/


Poprzedni temat «» Nastpny temat
Podział działów na forum
Autor Wiadomo
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Doczy: 10 Cze 2009
Posty: 545
Skd: Środkowa Europa

Wysany: 2009-07-30, 10:35   Podział działów na forum

Zachęcam wszystkich użytkowników do wypowiedzenia się na temat podzielenia niektórych działów. Mianowicie co sądzicie o tym pomyśle? I które działy Waszym zdaniem trzeba podzielić na sub-fora? Proszę tutaj składać propozycję, wszystkie rozpatrzymy i o zmianach działów na forum poinformujemy. Czekam na Wasze propozycje.
 
 
grochowska




Imi: grochowska
Doczya: 15 Lip 2009
Posty: 185
Skd: from the hell

Wysany: 2009-07-30, 10:46   

Czy będzie coś w rodzaju "Aktualności"?

/O matko. Jestem ślepa.
  
 
 
Dinal
Czarna Miłość.




Imi: Maciek
Zaproszone osoby: 4
Doczy: 17 Lip 2009
Posty: 294
Skd: Bielsko-Biała

Wysany: 2009-07-30, 10:47   

Z moim zdaniem doskonale się zaznajomiliście, więc jestem jak najbardziej za podziałem działów na poszczególne subfora, aby móc uniknąć zamętu i pragnę umożliwić użytkownikom forum pełną swobodę, aby każdy mógł odnaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Podział sportu:
*Piłka nożna.
*Koszykówka.
*Siatkówka.
*Inne sporty zespołowe.
*Lekkoatletyka.
*Tenis, Łyżwiarstwo, Pływanie, Kolarstwo.

Podział muzyki:
*Ogólnie o muzyce.
*Punk, Hardcore, Emo, Alternative.
*Jazz, Soul, Funk, Blues, Swing.
*Rap, Hip-Hop.
*Techno, House, Dance, Trance.
*Pop, Disco.
*Rock, Metal.
*Reggae, Ragga, Dancehall, Ska.
*Wasza twórczość.

Oraz jestem za rozdzieleniem działu z komputerami od gier.

Przenoszeniem mogę się zająć osobiście.
_________________
LAST FM
 
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Doczy: 10 Cze 2009
Posty: 545
Skd: Środkowa Europa

Wysany: 2009-07-30, 11:01   

Polityka i Wiadomości zamienić na Wiadomości:
* Ze świata
* Z kraju
* Polityka

Nowy dział - Technika i umieścić tam:
* Internet i Komputery
* Elektronika
* GSM
* Gry komputerowe
* Poradniki (Tutoriale)
 
 
endriu



Imi: Andrzej
Doczy: 28 Lip 2009
Posty: 85
Skd: pomorze

Wysany: 2009-07-30, 11:27   

jestem na nie.
rozmienianie się na drobne. większość działów będzie świeciła pustkami. dla przykładu weźmy dział Technika:
* Internet i Komputery-powstanie maksymalnie kilkanaście tematów-o ulubionych przeglądarkach, o programach do obróbki zdjęć i muzyki, o tym, co sądzimy o nowym Windowsie i o tym, czemu coś w kompie nie działa... i niewiele więcej. w większości tematów (tych z problemami komputerowymi i poszukiwaniami programów) będzie max po 5-6 odpowiedzi.
* Elektronika-tu jeszcze gorzej niż w przypadku komputerów. w zasadzie tylko "sok mi się wylał na telewizor, co robić". nie wróżę więcej, niż 2-3 tematów na kwartał.
* GSM-"jaką komórkę wybrać", "zalałem komórkę, co robić" i "czy da się zdjąć sim-locka z...". może kilka tematów typu "co sądzicie o nokii XXXX".
* Gry komputerowe-tu na sam początek powstanie temat pt. "wasza ulubiona gra" (o ile już nie powstał, nie chce mi się szukać) i będzie to największy temat w dziale. w pozostałych wypowiedzą się po 2-3 osoby.
* Poradniki (Tutoriale)-tu w ogóle nie będzie ruchu, chyba, że Rozgadany będzie go na siłę napędzał i sam pisał poradniki. ale to mu się znudzi po napisaniu trzech...

resztę przelecę pobieżnie:
polityka-pewnie najaktywniejszy dział, z czego
wiadomości ze świata, wiadomości z kraju-tu tak naprawdę niewiele będzie się działo, gdy polityka będzie osobno. pewnie jeden z moderatorów lub admin będzie tu co jakiś czas wrzucał newsa z wp i to wszystko.

jeśli mogę, chciałbym pokazać Wam to na przykładzie jednego z największych forów w kraju-precyla. olbrzymia liczba użytkowników, wszystko podzielone na miliony kategorii, ale... nie sprawdza się. na precylu tematy stanowią 1/2 wszystkich napisanych postów! gdy weźmiemy pod uwagę, że jest trochę takich tematów, które mają po kilkaset odpowiedzi (np. "jaka była wasza pierwsza komórka"), zobaczcie ile pozostaje tych, gdzie jest tylko jeden post-napisany przez autora. niestety, moim zdaniem do tego właśnie prowadzi wprowadzanie tych wszystkich kategorii w działach.

no, trochę się napisałem, mam nadzieję, że ktoś wie o co mi chodzi ;)

Edit:
i jeszcze:
Cytat:
*Lekkoatletyka.
*Tenis, Łyżwiarstwo, Pływanie, Kolarstwo.

podejdźcie do tego rozsądnie-jakie tematy powstaną w tych kategoriach? ;)
 
 
Dinal
Czarna Miłość.




Imi: Maciek
Zaproszone osoby: 4
Doczy: 17 Lip 2009
Posty: 294
Skd: Bielsko-Biała

Wysany: 2009-07-30, 11:33   

Cytat:
* Gry komputerowe-tu na sam początek powstanie temat pt. "wasza ulubiona gra" (o ile już nie powstał, nie chce mi się szukać) i będzie to największy temat w dziale. w pozostałych wypowiedzą się po 2-3 osoby.


No skądże znowu. Można dyskutować na milion rozmaitych tematów, chociażby można poruszyć kwestię platform, albo założyć wątki dotyczące oczekiwania graczy, zapowiedzi gier, utworzyć wątek z darmowymi serwerami, battlenet, rozwiązywanie problemów itd. A wiadomo, że na tej planecie co trzeci człowiek to maniak gier komputerowych.

Znam wiele for, gdzie dział z grami cieszy się ogromną popularnością.
_________________
LAST FM
 
 
 
endriu



Imi: Andrzej
Doczy: 28 Lip 2009
Posty: 85
Skd: pomorze

Wysany: 2009-07-30, 12:08   

Dinal napisa/a:
można poruszyć kwestię platform, albo założyć wątki dotyczące oczekiwania graczy

owszem, to już dwa tematy. dorzućmy do tego ulubioną grę, "ostatnio grałem" i ulubiony gatunek-to jest pięć tematów, lećmy dalej...
Cytat:
zapowiedzi gier

mało jest gier, których zapowiedzi są warte uwagi. dla przykładu, temat poświęcony zapowiedzi kontynuacji legendarnego Diablo, czyli Diablo 3, na największym polskim forum młodzieżowym zawiera 13 postów. a mało jest gier tak wyczekiwanych, jak nowe Diablo. dlatego też uważam, że inne zapowiedzi będą miały po 2-3 odpowiedzi.
Cytat:
utworzyć wątek z darmowymi serwerami, battlenet

będzie to obchodziło może z 5 osób na forum.
Cytat:
rozwiązywanie problemów

i znów, po 3 odpowiedzi na temat. bo przecież to będzie wyglądało tak:
-pytanie
-odpowiedź
-dzięki, temat do zamknięcia.
Cytat:
A wiadomo, że na tej planecie co trzeci człowiek to maniak gier komputerowych.

Znam wiele for, gdzie dział z grami cieszy się ogromną popularnością.

a ja znam wiele takich, gdzie gry się nie cieszą zbyt wielką popularnością. i są to przede wszystkim fora stricte młodzieżowe.
przyczyny dopatruję się w tym, że gracze w wolnej chwili wolą grać niż dyskutować o grach :)
 
 
Dinal
Czarna Miłość.




Imi: Maciek
Zaproszone osoby: 4
Doczy: 17 Lip 2009
Posty: 294
Skd: Bielsko-Biała

Wysany: 2009-07-30, 12:20   

Cytat:
owszem, to już dwa tematy. dorzućmy do tego ulubioną grę, "ostatnio grałem" i ulubiony gatunek-to jest pięć tematów, lećmy dalej...


A więc lecę... Forum zostało założone dość niedawno, więc liczmy na tych ludzi, którzy cieszą się pomysłowością i dorzucą parę wątków od siebie.

Cytat:
mało jest gier, których zapowiedzi są warte uwagi. dla przykładu, temat poświęcony zapowiedzi kontynuacji legendarnego Diablo, czyli Diablo 3, na największym polskim forum młodzieżowym zawiera 13 postów. a mało jest gier tak wyczekiwanych, jak nowe Diablo. dlatego też uważam, że inne zapowiedzi będą miały po 2-3 odpowiedzi.


Miałem na myśli, że stworzy się główny wątek z zapowiedziami gier, oraz recenzjami.

Diablo? Widać, że ludzie, którzy dali sobie narobić smaku potracili już nadzieję. Akurat tak się składa, że na bieżący rok jest cała masa zapowiedzi godnych uwagi. Min. Mafia II, Arcania a Gothic Tale, Modern Warfare II, NFS Shift, Pro Evolution Soccer 10, FIFA 10, Risen, Just Cause II. Mam nadal wymieniać?

Kod:
będzie to obchodziło może z 5 osób na forum.


Forum dopiero się rozwija. Gdybyśmy pościągali tych zaciętych punków na forum, którzy cisną w Metina i we World of Warcraft od zmierzchu do świtu, to zamiast pięciu odpowiedzi mielibyśmy tu z pięćset.

Cytat:
i znów, po 3 odpowiedzi na temat. bo przecież to będzie wyglądało tak:
-pytanie
-odpowiedź
-dzięki, temat do zamknięcia.


Temat będzie uogólniony. Jeden potężny temat z poradami.

Cytat:
a ja znam wiele takich, gdzie gry się nie cieszą zbyt wielką popularnością. i są to przede wszystkim fora stricte młodzieżowe.
przyczyny dopatruję się w tym, że gracze w wolnej chwili wolą grać niż dyskutować o grach


A ja uważam, że gdybyś miał całkowitą rację, to ten dział z grami byłby potrzebny, niczym darkwarez w sieci.
_________________
LAST FM
 
 
 
endriu



Imi: Andrzej
Doczy: 28 Lip 2009
Posty: 85
Skd: pomorze

Wysany: 2009-07-30, 12:26   

dobra, to patrząc po Twojemu, zakładamy duże tematy z zapowiedziami, recenzjami i problemami... to ile w dziale będzie tematów?
nie jestem przeciwny działowi Gry jako takiemu. tylko bym raczej nie był wielkim optymistą co do jego rozwoju i popularności :)
 
 
Dinal
Czarna Miłość.




Imi: Maciek
Zaproszone osoby: 4
Doczy: 17 Lip 2009
Posty: 294
Skd: Bielsko-Biała

Wysany: 2009-07-30, 12:32   

Przy dobrych prognozach można się spodziewać z ok. dwustu tematów. Zresztą moim zdaniem lepiej będzie, jeżeli wątki dotyczące gier nie będą się nakrywać z wątkami dotyczącymi komputerów. Przecież gry nie powstały tylko i wyłącznie na komputer. Istnieją również konsole. A co do uczestnictwa, to wiadomo, że początki bywają trudne.
_________________
LAST FM
 
 
 
endriu



Imi: Andrzej
Doczy: 28 Lip 2009
Posty: 85
Skd: pomorze

Wysany: 2009-07-30, 12:38   

przy bardzo dobrych prognozach :)
taką liczbę osiągniecie, gdy będziecie się zaliczać do czołówki polskich for młodzieżowych. a patrząc obiektywnie, szanse są niewielkie.
 
 
Dinal
Czarna Miłość.




Imi: Maciek
Zaproszone osoby: 4
Doczy: 17 Lip 2009
Posty: 294
Skd: Bielsko-Biała

Wysany: 2009-07-30, 12:54   

Pozostało nam wierzyć w cuda, ale cóż zdałaby się świetna elita, która mogłaby rozreklamować nasze forum i pościągać z tysiące użytkowników.
_________________
LAST FM
 
 
 
endriu



Imi: Andrzej
Doczy: 28 Lip 2009
Posty: 85
Skd: pomorze

Wysany: 2009-07-30, 13:09   

Dinal napisa/a:
Pozostało nam wierzyć w cuda, ale cóż zdałaby się świetna elita, która mogłaby rozreklamować nasze forum i pościągać z tysiące użytkowników.

to niestety prawda. a rozreklamowanie strony to nie jest proste zadanie. spam na innych forach nic tu nie da, ćwierkanie w shoutboxie również ;)
ogólnie łatwiej by było na pewno, gdyby konkurencja była słabsza. forum młodzieżowe to w chwili obecnej bardzo oblegany temat. żeby przyciągnąć ludzi trzeba mieć coś, czego nie ma nikt inny... a największym problemem jest wymyślenie czegoś takiego :)
 
 
Rozgadany
Przyjaciel



Zaproszone osoby: 24
Doczy: 10 Cze 2009
Posty: 545
Skd: Środkowa Europa

Wysany: 2009-07-30, 16:28   

endriu, może więc pomożesz nam w rozwoju forum? Zamiast tak pisać. A i proszę już skończyć tę kłótnię na temat działu Gry, temat jest stworzony, by podawać inne propozycje, które rozpatruje administracja. Więc w tym temacie czekam tylko i wyłącznie na owe propozycje.
 
 
endriu



Imi: Andrzej
Doczy: 28 Lip 2009
Posty: 85
Skd: pomorze

Wysany: 2009-07-30, 17:21   

Rozgadany, niestety nie czułbym się z tym zbyt dobrze. mogę Wam co najwyżej spróbować coś podpowiedzieć, a coś odradzić, jednak czynny udział w rozwoju forum byłby dla mnie samobójem.
co do dyskusji (nie kłótni) na temat działu Gry-w pierwszym poście poprosiłeś o wyrażenie swojego zdania na temat podzielenia działów, więc wyraziłem swoją opinię-żeby nie dzielić zbyt wiele. mało tego, ja bym niektóre rzeczy połączył ;)

więc moja wypowiedź odnośnie tematu, po przejrzeniu forum brzmi:
nie dzielić nic lub, skoro już się rozdrabniacie, wydzielić/utworzyć dział Antykoncepcja z Erotyki (o ile się on tam zawiera).
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: