/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jestem chrześcijaninem nie wierzę w całą żydowską księgę.
Autor Wiadomo¶æ
krzysztof1



Imiê: krzysztof
Wiek: 43
Do³±czy³: 15 Mar 2013
Posty: 203
Sk±d: bytom

Wys³any: 2014-03-15, 15:52   Jestem chrzeÅ›cijaninem nie wierzÄ™ w caÅ‚Ä… żydowskÄ… ksiÄ™gÄ™.

Jestem chrześcijaninem, ale nie wierzę w całą żydowską księgę. Żydzi zapytali się mnie wtedy, ale jak to, nie wierzysz w to co Żydzi napisali w biblii, że Bóg pozwolił zabijać Izraelitom ludzi, że Bóg niszczył ludzi przez Arkę Noego i przez Sodomę i Gomorę, nie wierzysz w niszczycielską moc Izraelitów i Boga, którzy razem rozsuwali morze i niszczyli swojego wroga, więc jakim ty jesteś chrześcijaninem, skoro ty nie wierzysz w Żydów, w ich moc i w moc ich Boga. Odpowiedziałem wtedy takim jestem, który wierzy w Chrystusa, który nosi w sobie w swoim sercu, naszego zbawiciela. Wtedy Żydzi odpowiedzieli przecież Jezus nie pozwalał zabijać ludzi, zabraniał używać miecza i przemocy, zabraniał czynić krzywdę drugiemu człowiekowi, przecież sam dał się ukrzyżować. No i właśnie dlatego w takiego Boga, który zabrania krzywdzić drugiego człowieka ja wierzę, w Jezusa Chrystusa, Boga przez którego droga prowadzi do Raju i do życia wiecznego. I czy to mi wystarczy w moim codziennym życiu, czy sam Jezus wystarczy mi do tego, aby dojść do tego upragnionego celu, okazuje się że tak, że droga Jezusa jest tą prawdziwą drogą, drogą która prowadzi do Raju i do życia wiecznego. A jak jest w waszym przypadku, w waszym codziennym życiu, czy wystarczy wam tylko Jezus w waszym sercu, aby podążać drogą która prowadzi do Raju, albo potrzebna jest wam do tego jeszcze przemoc, niszczycielska moc człowieka, aby spotkać się z Bogiem w Edenie Raju Królestwie Bożym.

(tapeciarnia.pl)90781_jezus_blask_chmury-1366x768.jpg
102,26

 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: