/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Pomysł na nową rangę na forum
Autor Wiadomo¶æ
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Do³±czy³: 10 Cze 2009
Posty: 545
Sk±d: Åšrodkowa Europa

Wys³any: 2009-08-24, 18:28   PomysÅ‚ na nowÄ… rangÄ™ na forum

Przyszedł mi do głowy pomysł na nową rangę na forum. Nazywałaby się ona Manager, bądź Menedżer. Skupiałaby grupę ludzi odpowiedzialną głównie za reklamę i promocję forum. Głównie tu chodzi o zapraszanie użytkowników na różnorakie sposoby. Oprócz tego mogliby być odpowiedzialni za pozyskiwanie for, sklepów, firm chętnych do współpracy z naszym forum. Wszystkie czynności oczywiście byłyby opisane w poradnikach przeze mnie. Wymaganiem, aby otrzymać tą rangę mogłoby być np. zaproszenie 10 osób.
Ta ranga mogłaby umożliwić w łatwiejszy sposób awans na Moderatora.

Zapraszam do dyskusji na ten temat. Byliby chętni do objęcia tej posady?
 
 
Serio?




Imiê: Daria
Wiek: 36
Do³±czy³a: 20 Sie 2009
Posty: 175
Sk±d: spod kapsla

Wys³any: 2009-08-24, 18:32   

Rozgadany napisa³/a:
Ta ranga mogłaby umożliwić w łatwiejszy sposób awans na Moderatora.

W sensie, liczy się tylko to, ile osób zaprosi, a nie to, że jest totalnym kretynem i na moderatora np. się nie nadaje? : )
[pytanie czysto teoretyczne]

Mnie to obojętne, może powstać taka ranga, jednak byłabym za 'Menedżer', bo bardziej mi się podoba ; )
No, ale raczej nie brałabym w tym udziału, nie chce mi się : )
_________________
tak, ja to wiem, w pragnienie zmieniam siÄ™.
te słodkie grzechy, tego chcę...

jedna całość.
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Do³±czy³: 10 Cze 2009
Posty: 545
Sk±d: Åšrodkowa Europa

Wys³any: 2009-08-24, 18:38   

Cytat:
W sensie, liczy się tylko to, ile osób zaprosi, a nie to, że jest totalnym kretynem i na moderatora np. się nie nadaje? : )

Rozróżniasz dwa stwierdzenia?
Pierwsze: mogłaby umożliwić w łatwiejszy sposób awans
Drugie: umożliwia w stu procentach awans
Moim zdaniem jakaś malutka różnica jest, zresztą mniejsza o to. Tak czy siak, ona tylko może pomóc w awansie na Moderatora, ale go nie umożliwia.

Jeszce jakieÅ› opinie?
 
 
endriu



Imiê: Andrzej
Do³±czy³: 28 Lip 2009
Posty: 85
Sk±d: pomorze

Wys³any: 2009-08-25, 01:16   

tak. nie ma sensu zwalać roboty przy promocji forum na innych, od tego jest administracja :)
no, ale skoro chcesz, rób :)
 
 
vialink




Imiê: Bartek
Wiek: 27
Do³±czy³: 24 Sie 2009
Posty: 36
Sk±d: Stalowa Wola

Wys³any: 2009-08-25, 02:08   

Rozgadany napisa³/a:
Głównie tu chodzi o zapraszanie użytkowników na różnorakie sposoby.

Przepraszam, ale to co napisałeś skojarzyło mi się ze spamem na innych serwisach. A to kolejna rzecz za głupota na którą mam alergię. Bo w jakim innym miejscu zwyczajny użytkownik komputera i internetu ma reklamować forum?

Prowadzisz forum, więc powinieneś mieć jako takie pojęcie na tematy marketingu czy reklamy.

1. Podstawową rzeczą w promowaniu for wielotematycznych to pozycjonowanie w wyszukiwarce. Bo stąd będzie pochodzić 80% odwiedzin Twojego forum. Z tego co widzę starasz się je optymalizować, jednak pewne rzeczy, jak boksy reklamowe na dole na pewno w tym nie pomagają. Jako kolega po fachu polecam forum PIO.

2. Forum prowadzisz dla użytkowników, bo to oni je tworzą, a nie odwrotnie. To nie oni mają pracować na forum. Więc to Ty jesteś odpowiedzialny za jego reklamę. To co oni zrobią mogą być to linki referencyjne, powiedzenie o forum znajomym, wstawienie w opis.

Ale z doświadczenia wiem, że najważniejszy jest punkt 1.
(Oczywiście zakładając, że jest co pozycjonować. Tutaj widzę, że forum jest w miarę dobrze prowadzone)

Cytat:
Oprócz tego mogliby być odpowiedzialni za pozyskiwanie for, sklepów, firm chętnych do współpracy z naszym forum

Nie ma sprawy. Powiedz jedynie jakbyś widział takową współpracę.
Oprócz kolekcjonowania serii banerków w stopce forum.


To tyle ode mnie na ten temat :-) Nie podzielam tego pomysłu z rangą, ale podobno, każda droga, która prowadzi do celu jest dobra :-) Więc życzę powodzenia.

Pozdrawiam.

---
PS: Zdecydowałem się przeczytać regulamin.
Punkt 3 paragrafu "Forum", nie ma odzwierciedlenia w polskim prawie :-)
Administrator ponosi odpowiedzialność za wypowiedzi użytkowników forum.
_________________
Go¶æ ... ehh ...
 
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Do³±czy³: 10 Cze 2009
Posty: 545
Sk±d: Åšrodkowa Europa

Wys³any: 2009-08-25, 09:55   

vialink napisa³/a:
Przepraszam, ale to co napisałeś skojarzyło mi się ze spamem na innych serwisach.

Powiem, że nie koniecznie. Ale jeśli rzucając hasło "reklama" masz takie skojarzenia, to cóż. Nic nie poradzę. Pozostaje mi to przemilczeć.
vialink napisa³/a:
A to kolejna rzecz za głupota na którą mam alergię.

Wiadomo, nikt spamu nie lubi.
vialink napisa³/a:
Bo w jakim innym miejscu zwyczajny użytkownik komputera i internetu ma reklamować forum?

Masa sposobów tylko chętnych brak. Załatwianie miejsc na banerek, button na innych serwisach, reklama w miejscach do tego dostępnych, katalogowanie, dodawanie do precli i masa innych. Wystarczy tylko trochę pomyśleć.
vialink napisa³/a:
Prowadzisz forum, więc powinieneś mieć jako takie pojęcie na tematy marketingu czy reklamy.

Tak, prowadzę. Osobiście pozycjonuję. Ale forum tworzą wszyscy użytkownicy, więc powinni pomagać administracji w owych czynnościach.
vialink napisa³/a:
PodstawowÄ… rzeczÄ… w promowaniu for wielotematycznych to pozycjonowanie w wyszukiwarce.

Tak, ale na pozycjonowanie i na pierwszÄ… stronÄ™ w google trzeba czasu niestety.
vialink napisa³/a:
Bo stąd będzie pochodzić 80% odwiedzin Twojego forum.

Może troszkę przesadzone, ale nie będę tego kwestionował i wyliczał.
vialink napisa³/a:
Z tego co widzę starasz się je optymalizować, jednak pewne rzeczy, jak boksy reklamowe na dole na pewno w tym nie pomagają.

Staram się. Boksy są do systemu linków, dzięki niemu podlinkowuję jeszcze bardziej forum. Ogólnie sumując forum wychodzi na tym do przodu.
vialink napisa³/a:
Jako kolega po fachu polecam forum PIO.

Posiadam potrzebną mi wiedzę, i znam serwisy, na których mogę coś znaleźć na ten temat. Ale dzięki.
vialink napisa³/a:
Forum prowadzisz dla użytkowników, bo to oni je tworzą, a nie odwrotnie.

Wiem, zawsze tak było, jest i będzie.
vialink napisa³/a:
To nie oni mają pracować na forum. Więc to Ty jesteś odpowiedzialny za jego reklamę.

A ja myślałem, że forum tworzą i pracują na nie wszyscy użytkownicy. Trochę dziwne? No cóż tak powinno być.
vialink napisa³/a:
To co oni zrobią mogą być to linki referencyjne, powiedzenie o forum znajomym, wstawienie w opis.

To również jest bardzo potrzebne, dla dobrego rozwoju rozgadanych.
vialink napisa³/a:
Nie ma sprawy. Powiedz jedynie jakbyś widział takową współpracę.

Przykładowo za dobra materialne można się odwdzięczyć sponsorom robiąc konkurs, z którego mieliby oni swoje korzyści. Oprócz tego sposoby na poszukiwanie chętnych do współpracy opisywane byłyby w osobnym dziale niedostępnym dla użytkowników.
vialink napisa³/a:
Oprócz kolekcjonowania serii banerków w stopce forum.

To akurat miałem w najmniejszym stopniu na myśli.
vialink napisa³/a:
To tyle ode mnie na ten temat :-) Nie podzielam tego pomysłu z rangą, ale podobno, każda droga, która prowadzi do celu jest dobra :-) Więc życzę powodzenia.

Dziękuję za wypowiedź.
 
 
K....
Drum'n'Bass ;]




Imiê: Krystian
Zaproszone osoby: 5
Wiek: 29
Do³±czy³: 12 Cze 2009
Posty: 157
Sk±d: Polska ;)

Wys³any: 2009-08-25, 11:47   

Rozgadany, Powiem jedno.Tak to jest jak na forum wbije vialink, czyli admin innego forum młodzieżowego ;]

Pozdrawiam i życzę miłego kłócenia się ;pp
 
 
 
vialink




Imiê: Bartek
Wiek: 27
Do³±czy³: 24 Sie 2009
Posty: 36
Sk±d: Stalowa Wola

Wys³any: 2009-08-25, 11:50   

Rozgadany napisa³/a:
Staram się. Boksy są do systemu linków, dzięki niemu podlinkowuję jeszcze bardziej forum. Ogólnie sumując forum wychodzi na tym do przodu.

Cytat:
Posiadam potrzebną mi wiedzę, i znam serwisy, na których mogę coś znaleźć na ten temat. Ale dzięki.


Jak widać nie do końca.

Sprawdź sobie, co to takiego jest zaplecze.
Wyjaśnię tylko tyle, że to ma na celu właśnie "usunięcie" tego typu linków z pozycjonowanej strony.


PS: Nie mam zamiaru się kłócić.
K..., cieszę się, że już mnie rozpoznałeś, jednak proszę nie wyciągaj mi tego, że prowadzę inne forum. Sam tego w żadnym miejscu nie robiłem, więc proszę, nie rób tego za mnie.
_________________
Go¶æ ... ehh ...
 
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Do³±czy³: 10 Cze 2009
Posty: 545
Sk±d: Åšrodkowa Europa

Wys³any: 2009-08-25, 12:15   

vialink napisa³/a:
Sprawdź sobie, co to takiego jest zaplecze.

Wiem co to jest zaplecze. Niestety dopiero ono się tworzy. Także więc spokojnie.
 
 
endriu



Imiê: Andrzej
Do³±czy³: 28 Lip 2009
Posty: 85
Sk±d: pomorze

Wys³any: 2009-08-25, 14:11   

Cytat:
A ja myślałem, że forum tworzą i pracują na nie wszyscy użytkownicy. Trochę dziwne? No cóż tak powinno być.

a gdy już forum będzie sławne, to będziesz się ze wszystkimi dzielił dochodami z reklam <hahaha>
Cytat:
Tak to jest jak na forum wbije vialink, czyli admin innego forum młodzieżowego

które to reklamuje jako największe młodzieżowe forum tematyczne, choć od ręki jestem w stanie wymienić trzy-cztery większe ^^
 
 
Serio?




Imiê: Daria
Wiek: 36
Do³±czy³a: 20 Sie 2009
Posty: 175
Sk±d: spod kapsla

Wys³any: 2009-08-25, 15:42   

endriu napisa³/a:
Cytat:
Tak to jest jak na forum wbije vialink, czyli admin innego forum młodzieżowego

które to reklamuje jako największe młodzieżowe forum tematyczne, choć od ręki jestem w stanie wymienić trzy-cztery większe ^^

Nie chodzi o to, czy jest większe, czy nie. Jego forum jest niezaprzeczalnie w czołówce najpopularniejszych forum młodzieżowych, co nie znaczy, że jest na nim sympatycznie i przyjemnie, bo głupotą wieje stamtąd na kilometr;d
_________________
tak, ja to wiem, w pragnienie zmieniam siÄ™.
te słodkie grzechy, tego chcę...

jedna całość.
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Do³±czy³: 10 Cze 2009
Posty: 545
Sk±d: Åšrodkowa Europa

Wys³any: 2009-08-25, 20:46   

endriu napisa³/a:
a gdy już forum będzie sławne, to będziesz się ze wszystkimi dzielił dochodami z reklam <hahaha>

Hm, może pomyślisz o utrzymaniu serwera, domeny, oraz zagospodarowaniu konkursów?
Serio? napisa³/a:
Nie chodzi o to, czy jest większe, czy nie. Jego forum jest niezaprzeczalnie w czołówce najpopularniejszych forum młodzieżowych, co nie znaczy, że jest na nim sympatycznie i przyjemnie, bo głupotą wieje stamtąd na kilometr;d

Nie żebym był przeciwko innym forum, ale po części poprę.
Tylko mała prośba. Piszcie na temat.

Wymyśliłem jeszcze, że oprócz rangi i przywilejów osoby dostawałyby wynagrodzenie w postaci RM. Na przykład 100 RM tygodniowo.
 
 
vialink




Imiê: Bartek
Wiek: 27
Do³±czy³: 24 Sie 2009
Posty: 36
Sk±d: Stalowa Wola

Wys³any: 2009-08-25, 23:45   

Cytat:
Nie chodzi o to, czy jest większe, czy nie. Jego forum jest niezaprzeczalnie w czołówce najpopularniejszych forum młodzieżowych, co nie znaczy, że jest na nim sympatycznie i przyjemnie, bo głupotą wieje stamtąd na kilometr;d


Na prawdę bardzo mnie to zabolało. Przykro się nam zrobiło. <lol>
Jednak pewien znajomy nauczył mnie bardzo dobrej zasady.
"Jeżeli Cię obgadują, mówią o Tobie - znaczy, że Cię znają. Więc jest dobrze"
^ Mniej więcej tak.

Żeby Pan administrator nie dostał białej gorączki postaram się krótko odpisać do Waszego zjazdu z tematu.
W żadnym miejscu na tym forum nie pisałem o sobie jako administratorze jakiegokolwiek forum. Nigdzie o nim nie pisałem, nie porównywałem itp. Więc Wasze wyciąganie tego tutaj w całkowicie innym temacie jest co najmniej idiotyczne, lub dziecinne ...

Jeszcze tylko coś na co nie zwróciłem uwagi wcześniej :))
Cytat:
Powiem, że nie koniecznie. Ale jeśli rzucając hasło "reklama" masz takie skojarzenia, to cóż. Nic nie poradzę. Pozostaje mi to przemilczeć.

Proponuję zacznij czytać moje posty i odpowiadać całościowo, a nie po jednym zdaniu.
Chyba, że taka praktyka ma na celu wydłużenie wypowiedzi. W tedy post wydaje się większy i niby konkretniejszy.

Rozgadany napisa³/a:
Wiem co to jest zaplecze. Niestety dopiero ono się tworzy. Także więc spokojnie.

Ok, dziękuję za uspokojenie mnie. Co do tematu nie mam już nic do powiedzenia. Widzę, że wszystko jest w rękach profesjonalisty. ;]


Pozdrawiam serdecznie, Vialink.
_________________
Go¶æ ... ehh ...
 
 
 
endriu



Imiê: Andrzej
Do³±czy³: 28 Lip 2009
Posty: 85
Sk±d: pomorze

Wys³any: 2009-08-25, 23:45   

Rozgadany napisa³/a:
endriu napisa³/a:
a gdy już forum będzie sławne, to będziesz się ze wszystkimi dzielił dochodami z reklam <hahaha>

Hm, może pomyślisz o utrzymaniu serwera, domeny, oraz zagospodarowaniu konkursów?

nie rozumiem o co chodzi z tymi konkursami, ale jeśli chodzi o utrzymanie serwera i domeny-oczywiście odejmując te koszty. zakładając, że forum będzie wychodziło na plus :)
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Do³±czy³: 10 Cze 2009
Posty: 545
Sk±d: Åšrodkowa Europa

Wys³any: 2009-08-26, 08:35   

endriu napisa³/a:
nie rozumiem o co chodzi z tymi konkursami, ale jeśli chodzi o utrzymanie serwera i domeny-oczywiście odejmując te koszty. zakładając, że forum będzie wychodziło na plus :)

Na plus?

Rozgadany napisa³/a:
oraz zagospodarowaniu konkursów?

A o tym pomyślałeś? A pomyślałeś o wykupieniu jakiegoś porządnego zaplecza, linków etc? Jeśli nie to proszę, nie pisz głupot. A i proszę już na prawdę pisać tu na temat, bo się posypią ostrzeżenia.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: