/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Matura, razem damy rade!
Autor Wiadomo¶æ
PamietnikM



Imiê: Nowy
Do³±czy³: 17 Mar 2013
Posty: 1
Sk±d: Polska

Wys³any: 2013-03-17, 21:58   Matura, razem damy rade!

Cześć! Chciałem wszystkich serdecznie zaprosić na mój nowy blog i fanpage poświęcony przygotowaniom do matury. Jest to dla mnie rodzaj motywacji, ale chciałbym również zebrać pewną społeczność, w której moglibyśmy wymieniać się informacjami, uzupełniać materiał itd. Więcej informacji tutaj.

http://pamietnikmaturzysty.blogspot.com/

http://www.facebook.com/pamietnikmaturzysty
 
 
Szehe




Imiê: Szehe
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 102
Sk±d: Å›wiÄ™tokrzyskie

Wys³any: 2013-03-17, 22:05   

Minimum 70% i prawo? Małe wymagania. Z takimi punktami z przedmiotów przyrodniczych nawet na płatny lekarski nie biorą. No ale powodzenia. W przypadku prawa może nie jest tak ciężko się dostać co potem zrobić aplikacje i znaleźć pracę.
_________________
I can't think about that right now. If I do, I'll go crazy. I'll think about that tomorrow.
 
 
bober



Imiê: Bartosz
Do³±czy³: 24 Maj 2011
Posty: 78
Sk±d: Wawka

Wys³any: 2013-03-18, 12:19   

Chętnie odwiedzę, również w tym roku zdaję maturę. Uczę się w liceum dla dorosłych, w Progresie. Moją motywacją przede wszystkim jest to, że powinienem był zdać egzamin dojrzałości dużo wcześniej i już właściwie kończyć studia. No ale jest jak jest. Ciekaw jestem co będzie na pisemnej maturze z Polskiego, które lektury teraz wybiorą.
_________________
"póki na to czas..."
 
 
Grufi




Imiê: Grufi
Wiek: 30
Do³±czy³a: 26 Mar 2013
Posty: 6
Sk±d: poÅ‚udniowy wschód

Wys³any: 2013-03-31, 21:47   

bober napisa³/a:
Chętnie odwiedzę, również w tym roku zdaję maturę. Uczę się w liceum dla dorosłych, w Progresie. Moją motywacją przede wszystkim jest to, że powinienem był zdać egzamin dojrzałości dużo wcześniej i już właściwie kończyć studia. No ale jest jak jest. Ciekaw jestem co będzie na pisemnej maturze z Polskiego, które lektury teraz wybiorą.


Z lektur może być coś z tematyką wojenną, powstańczą, bo w tym roku jest m.in. 70 rocznica powstania w getcie warszawskim, jest 60 rocznica śmierci Gałczyńskiego,
Rok Tuwima (na próbnej z Operonu był) więc drugi temat może być z jego jakiś wierszy też.
 
 
iblue



Imiê: marcin
Do³±czy³: 22 Sty 2013
Posty: 76
Sk±d: bydgoszcz

Wys³any: 2013-04-02, 07:25   

Matura to bzdura, pisałem ją dawno temu, teraz widzę jak się uczy siostra mojej dziewczyny i powiem że trzeba mieć ostrego pecha albo być naprawdę tępym żeby nie zdać podstawowych przedmiotów... o dodatkowych już można się trochę namęczyć ale skoro ktoś je wybiera to się trochę powinien na tym znać... Jeśli idzie na studia to biorą wszystkich jak leci, mnie wzięli na europeistykę (potrzebowałem legitymacje) a maturę pisałem z informatyki :P
 
 
Grufi




Imiê: Grufi
Wiek: 30
Do³±czy³a: 26 Mar 2013
Posty: 6
Sk±d: poÅ‚udniowy wschód

Wys³any: 2013-04-02, 12:56   

@iblue
Teraz to wszyscy tak mówią co zdawali maturę x lat temu ;p Szkoda, że tak nie uważali (przynajmniej większość) jak tą maturę mieli pisać ;P
 
 
Szehe




Imiê: Szehe
Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 102
Sk±d: Å›wiÄ™tokrzyskie

Wys³any: 2013-04-02, 15:57   

Grufi napisa³/a:
@iblue
Teraz to wszyscy tak mówią co zdawali maturę x lat temu ;p Szkoda, że tak nie uważali (przynajmniej większość) jak tą maturę mieli pisać ;P

Wiem, że to denerwujące :) ale to jest prawda. Z resztą zobaczycie na studiach. Matura to pestka. Ostatnio na ćwiczenia w ciągu popołudnia znalazłam i nauczyłam się materiału z budowy roślin (komórka, tkanki). W LO bym go wałkowała weekend co najmniej i jeszcze bym mówiła że dużo :P .
_________________
I can't think about that right now. If I do, I'll go crazy. I'll think about that tomorrow.
 
 
JOKAMAR_pl




Imiê: Jokamar
Do³±czy³a: 08 Kwi 2013
Posty: 10
Sk±d: Blok Dobryszyce

Wys³any: 2013-04-08, 11:38   

iblue napisa³/a:
Matura to bzdura, pisałem ją dawno temu, teraz widzę jak się uczy siostra mojej dziewczyny i powiem że trzeba mieć ostrego pecha albo być naprawdę tępym żeby nie zdać podstawowych przedmiotów... o dodatkowych już można się trochę namęczyć ale skoro ktoś je wybiera to się trochę powinien na tym znać... Jeśli idzie na studia to biorą wszystkich jak leci, mnie wzięli na europeistykę (potrzebowałem legitymacje) a maturę pisałem z informatyki :P


To nieco zmieniłeś preferencje. Chyba, że z infy nie poszło Ci aż tak dobrze, jakbyś chciał. Z perspektywy czasu wiadomo, że matura to pikuś, ale jak się ją zdaje, to traktuje się jak najważniejszy egzamin. Studia to oczywiście zupełnie inna bajka.
 
 
Syzyf




Imiê: Karol
Do³±czy³: 06 Kwi 2013
Posty: 25
Sk±d: Lbn

Wys³any: 2013-04-09, 10:59   

Nie ma co mówić, że matura to bzdura. Porównując do studiów tak to wygląda. Ale dla każdego z nas był to bardzo ważny egzamin, pełen nerwów i stresu.
 
 
beethoven
nierzeczywisty




Imiê: Krzysztof
Wiek: 30
Do³±czy³: 20 Mar 2013
Posty: 152
Sk±d: z Tortugi

Wys³any: 2013-04-11, 11:53   

W poniedziałek w tym tygodniu pisałem próbną z matmy, ale się rozchorowałem. Dzisiaj przyszedłem do szkoły na godzinkę, żeby oddać bibliografię i konspekt. Kolega do mnie podchodzi i nawiązuje się między nami dialog:
-Wiesz ile miałeś z matmy?
-No nie wiem. Strzelam, że 80 albo 70%.
-No to ciÄ™ zaskoczÄ™. 50.
-No trudno. Muszę ćwiczyć.
-Ale punktów.
-100%?
-Nie wierzysz?

Nie ma co, umie chłopaczyna podnieść na duchu. Mam nadzieję, że uda mi się taki wynik na tej prawdziwej maturze powtórzyć. A jak Wasze próbne matury?
_________________
Czy nie lepiej byłoby szerzyć dobro zamiast tępić zło?
 
 
 
bober



Imiê: Bartosz
Do³±czy³: 24 Maj 2011
Posty: 78
Sk±d: Wawka

Wys³any: 2013-04-15, 17:54   

No powiem Ci szczerze, że coś a propos tematyki wojennej może być. Gadałem ostatnio z nauczycielką ode mnie ze szkoły i to samo mi powiedziała - że tematy zazwyczaj pokrywają się z tym co aktualnie ma miejsce, czyli jakieś rocznice na przykład. Powiem szczerze, że mnie byłoby to na rękę bo tematyką wojenną interesuję się od dawna.





Grufi napisa³/a:
bober napisa³/a:
Chętnie odwiedzę, również w tym roku zdaję maturę. Uczę się w liceum dla dorosłych, w Progresie. Moją motywacją przede wszystkim jest to, że powinienem był zdać egzamin dojrzałości dużo wcześniej i już właściwie kończyć studia. No ale jest jak jest. Ciekaw jestem co będzie na pisemnej maturze z Polskiego, które lektury teraz wybiorą.


Z lektur może być coś z tematyką wojenną, powstańczą, bo w tym roku jest m.in. 70 rocznica powstania w getcie warszawskim, jest 60 rocznica śmierci Gałczyńskiego,
Rok Tuwima (na próbnej z Operonu był) więc drugi temat może być z jego jakiś wierszy też.
_________________
"póki na to czas..."
 
 
madejrobert



Imiê: Robert
Do³±czy³: 18 Lis 2013
Posty: 2
Sk±d: Warszawa

Wys³any: 2013-11-18, 18:00   

Bardzo chciałbym dać radę, ale obawiam się, że może mi się nie udać. Chodzi o to, że chciałem gdzieś się zapisać, do jakiejś szkoły, do liceum dla dorosłych, ale nie wiem gdzie szukać? Co robić...?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: