/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kara Śmierci
Autor Wiadomo
Słonek




Imi: Vanirr
Doczya: 02 Maj 2010
Posty: 91
Skd: Okolice Lublina

Wysany: 2010-07-01, 19:52   Kara Śmierci

KARA ŚMIERCI była stosowana na całym świecie jeszcze za
czasów gdy prawo opierało się na prawie
zwyczajowym, a dopiero w XX wieku zaczęto je znosić. W 2005 r. wg danych Amnesty International , na świecie wykonano 2148
wyroków śmierci w 22 krajach. Najwięcej wyroków wykonano w Chinach, Arabii
Saudyjskiej i Stanach Zjednoczonych. Kara śmierci została zniesiona całkowicie
w 88 krajach, natomiast 11 krajów zniosło ją za wyjątkiem szczególnych
przestępstw.

Problem kary śmierci wzbudza od lat wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że należy ją znieść inni natomiast mocno popierają jej idee.

A co wy o niej myslicie ? Powinno się jej zakazać ? A może to dobre rozwiązanie ?
 
 
Babol
Zielonooka




Imi: Kamila
Doczya: 24 Cze 2010
Posty: 127
Skd: z domku.

Wysany: 2010-07-04, 13:18   

Nie, kara śmierci to nie jest dobre rozwiązanie.
Wiadomo człowiek skazany nigdy by już np. nie zabił, ale co będzie jeśli skarzemy na to nie tego człowieka co trzeba?
_________________
-Dlaczego Ty jesteś taka wyjątkowa?
- Bo 90% mnie to choroba psychiczna a 10% głupota, a reszta ma odwrotne proporcje.
 
 
karolajnxd




Imi: karolina
Wiek: 113
Doczya: 19 Lip 2009
Posty: 207
Skd: ruda śląska

Wysany: 2010-07-06, 20:54   

Właśnie. Kiedy człowieka wsadza się do więzienia, np. na dożywocie, zawsze kiedy przyjdą jakieś nowe dowody można rozpocząć jeszcze raz śledztwo [chodzi tu o bardziej poważne przestępstwa] i jest szansa na uniewinnienie go kiedy naprawde był niewinny, a kary śmierci nie da się już odwrócić nie?
 
 
 
YouShookMe



Imi: Sabina
Wiek: 29
Doczya: 18 Lip 2010
Posty: 6
Skd: Zakład karny ;)

Wysany: 2010-07-18, 16:26   

A ja osobiście jestem zwolenniczką kary śmierci. Oczywiście tylko w tych najgorszych przypadkach, bo wiadomo nie będzie się śmiercią karać kogoś kto popełnił zwykły błąd, np coś ukradł, ale jeśli ktoś zabija? Nie wierzę, że mógł zrobić to przypadkowo, co ręka mu się osunęła i teraz tego bardzo żałuje ? A pedofili powinni kastrować albo od razu na krzesło elektryczne!
 
 
MisiaBela




Imi: Kinga
Wiek: 28
Doczya: 14 Sie 2010
Posty: 54
Skd: dokąd i którędy??

Wysany: 2010-08-16, 20:51   

Nie mnie oceniać, czy ktoś ma żyć, czy umierać. I dobrze. Bo świadomość tego, że skazałeś na śmierć niewinnego człowieka może zrujnować życie.

YouShookMe napisa/a:
A ja osobiście jestem zwolenniczką kary śmierci.


A, czy jeśli skażemy kogoś na śmierć, to nie stajemy się podobni do niego?

YouShookMe napisa/a:
ale jeśli ktoś zabija


przecież w takiej sytuacji właśnie to robimy.

Poza tym śmierć dla mnie nie jest żadną karą. Co najwyżej przerwaniem pasma morderstw, czy innych zbrodni. Dożywocie to też do d*** rozwiązanie. Więzienia są utrzymywane z pieniędzy podatników. Na roboty z kimś takim. Ciężkie, oj ciężkie! Niech odpokutuje swoje winy. A jeśli okaże się niewinny? Lat w zamknięciu mu nie zwrócimy, ale np. odszkodowanie??

Tak, czy siak jestem przeciwko karze śmierci.
_________________
Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać?
Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?
Czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz nigdy
w świecie
czuł się jak u siebie w domu?
 
 
Megalomania
Przyjaciel




Imi: Karolina
Wiek: 32
Doczya: 18 Pa 2010
Posty: 881
Skd: lubuskie

Wysany: 2010-10-18, 21:59   

w stanach w tym roku skazano na śmierć pierwszą kobietę od 10 lat. to pokazuje, że stosują tą karę w skrajnych przypadkach. i jestem za czymś takim. nie mówię tu nawet o człowieku, który zabił innego. ale o psychopacie. człowieku, który powinien dostać karę 87329297 lat pozbawienia wolności. swoim 'marnym' dożywociem uwolni się od innych ludzi. w cieple i spokoju dożyje końca.
_________________
ile to razy nawet nie wierząc spotykamy się w innym świecie
 
 
langer



Imi: Janek
Wiek: 33
Doczy: 01 Lis 2010
Posty: 61
Skd: podkarpackie

Wysany: 2010-11-02, 19:17   

ja jestem za karą śmierci.
Po co niby państwo ma utrzymywać zabójców i pedofili zwłaszcza że więzienia są podobno przepełnione
 
 
 
Safari




Imi: Adrian
Doczy: 09 Sie 2009
Posty: 182
Skd: Śląsk

Wysany: 2010-11-02, 22:30   

Jak najbardziej jestem za, dlaczego mam pracować by utrzymywać skazańców. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia niewinności. Recydywisty nie można wyedukować, jeśli ktoś popełnił świadome przestępstwo, zabił z premedytacją, taki człowiek zasługuje na śmierć. Czyn przestępcy powinien odbijać się na nim dwukrotnie, pedofilów i gwałcicieli powinny kastrować po czym zabijać, morderców posyłać na krzesło elektryczny. Każdy mieszkaniec zakładu karnego powinien na siebie zapracować.
 
 
langer



Imi: Janek
Wiek: 33
Doczy: 01 Lis 2010
Posty: 61
Skd: podkarpackie

Wysany: 2010-11-03, 10:47   

No właśnie niech ich zagonią do jakiejś roboty a jak któryś nie chce to jeść nie dostanie.
Nie może tak być że w więzieniach jest lepiej niż w szpitalach czy niektórych hotelach.
Gdyby nie to że nie miałbym dostępu do kobiet to sam chyba bym kogoś zarżnął i sobie w takim pierdlu pomieszkał :P
To jest patologia jakaś
 
 
 
VooDoo
Pan Parapsycho




Imi: Mateusz
Wiek: 32
Doczy: 26 Maj 2010
Posty: 316
Skd: Tarnobrzeg/Bydgoszcz

Wysany: 2010-11-10, 23:33   

Moje stanowisko jest bardzo podobne do stanowiska pisma świętego:
"A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". (ks.Wyjścia, XXI, 14).
Nic dodać nic ująć. Kara śmierci jest jak najbardziej karą słuszną w stosunku do seryjnych zabójców. Grzechem jest utrzymywanie takich ludzi przy życiu i stanowienie dodatkowego niebezpieczeństwa.
 
 
 
unreal




Imi: unr
Pomoga: 3 razy
Doczya: 16 Lut 2012
Posty: 325
Skd: Znikąd

Wysany: 2012-08-28, 19:08   

Jestem przeciwna, przeraża mnie to. Myślę, że pobyt w rygorystycznym więzieniu jest wystarczającą karą. + przymusowe prace społeczne, przynajmniej byłby jakiś pożytek.
_________________
Toż to absurd.
 
 
Oriflamme




Imi: Merc
Wiek: 31
Doczy: 27 Sie 2012
Posty: 80
Skd: Kalisz

Wysany: 2012-08-28, 19:41   

Owszem, uważam że kara śmierci powinna być legalna. Wiadomym jest przecież, że nie skaże się na nią złodzieja, czy też gwałciciela, lecz mordercę - szczególnie seryjnego - można bez problemu. Wyznaję zasadę "kto odbiera życie, sam do życia nie ma prawa".
Prawo nie ma się mścić, tylko być sprawiedliwe. Więzienie z kolei ma człowieka resocjalizować, czyli przywrócić go do społeczeństwa jako użyteczną jednostkę. Ludzie popełniający okrutną zbrodnię nigdy nie będą zdrową jednostką, tak więc po co ich utrzymywać? Utrzymywanie takich ludzi przy życiu jest ukazaniem braku szacunku dla rodziny ofiary - nie dość, że zabił ich bliską osobę, to w dodatku oni MUSZĄ płacić w postaci podatków na jego utrzymanie, jego kablówkę i jego posiłki. Równie dobrze by można kazać im przyjąć go pod swój dach i go utrzymywać.
Morderca nie ma prawa do życia i powinien być usunięty se społeczeństwa. Cała reszta - resocjalizacja, lecz nie polegająca na izolacji, a faktycznej pomocy psychologicznej, oraz dostęp do takich rzeczy jak sport, rozrywka i kultura.
_________________
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
 
 
 
Ploaie



Imi: Ammit
Pomoga: 4 razy
Doczya: 17 Lut 2012
Posty: 429
Skd: Warszawa

Wysany: 2012-08-28, 23:42   

Oriflamme napisa/a:

Prawo nie ma się mścić, tylko być sprawiedliwe
Biorąc pod uwagę jak nieostrą definicję ma sprawiedliwość i jak w praktyce różnie ona wygląda, ze sprawiedliwością różnie bywa.
Jestem przeciwna karze śmierci, nie sprawdza się nawet jako prewencja. Kara powinna być przede wszystkim nieuchronna i jeśli ktoś chce poczuć satysfakcję z ukarania sprawcy to kara dla sprawcy powinna być dotkliwa. Kara śmierci średnio się tu sprawdza, po prostu usuwa się jednostkę ze społeczeństwa, nie ma ona szans tak naprawdę pożałować tego co zrobiła czy w jakikolwiek sposób zadośćuczynić społeczeństwu. W polskich warunkach przywrócenia tej kary nie widzę i nawet się bym tego omawiała, polskie sądownictwo działa zbyt chaotycznie by mogło decydować o czyimś życiu.
 
 
Oriflamme




Imi: Merc
Wiek: 31
Doczy: 27 Sie 2012
Posty: 80
Skd: Kalisz

Wysany: 2012-08-29, 03:11   

Ploaie napisa/a:
Kara śmierci średnio się tu sprawdza, po prostu usuwa się jednostkę ze społeczeństwa, nie ma ona szans tak naprawdę pożałować tego co zrobiła czy w jakikolwiek sposób zadośćuczynić społeczeństwu.

Czy taki np Breivik pożałuje tego, co zrobił? Sam jasno powiedział na rozprawie sądowej "przepraszam, że nie zabiłem więcej ludzi", oraz "gdybym wyszedł z więzienia, kontynuowałbym dzieło oczyszczenia Norwegii". Jest to ostatnio ikonka, lecz jest masa ludzi, którzy nie wykazują żadnej skruchy przed sądem po odebraniu komuś życia i twierdzą nawet, że chętnie by zrobili to jeszcze raz.
Mordercy są jak rak - on się nie zmienia, jego się usuwa z organizmu. Takim ludziom już nic nie pomoże, środowisku w żaden sposób się nie przysłużą już, należy ich zatem po prostu zabić.
Ploaie napisa/a:
W polskich warunkach przywrócenia tej kary nie widzę

63% obywateli w Polsce jest za karą śmierci, zaś w Europie ten współczynnik wynosi aż 77%. Dodatkowo - cytując za Wikipedią -: "Unia Europejska sprzeciwia się stosowaniu kary śmierci w każdej sytuacji, dotyczy to również stanu wojny. Pomimo to – jedno z państw członkowskich – Łotwa zachowała karę śmierci za morderstwa dokonane podczas konfliktu zbrojnego. Dalsze trzy kraje członkowskie zachowały teoretyczną możliwość wprowadzenia kary śmierci na wypadek wojny: Francja, Włochy, Polska nie ratyfikowały protokołu 13 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka."

Tak więc potencjalna możliwość jest, prawo zawsze można zmienić. Zresztą, prawem koślawej demokracji nawet w poparciu 2/3 społeczeństwa - w Polsce jest on na granicy, zaś w Europie dużo ponad - powinna być przywrócona. Jest to pogwałcenie zasad demokratycznych, gdzie ludzie mają prawo decydować o polityce wewnętrznej kraju. Jeden z kolejnych absurdów demokracji...
_________________
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
 
 
 
szymoniks



Imi: Szymon
Wiek: 26
Doczy: 09 Sie 2012
Posty: 220
Skd: dolnośląskie

Wysany: 2012-08-29, 20:40   

Ja jestem za. Choćby za wiadomość, ile kosztuje utrzymanie więźnia...
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: