/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Coś się dzieje. Czy Ty też to czujesz?
Autor Wiadomo¶æ
atajnuis




Imiê: Atajnuis
Do³±czy³: 11 Sie 2013
Posty: 19
Sk±d: z Internetu

Wys³any: 2013-10-25, 18:10   CoÅ› siÄ™ dzieje. Czy Ty też to czujesz?

Zabrzmi to dziwnie, być może nawet paranoicznie, ale nie umiem tego inaczej opisać. Od kilku tygodni mam poczucie ciszy przed burzą i zbliżającego się zagrożenia, którego źródła nie mogę zidentyfikować.

Czym to siÄ™ objawia?

- Ludzie, których spotkam są smutni, przygnębieni - nawet, gdy się uśmiechają to widzę smutek i niepewność w ich oczach. Czy ktokolwiek doszukuje się jeszcze pozytywów w codziennym życiu?

- Wielu moich znajomych ma (mniej lub bardziej uświadomione) poczucie beznadziei czy może bezradności. Nie robią odległych planów, przestają się starać, czekają na to co przyjdzie i żyją z dnia na dzień.

- W skali marko, można by wspomnieć o sytuacji gospodarczej i politycznej na świecie. W zasadzie wszędzie na świecie wybuchają nowe, mniejsze lub większe, konflikty. O wielu, być może przez zaniedbanie, nie mówi się w mainstreamowych mediach.

- Ja, zazwyczaj spokojny i zdystansowany, mam chroniczne poczucie niepokoju i zagrożenia - a to jest dla mnie nowość.

Wiem, że nie brzmi to zbyt konkretnie, ale może Wy macie tak samo?
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-10-25, 18:35   

atajnuis napisa³/a:
O wielu, być może przez zaniedbanie, nie mówi się w mainstreamowych mediach.
Nie sugerowałabym się wyglądem świata, który serwowany jest w mainstreamowych mediach. Zauważ, schemat w każdym przypadku jest ten sam: pojawia się konflikt, przez kilka dni/tygodni zalewają informacjami na ten temat, często bez badania przyczyn lub robią tylko powierzchownie. Później temat sam znika, nikt nie mówi o jego zakończeniu i konsekwencjach. Zresztą ciężko się dziwić, skoro wyznacznikiem oglądalności jest sensacja.
 
 
atajnuis




Imiê: Atajnuis
Do³±czy³: 11 Sie 2013
Posty: 19
Sk±d: z Internetu

Wys³any: 2013-10-25, 19:28   

Chodziło mi o coś innego: chodzi mi o to, że ostatnio konfliktów na świecie przybywa. Na pewno możemy mówić o rosnącym w siłę nacjonalizmie w większości europejskich krajów. Nie oceniam tego w żaden sposób, ale wiemy jak to się kończyło w przeszłości. Zresztą, mniejsza o to...

... mam wrażenie, że świat już kompletnie zwariował i stał się absurdalny do granic możliwości.
 
 
AceVentura




Imiê: Mateusz
Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 07 Wrz 2012
Posty: 122
Sk±d: Parafia w Bullerbyn

Wys³any: 2013-10-27, 22:15   

Co uznajesz za świat?
 
 
atajnuis




Imiê: Atajnuis
Do³±czy³: 11 Sie 2013
Posty: 19
Sk±d: z Internetu

Wys³any: 2013-10-30, 18:21   

AceVentura napisa³/a:
Co uznajesz za świat?


NaszÄ… cywilizacjÄ™.
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-10-31, 11:45   

atajnuis napisa³/a:
Na pewno możemy mówić o rosnącym w siłę nacjonalizmie w większości europejskich krajów.
Nie byłabym tego taka pewna. Na pewno część ludzi radykalizuje swoje poglądy i je manifestuje, ale na dłuższą metę wiadomo, że nacjonaliści nie mają recepty na poprawę sytuacji, znajdują tylko chłopca do bicia. W większości krajów nacjonalizm to nadal margines, w dodatku zwalczany. Myślę, że jednak Europejczycy mają świadomość jakie są konsekwencje dopuszczenia do władzy nacjonalistycznych populistów i to tego nie dopuszczą. Zresztą i tak spotkałaby je za to sankcja.

Ponadto cały czas biorę poprawkę na to, ze informacje negatywne sprzedają się lepiej, dlatego słyszymy o nich więcej. Gdyby odwrócić ten mechanizm może ludzie zmieniliby nastawienie.
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imiê: Rozgadana
Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 15 Lut 2012
Posty: 478
Sk±d: Rozgadana

Wys³any: 2013-11-06, 22:26   

Ploaie napisa³/a:
Myślę, że jednak Europejczycy mają świadomość jakie są konsekwencje dopuszczenia do władzy nacjonalistycznych populistów i to tego nie dopuszczą.
Np. PiSu, nie? Ach, ten populizm Macierewicza. Jego eksperci wyciągają tysięczny dowód na zamach, a przecież nasza komisja już ustaliła, że pijany Błasik zrobił beczkę samolotem, bo mu się z Red Bull Air Race pomyliło. Się czepiają szczegółów, że np. piłowali wrak albo że na taśmie z rejestratora brakuje kilku sekund, albo że serce zaszyli w nodze... to są jakieś szczegóły. No, ale PISIORSKA propaganda robi swoje. :crazy:
 
 
Ploaie



Imiê: Ammit
Pomog³a: 4 razy
Do³±czy³a: 17 Lut 2012
Posty: 429
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-11-07, 21:35   

PiS? Ta chorągiewka bez wizji? Nie, to żadne zagrożenie. Wyobraź sobie, że poza komisją Macierewicza toczy się życie.
 
 
Aisha




Imiê: Ewa
Wiek: 30
Do³±czy³a: 06 Wrz 2011
Posty: 87
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-11-13, 23:15   

Nasza sytuacja była już w gorszych momentach, nie widzę w obecnej sytuacji niczego nadzwyczajnego.
 
 
atajnuis




Imiê: Atajnuis
Do³±czy³: 11 Sie 2013
Posty: 19
Sk±d: z Internetu

Wys³any: 2013-11-16, 12:37   

A co jeżeli to wcale nie jest nowy moment, a kontynuacja tego gorszego z przeszłości?
 
 
Aisha




Imiê: Ewa
Wiek: 30
Do³±czy³a: 06 Wrz 2011
Posty: 87
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-11-17, 19:52   

Czego gorszego? Cywilizacji? ;>
 
 
Borcejn
Rozgadana



Imiê: Rozgadana
Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 15 Lut 2012
Posty: 478
Sk±d: Rozgadana

Wys³any: 2013-11-18, 08:10   

Aisha napisa³/a:
Nasza sytuacja była już w gorszych momentach
Co to jest za zdanie? Nasza sytuacja bywała już gorsza albo byliśmy już w gorszych sytuacjach, ale nasza sytuacja była już w gorszych momentach to chyba język polski według Wałęsy. Sytuacja nie może być w momentach - sytuacja zmienia się w czasie, ale jest zawsze jedna. Poza tym, to nie momenty były gorsze, tylko właśnie sytuacje. Innymi słowy, skoro nie określasz sytuacji, tylko momenty, powinnaś powiedzieć były już momenty, kiedy mieliśmy gorszą sytuację.

[ Dodano: 2013-11-18, 08:09 ]
Aisha napisa³/a:
Czego gorszego? Cywilizacji? ;>
Komuny. Naprawdę nie chce Ci się rzygać jak patrzysz na Michników, Urbanów, Jaruzelskich, etc.? Więc to, że jeden chodzi w masce "Tusk" nie oznacza, że coś się istotnie zmienia.
 
 
atlantyda



Imiê: Atlantyda
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 02 Mar 2013
Posty: 114
Sk±d: polska

Wys³any: 2013-11-29, 14:32   

Wszystko wynika z pędu życia. Niestety mamy za dużo stresu , a to wszystko później się odbija na psychice
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: