/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Lęki i fobie
Autor Wiadomo¶æ
Borderline




Imiê: Tomasz
Do³±czy³: 15 Mar 2011
Posty: 280
Sk±d: Z serca

Wys³any: 2011-03-17, 23:00   LÄ™ki i fobie

Macie jakąś fobię? Jeśli tak to jaką? Jak sobie z tym radzicie?
 
 
 
Rozgadana
Psychodeliczna




Imiê: Gabriela
Zaproszone osoby: 26
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 31
Do³±czy³a: 11 Cze 2009
Posty: 8509
Sk±d: z daleka..

Wys³any: 2011-03-18, 10:59   

Tak mam panicznie boję się pająków i jak zauważę pająka krzyczę jak głupia i uciekam jak najdalej od niego.. Mam później wrażenie jak by po mnie chodził, wszystko zaczyna mnie swędzieć.. Tyle razy sobie wmawiałam, że one mi nic nie zrobią, że są takie malutkie a ja taka duża, ale to nic nie daje.. Kiedyś jak przeczytałam artykuł, że każdy człowiek w swoim życiu podczas snów zjada około 10 pająków i ileś tam insektów nie potrafiłam zasnąć, bo bałam się, że mi pająk wejdzie do ust.. Innym razem jak byłam mała gówniarz dosłownie chciałam iść do WC, ale znalazłam tam pająk i nie weszłam to się osikała może dla was wydawać się to śmieszne, ale dla mnie takie coś nie jest zabawne..
_________________
"Przepraszam, ale nie słucham opinii ludzi, którzy mieli w ustach więcej ch**ów niż ja frytek. Amen "

 
 
Namida.
Szalenie zakochana.




Imiê: Carolajna.
Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Lut 2011
Posty: 508
Sk±d: 41-208.

Wys³any: 2011-03-18, 16:28   

Strasznie boję się pająków no i szczurów, nie mogę nawet na to patrzeć.
_________________
Dawniej - Caramella.
 
 
Megalomania
Przyjaciel




Imiê: Karolina
Wiek: 32
Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2010
Posty: 881
Sk±d: lubuskie

Wys³any: 2011-03-18, 16:29   

Mam lęk wysokości i boję się chodzić po mostach (nie wiem czy to ma jakąś konkretną nazwę).
_________________
ile to razy nawet nie wierząc spotykamy się w innym świecie
 
 
Borderline




Imiê: Tomasz
Do³±czy³: 15 Mar 2011
Posty: 280
Sk±d: Z serca

Wys³any: 2011-03-18, 23:14   

Ja też mam lęk wysokości. I wstręt do robactwa.
 
 
 
Bramka
Przyjaciel
Całość w normie




Imiê: Bramencja
Wiek: 31
Do³±czy³a: 14 Cze 2009
Posty: 875
Sk±d: Psycholandia

Wys³any: 2011-03-22, 16:46   

Lęk wysokości mam, tyle że już niewielki. Starałam się z tym jakoś walczyć zawsze, nie wiem dlaczego, zawsze mnie wysokość jakoś tak zachwycała i straszyła jednocześnie. Będąc np. w Tatrach na szczytach to jestem zachwycona, taka potęga, jednocześnie z lekkim strachem. Z kolei w jakichś wyższych budynkach boję się podejść do okna, a jeśli uda mi się spojrzeć w dół to momentalne zawroty głowy, przyspieszone bicie serca.
Ale jak mówiłam, walczę z tym. Nawet byłam w parku linowym, gdzie nie przyznałam się do lęku wysokości (prawdopodobnie by mnie nie puścili:)). Rany, co ja tam przeżyłam. ; D Ten lęk jakoś stopniowo odchodzi, chociaż przy barierkach na wysokości, zwłaszcza prześwitujących, nadal boję się stanąć.
Teraz marzeniem moim jest skoczyć ze spadochronu, nie wiem czy bym się przełamała, ale ciekawi mnie czy po czymś takim jeszcze z lęku by coś zostało. : )

Drugą fobią, znacznie gorszą, są szerszenie, a kiedyś również zwykłe osy. Os nadal się boję, jednak już nie uciekam na ich widok (chyba, że w budynku jest). A co do szerszeni, tragedia. Potrafię takiego zauważyć, usłyszeć z dużej odległości i momentalnie znikam z miejsca w którym byłam. Serce wali jak młot, a jeśli ucieknę do domu, boję się potem przez długi czas wyjść na zewnątrz. Nawet trupa szerszenia się boję. Widziałam niedawno takiego, niezłą prędkość osiągnęłam. Nikomu nie życzę.
_________________
"Niektóre wydarzenia odciskają się w nas tak głęboko, że stają się bardziej doniosłe dopiero długi czas później. Takie chwile jątrzą przeszłość, a przez to są zawsze obecne w naszych wciąż bijących sercach. Niektórych wydarzeń się nie wspomina, lecz przeżywa je od nowa."
R. Scott Baker
 
 
karioka




Imiê: Karolina
Wiek: 31
Do³±czy³a: 22 Mar 2011
Posty: 852
Sk±d: MiejscowoÅ›ci

Wys³any: 2011-03-30, 13:53   

Jak byłam mniejsza strasznie się bałam ciemności, ale z wiekiem to mi przeszło...
Ale wstręt do robactwa i tak mi został boję się różnych małych stworków..
_________________
 
 
Aveyron




Imiê: Martyna
Do³±czy³a: 21 Lut 2012
Posty: 228
Sk±d: zewszÄ…d

Wys³any: 2012-03-03, 23:37   

Boję się gołębi.

Gdy tylko widzę gołębia wpadam w stan lękowy, jeśli jestem ze znajomym to cudem udaje mi się przeżyć, głównie dzięki duchowemu wsparciu i odstraszaniu tych ludobójczych stworzeń. Jeśli idę gdzieś sama i pojawi się gołąb, moje ekwilibracje pewnie budzą śmiech nawet z kosmosu. Boję się, nienawidzę, najchętniej urządziłabym gołębią zagładę.

Mam fobię przed przebywaniem w pomieszczeniach, z których nie mogę wyjść na własne życzenie - jakieś kolejki górskie, rollercoastery, itp.
_________________
Jak to możliwe, dziwna dziewczyno,
że jesteś tak wieloma kobietami dla tylu ludzi?
Sylvia Plath
 
 
unreal




Imiê: unr
Pomog³a: 3 razy
Do³±czy³a: 16 Lut 2012
Posty: 325
Sk±d: ZnikÄ…d

Wys³any: 2012-03-03, 23:52   

Pozytywki. Nienawidzę - te melodie mnie przerażają. Kiedy je słyszę to mam ochotę biegać po pokoju wrzeszcząc i wyrywając sobie włosy z głowy, roztrzaskać to okropne pudełeczko i odrąbać przypadkowej osobie głowę siekierą. :crazy: Poważnie, działa to na mnie bardzo źle.
Krzykiem reaguję też na wszystkie latające owady (pszczoły, bąki, osy, ćmy, chrabąszcze i inne paskudztwa), przy których czuję się bardzo bezbronna i przeczuwam swoją rychłą śmierć i wołam na pomoc.
Boję się piszczących gwizdków w czajniku z gotującą się wodą. Nikt mnie nie zmusi i nie przekona, żebym go zdjęła. Wyobrażam sobie, że zaraz wystrzeli mi w oko czy inną część ciała. Nie chciałabym.
Boję się chodzić przez most albo wiadukt nad torami, jeżeli nie idę sama - tylko są inni, obcy ludzie. Zwłaszcza, kiedy miałabym opierać się rękami o barierkę, a ktoś by mnie mijał - mam wrażenie, że zaraz mnie zrzuci i zginę marnie.

Chyba tyle.
_________________
Toż to absurd.
 
 
jelczurr




Imiê: ъ
Wiek: 50
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 417
Sk±d: ug

Wys³any: 2012-03-04, 00:44   

Mam lęk wysokości.
 
 
Semprini




Imiê: Aga
Wiek: 34
Do³±czy³a: 16 Lut 2012
Posty: 166
Sk±d: tam

Wys³any: 2012-03-04, 01:18   

Lęk wysokości, przed wchodzeniem/schodzeniem z drabiny, przez wszelkim robactwem.
_________________

"Bóg nie jest po naszej stronie, bo też nienawidzi idiotów."
 
 
Misha



Imiê: MichaÅ‚
Do³±czy³: 22 Lut 2012
Posty: 31
Sk±d: Chorzów/Kroke

Wys³any: 2012-03-04, 01:37   

Szczególnie, to tylko braku rodziny i biedy.
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-03-04, 11:42   

Boję się wind, pająków, psów, w sensie bardziej chyba patrzeć w oczy zwierzęciu. Tylko ostatnie uzasadnione.

Boję się przeczuć i słowa "nagle".
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Karola_Gl



Imiê: Karolina
Do³±czy³a: 21 Maj 2012
Posty: 13
Sk±d: Gliwice

Wys³any: 2012-05-24, 11:58   

Lęk przed pająkami, przestrzenny, i czasami przed przyszłością ;)
 
 
Retro girl



Imiê: gfdf
Pomóg³: 2 razy
Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Lut 2012
Posty: 400
Sk±d: dfsd

Wys³any: 2012-05-24, 18:38   

Powiem, że mam dość cieżką arachnofobię.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: