/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kara Śmierci
Autor Wiadomo
Borcejn
Rozgadana



Imi: Rozgadana
Pomg: 3 razy
Doczy: 15 Lut 2012
Posty: 478
Skd: Rozgadana

Wysany: 2013-03-02, 19:27   

Wiem, że w Pani mniemaniu tylko eksperci powinni zabierać głos w jakichkolwiek sprawach.
Dokształcam się:

Wikipedia napisa/a:
Kościół – religijna organizacja wyznawców i ich duchowieństwa, posiadająca własną strukturę, ściśle określone zasady organizacyjne i prawne, a także własny system religijny (doktrynę) oraz określone normy postępowania kultowego i etycznego.

Rada Języka Polskiego napisa/a:
Jak podaje „Wielki słownik ortograficzny PWN” pod red. E. Polańskiego (Warszawa 2003, s. 339), rzeczownik Kościół — jeśli oznacza ogół wyznawców jakiejś religii — pisze się wielką literą. Podobnie zapisuje się wyraz Cerkiew („Wielki słownik ortograficzny PWN”, s. 89). Są to bowiem indywidualne nazwy instytucji, a te, jak wynika choćby z zasady nr 84 zamieszczonej na s. 50 części wstępnej przywołanego słownika, pisze się wielkimi literami. Zasada ta dotyczy interesującego Pana wyrazu, niezależnie od tego, czy jest on użyty w liczbie pojedynczej, czy w liczbie mnogiej — napiszemy zatem zarówno Wierni naszego Kościoła obchodzą dziś święto, jak i W wielu Kościołach obchodzone jest dziś święto.

Katowicki Uniwersytet Lubelski napisa/a:
Nazwy budynków i obiektów: nazwy te piszemy małą literą, np.: kościół, bazylika, katedra, sanktuarium
    Dlatego mam taki ubaw.

Wikipedia - uwagi napisa/a:
(...)małą literą pisze się, jeśli nie jest określone, o jaki kościół chodzi (w języku prawniczym zawsze: „kościoły i inne związki wyznaniowe”)
    ...jednak Pani nie użyła liczby mnogiej.

Wyborcza.pl napisa/a:
Tak wynika z raportu Instytutu Spraw Publicznych. Konkordat podpisany w 1993 r. okazał się nieudaną próbą ustanowienia, "przyjaznego" oddzielenia państwa od Kościoła


Cytat:
Ale jakie morderstwa?
Każde, oczywiście solidnie udowodnione, nie na podstawie kilku poszlak. Kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga. Należy tu podkreślić, że Biblia rozróżnia morderstwo od zabójstwa. W języku hebrajskim, Ratsah to morderstwo, Dekalog jest... błędnie przetłumaczony. :crazy: Piąte (bądź szóste) przykazanie w rzeczywistości brzmi "nie morduj", więc nie zabrania nam zabijać. Proste.
 
 
Retro girl



Imi: gfdf
Pomg: 2 razy
Wiek: 34
Doczy: 19 Lut 2012
Posty: 400
Skd: dfsd

Wysany: 2013-03-03, 09:05   

Borcejn, ech, jakby Ci to wytłumaczyć...? Mi, jako osobie niewierzącej, o ile nie piszę tego w oficjalnym piśmie, przysługuje możliwość pisania słowa "kościół" odnoszącego się do doktryny małą literą. Podobna sytuacja jest ze słowem mama, jednak w piśmie oficjalnym, oczywiście masz rację, taki zapis byłby błędem.
Cytat:
Wiem, że w Pani mniemaniu tylko eksperci powinni zabierać głos w jakichkolwiek sprawach.

Nie wiem skąd to Ci przyszło do głowy :crazy:
Cytat:
Każde, oczywiście solidnie udowodnione

Ale dalej istnieje możliwość skazania niewinnego człowieka. Chyba tu się rodzą największe wątpliwości.
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-03-03, 10:58   

Borcejn napisa/a:
Widzę, że kogoś boli sukcesywnie spadający nakład Wyborczej.

zwisa mi jak gile w nosie na jesieni ; nie czytuję gazet ani tych z lewej ani z prawej strony

Ty mówisz idealistycznie jak być powinno, ja mówię jak jest i jakby to było gdyby miało się coś zmienić ; tak więc kara śmierci niezbyt by się sprawdziła (jeśli w ogóle byłaby orzekana).

A wieszanie nazistów - prawo godwina, ciaoo ; )
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imi: Rozgadana
Pomg: 3 razy
Doczy: 15 Lut 2012
Posty: 478
Skd: Rozgadana

Wysany: 2013-03-03, 11:00   

Retro girl, domyślam się, że ma Pani taką możliwość, jednak chciałbym zobaczyć jej dokumentację. Wówczas zaproponuję pisanie w sposób oficjalny, ponieważ mi, jako osobie wierzącej, przysługuje możliwość "uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie". Nauczam, że "Kościół" w omawianym znaczeniu piszemy literą wielką. Oczywiście, zgodnie z Rozdziałem II, Art. 53, pkt. 6 konstytucji, nie będę Pani zmuszał do uczestniczenia w dalszej dyskusji. :crazy:

Retro girl napisa/a:
Ale dalej istnieje możliwość skazania niewinnego człowieka.
To żaden argument. Komornicy też się mylą, skutkiem czego ludzie umierają z głodu. Myli się sędzia, skazując człowieka za gwałt, skutkiem czego jego dupsko zostaje tak rozorane, że nawet po ewentualnym, późniejszym oczyszczeniu go z zarzutów, jego życie jest stracone. Mylą się kierowcy na światłach, a piesi wpadają pod samochody. Mylą się kobiety, które dają sobie włożyć w wieku piętnastu lat, a potem mordują własne dzieci (BTW - na tym polu nie widzisz niewinnego człowieka?). Wybacz, wszyscy się mylą oraz wszędzie "jest możliwość". Mielibyśmy znieść prawo, bo stwarza możliwość skazywania niewinnych ludzi?

[ Dodano: 2013-03-03, 11:09 ]
Strangelove napisa/a:
A wieszanie nazistów - prawo godwina, ciaoo ; )
Owszem, ale to Pan zamyka dyskusję, tym samym wsciskając argumentum ad hominem.
Pytanie było proste - czy popiera Pan powieszenie zbrodniarzy hitlerowskich?
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-03-03, 12:53   

Borcejn napisa/a:
czy popiera Pan powieszenie zbrodniarzy hitlerowskich?

brzmi jak pytanie z referendum ; w naszym porządku prawnym (do którego ni ciut ciut się nie odnosisz) nie ma to znaczenia
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imi: Rozgadana
Pomg: 3 razy
Doczy: 15 Lut 2012
Posty: 478
Skd: Rozgadana

Wysany: 2013-03-03, 14:15   

W dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi na banalne pytanie:
Czy popiera Pan powieszenie zbrodniarzy hitlerowskich?
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-03-03, 21:19   

Ta czemu nie ; banalne pytanie z mojej strony - jak się to ma do systemu prawnego w Polsce?
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imi: Rozgadana
Pomg: 3 razy
Doczy: 15 Lut 2012
Posty: 478
Skd: Rozgadana

Wysany: 2013-03-03, 21:27   

Zatem jest Pan za karą śmierci - przynajmniej w pewnych okolicznościach.

Nie jestem prawnikiem, ale prawo stanowione ulega ciągłym zmianom na całym świecie. Skoro mielibyśmy operować takimi "argumentami" - o co pedały drą japę, skoro nie mogą dostać w Polsce "ślubu" ani dzieci, hm?
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-03-03, 22:22   

A no ich też nie zbyt rozumiem, wszak konstytucja etc
Więc może nie bierz z nich przykładu ; w dzisiejszej rzeczywistości nie widzę zbytnio sensu przywracania kary śmierci bo nie wysokość kary, a jej nieuchronność sprawia, że ludziom mniej chce się rabować, plądrować i prowadzić statki po spożyciu rumu
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imi: Rozgadana
Pomg: 3 razy
Doczy: 15 Lut 2012
Posty: 478
Skd: Rozgadana

Wysany: 2013-03-04, 13:49   

Strangelove napisa/a:
w dzisiejszej rzeczywistości nie widzę zbytnio sensu przywracania kary śmierci
Czyli w dzisiejszej rzeczywistości nie ma już zbrodniarzy? Pana stanowisko jest trochę chwiejne.

Przykro mi, biorę przykład, więcej - identyfikuję się ze środowiskiem LGBT, bo gdy zapomnę stroju na WF, mogę mieć okres, a na zawodach biegam w kobiecej drużynie i przebieram się w damskiej szatni, co jest szeroko akceptowane (moja płeć - mój wybór). Uważam, że nie wywieram tym wpływu na moje dzieci z partnerem 1, gdyż wszystkie wyskrobaliśmy (jego brzuch - jego wybór), z partnerem 2 staramy się dochować czystości przedmałżeńskiej (hymenoplastyka odbytnicza), natomiast moje słodziutkie, adoptowane córeczki na pewno jedzą lepiej niż w domu dziecka. Więc jeśli masz jakieś zastrzeżenia, to pewnie czytasz Gazetę Polską i jesteś homoskrobotransfobem z PiSu. :crazy:
 
 
prolog



Imi: Mariusz
Doczy: 05 Mar 2013
Posty: 5
Skd: Warszawa

Wysany: 2013-03-05, 16:17   

Dlaczego dla matki która zabiła swoje dziecko a potem oszukiwała nie wprowadzą kary śmierci!?
_________________
Witam Was tutaj serdecznie!
 
 
jelczurr




Imi: ъ
Wiek: 50
Doczya: 20 Lut 2012
Posty: 417
Skd: ug

Wysany: 2013-03-06, 00:50   

prolog napisa/a:
Dlaczego dla matki która zabiła swoje dziecko a potem oszukiwała nie wprowadzą kary śmierci!?


Kupiłbyś bilet na publiczną egzekucję?

Nie będzie/byłoby kary śmierci dla KW bo
a) jesteśmy w UE
b) żaden sędzia nie zdecydowałby się na taki wyrok
c) jestem przekonany że we właściwym procesie wyjdzie, że ma coś nie po kolei z psychiką - to by absolutnie nie przeszło. Polska znalazłaby się, słusznie czy nie, na ustach opinii publicznej całego świata jak prymitywny kraj rządzący się prawem plemiennym.

Pomijam oczywiste fakty że dla jednej sprawy nikt nie będzie zmieniał prawa oraz że prawo nie działa wstecz (jak i kodeks karny).
 
 
atlantyda



Imi: Atlantyda
Pomoga: 1 raz
Doczya: 02 Mar 2013
Posty: 114
Skd: polska

Wysany: 2013-03-08, 13:27   

prolog napisa/a:
Dlaczego dla matki która zabiła swoje dziecko a potem oszukiwała nie wprowadzą kary śmierci!?


bo ta matka jak widać jest cwańsza od wymiaru sprawiedliwości ;)
 
 
Strangelove




Imi: jakiś nołnej
Wiek: 32
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 56
Skd: Łódź podwodna

Wysany: 2013-03-08, 17:00   

Dobra o gejach to już inny temat ; dzisiaj są inne formy karania zbrodniarzy i skala ich występowania - osoby, które łapałyby się na ten najwyższy wymiar kary to garstka, ilość osób, którym wydano by taki wyrok - obstawiam, że 0.
Można rozpatrywać tego typu zagadnienia w próżni jak ty to robisz, ale w pewnym momencie trzeba zahaczyć o rzeczywistość, żeby zobaczyć jak w niej to osadzić. A kary śmierci nie da się osadzić w polskim prawie karnym
 
 
1sport_pl



Imi: Grzegorz
Doczy: 20 Mar 2013
Posty: 9
Skd: Orły

Wysany: 2013-03-20, 21:40   

Nie ma sensu popieranie kary śmierci. Dużo lepszym rozwiązaniem jest kara więzienia na załóżmy 500 lat, jak robi się to w USA. Nie ma możliwości wcześniejszego wyjścia z więzienia. Ponadto przymusowa praca. Bardzo ciężka.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: