermena




Imi: Malgorzata
Doczya: 19 Sty 2012
Posty: 29
Skd: Warszawa

Wysany: 2012-01-19, 16:10   

Każdy powinien mieć prawo do płaczu, jeśli płakać mu się chce. Bez względu na płeć.
_________________
Doskonałość jest straszna, nie ma potomstwa.
 
 
Jamaica




Imi: Monika
Pomoga: 1 raz
Doczya: 23 Lut 2012
Posty: 271
Skd: Skalne Podhale

Wysany: 2012-02-24, 21:59   

Dla mnie prawdziwy facet płacze i się tego nie wstydzi. Łzy, kiedy są szczere, są w swój sposób magiczne. Uleczają.
_________________
,,(...)Nie znam roli, którą gram.
Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.
O czym jest sztuka, zgadywać muszę wprost
na scenie. (...)"

W. Szymborska
 
 
Mishelle




Imi: Paula
Wiek: 29
Doczya: 21 Lut 2012
Posty: 38
Skd: się biorą dzieci?

Wysany: 2012-02-25, 10:33   

Jamaica napisa/a:
Dla mnie prawdziwy facet płacze i się tego nie wstydzi. Łzy, kiedy są szczere, są w swój sposób magiczne. Uleczają.


podpisuję się.
_________________
Nie wypełniam już kieliszków,
Nie przepływam przez fluorescencyjne słomki,
Nie jestem super mocnym składnikiem nowych Marlboro.
 
 
 
jelczurr




Imi: ъ
Wiek: 50
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 417
Skd: ug

Wysany: 2012-02-25, 11:13   

Są momenty, kiedy nie da się tego powstrzymać. To były łzy, których się nie wstydziłem.
 
 
The man




Imi: Ecr. l'inf.
Doczy: 23 Lut 2012
Posty: 33
Skd: Toruń

Wysany: 2012-02-25, 11:34   

Faceci nie lubią ukazywać słabości ,a płacz słabością jest, bowiem nie tylko informuje o niepełnej sprawnosci. On przede wszystkim budzi wzrost empatii i współczucia, nawet u nieznajomych. Wzmacnia więź nawet między obcymi sobie ludźmi, a reakcja na widok placzacego jest glęboka i zazwyczaj pozytywna. Jednak nawet najtwardszy z mężczyzn kiedyś zapłacze, ponieważ to najlepszy sposob na przezwycieżenie anormalnego stanu, metoda na zachowanie homeostazy emocjonalnej.
Nie ma sensu powstrzymywać się od płaczu, ale sam wole robić to w samotności... a przy ludziach uchodzić za twardego skurwiela pozbawionego uczuć <szyderczy śmiech> :crazy:

I taka ciekawostka, co by na nowym forum ze starymi ludźmi przy szpanować zupełnie nie potrzebnymi w życiu codziennym ciekawostkami: Wiecie, że płacz pozbawiony łez [tak, tak niemowlaki np. takim płaczą] jest mniej przekonywujący niż płacz ze łzami. Gdzieś tam, zapewne w Ameryce bo to im się aż tak nudzi, przeprowadzono eksperyment. Pokazano grupie ludzi pokaz slajdow. Każdy slajd uwieczniał plącząca widocznymi łzami osobę, lub tę samą, ale ze łzami wyretuszowanymi. "Ankietowani" :crazy: powszechnie uznali, że to postaci ze łzami w oczach i na policzkach odczuwały i wyrażały głębsze emocje, niż komputerowo ich pozbawione odpowiedniki, choć przecież były to te same osoby, w tych samych pozach i ujęciach.
_________________

Życie może mieć dla ciebie i twej rodziny sens, co nie zmienia faktu, że jest bezsensem.
Bo tak jest napisane w wielkiej mudżahedińskiej księdze przypraw, rozdział drugi, werset czternasty.

 
 
Monia*




Imi: Monika
Pomoga: 1 raz
Doczya: 17 Lut 2012
Posty: 411
Skd: Warszawa

Wysany: 2012-02-25, 12:24   

Nigdy nie widziałam płaczącego mężczyzny (nie mówię tu o chłopcach). Moja przyjaciółka miała faceta, który beczał za każdym razem, jak chciała z nim zerwać. To jest śmieszne.
Sama płaczę baaaaaardzo rzadko, nie pamiętam kiedy ostatni raz i nigdy przy kimś, chociaż czasami łzy mi napływały do oczu.
Płacz to słabość, więc po co to okazywać?
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: