/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
ZwiÄ…zkofobia
Autor Wiadomo¶æ
Fragles




Imiê: Mirek
Do³±czy³: 04 Sty 2011
Posty: 1110
Sk±d: City

Wys³any: 2011-05-12, 19:08   ZwiÄ…zkofobia

Cytat:
Związkofobia, czyli lęk przed zaangażowaniem.
Ta przypadÅ‚ość znacznie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Choć z pozoru pozwala uniknąć wielu rozczarowaÅ„ zwiÄ…zanych z rozstaniem, zdradÄ… czy ogólnym zwiÄ…zkowym cierpieniem, tak naprawdÄ™ jest bardzo bolesna – zarówno dla samych paÅ„, jak i dla panów, którzy chcieliby stworzyć z nimi zwiÄ…zek. ZwiÄ…zkofobki bojÄ… siÄ™ intymnoÅ›ci i emocjonalnego zaangażowania. MogÄ… nawet prowokować spotkania z mężczyznami, uwodzić, flirtować, rozpoczynać damsko-mÄ™skie ukÅ‚ady, ale kiedy zwiÄ…zek robi siÄ™ poważny, wycofujÄ… siÄ™. Wynika to z drzemiÄ…cego w nich lÄ™ku przed bliskoÅ›ciÄ…, który może pochodzić z przeszÅ‚oÅ›ci – z nieudanych zwiÄ…zków, bolesnego rozczarowania w miÅ‚oÅ›ci czy choćby z dzieciÅ„stwa. Obrazki mamy szykanowanej przez ojca pozostajÄ… w pamiÄ™ci czÄ™sto na bardzo dÅ‚ugo – nierzadko na caÅ‚e życie. W psychice kobiety rodzi siÄ™ przekonanie, że mężczyzna jest niedobry oraz że zwiÄ…zek wiąże siÄ™ z cierpieniem, bólem, poniżeniem. Tak powstaje rezerwa, przez którÄ… kobieta siÄ™ wycofuje i nie umie zostać przy mężczyźnie na dÅ‚użej, nawet gdyby darzyÅ‚a go wyjÄ…tkowÄ… sympatiÄ….
Papilot.pl

Mieliście kiedyś tak ? A może macie cały czas ? Co jest powodem tego ?
_________________
;]
 
 
Nielegalna
Przyjaciel
Sex to religia.




Imiê: Galna
Zaproszone osoby: 2
Wiek: 33
Do³±czy³a: 17 Lip 2009
Posty: 5030
Sk±d: München

Wys³any: 2011-05-12, 20:35   

Znam takiego kolesia, tzn.mojego przyjaciela. Jego była bardzo go zraniła i teraz unika,a tym samym nie chce się z nikim nowym wiązać, chociaż tamtej już nie kocha.
_________________
Chciałabym nie czuć...
 
 
czikita17




Imiê: Marek
Do³±czy³: 15 Wrz 2010
Posty: 372
Sk±d: Kraków

Wys³any: 2011-05-12, 23:54   

nie mnie to nie dotyczy na szczęscie i nie znam takiej osoby..
 
 
kinia




Imiê: Kinga
Do³±czy³a: 17 Lip 2011
Posty: 320
Sk±d: JesteÅ›my

Wys³any: 2011-07-17, 11:36   

Moja dobra znajoma tak miała bo została bardzo zraniona w związku, ale z czasem jej to przeszło ja czegoś takiego nie doświadczyłam na szczęście i mam nadzieje, że nie doświadczę..
_________________
Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.
 
 
kubas




Imiê: Kuba
Do³±czy³: 20 Pa¼ 2011
Posty: 173
Sk±d: Lublin

Wys³any: 2011-10-20, 10:30   

kiedyś był pewien okres że bałem się wiązac ponieważ byłem w związku w którym mi na prawdę zależało i zostałem zraniony z czasem to minęło jak poznałem dziewczynę swoją obecną i przeszło :)
_________________

 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: