/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Alicja która chciała zmienić świat .
Autor Wiadomo¶æ
krzysztof1



Imiê: krzysztof
Wiek: 43
Do³±czy³: 15 Mar 2013
Posty: 203
Sk±d: bytom

Wys³any: 2013-06-29, 17:40   Alicja która chciaÅ‚a zmienić Å›wiat .

Alicja była szczęśliwą dziewczynką , miała wspaniałych rodziców którzy pracowali w telewizji , ona również występowała w jednym z programów przeznaczonych dla dzieci , gdzie opowiadała swoje bajki . Alicja nie mogła jednak pogodzić się z tym , że niektóre od niej koleżanki żyją w biedzie i kiedy pewno dnia jechała do studia telewizyjnego zepsuło im się auto , musieli iść wtedy kawałek drogi przez biedną dzielnicę , Alicja gdy zobaczyła wtedy te wszystkie biedne dzieci jak one wszystkie żyją , postanowiła ona wtedy zmienić świat . Następnego dnia Alicja pojechała na rowerze nad pobliskie jezioro , weszła na most i zakrzyczała głośno , złota rybko gdzie jesteś pomóż mi zmienić nasz świat . Zakrzyczała tak głośno , że echo rozchodziło się dookoła , a żebrak który spał pod mostem spojrzał wtedy przez szczelinę na dziewczynkę i powiedział , spełnią się twoje wszystkie życzenia kiedy spełnisz trzy warunki . Dziewczynka spojrzała ze zdziwieniem w stronę wody i zapytała , a co mam zrobić złota rybko , aby marzenia się spełniły . Wtedy usłyszała przekaż wszystkim dzieciom , aby wszyscy zaczęli się uczyć w mowie jednego języka aby mówili tak samo , przekaż wszystkim dzieciom aby zniosły granice i nazwy państw w swoich krajach aby powstało tylko jedno Państwo Unia Światowa , przekaż dzieciom aby w jednym Państwie utworzono wielką siedzibę , która zaspokoi finansowo cały świat . Następnego dnia gdy Alicja przyjechała do studia , gdzie program był emitowany na cały świat , Alicja powiedziała wtedy dzisiaj nie będę opowiadała wam żadnej bajki , tylko opowiem wam historię prawdziwą , którą wczoraj przeżyłam . Otóż usłyszałam wczoraj od złotej rybki , która przekazała mi co my dzieci mamy zrobić , aby zmienić nasz świat . Następnego dnia dzieci zaczęły nalegać i prosić swoich rodziców i dorosłych ludzi aby spełnili życzenia złotej rybki i aby zmienili cały świat . Po kilku latach zostały zniesione granice i nazwy państw , powstało jedno Państwo Unia Światowa , ludzie zaczęli mówić w jednym języku , w jednym Państwie powstała wielka siedziba finansowa bank centralny , który wyprodukował tyle pieniędzy , że wyrównała się wtedy sytuacja ekonomiczna świata , pracodawcy i producenci mieli zbyt , bo ludzie mieli pieniądze , bezrobotni otrzymywali wysokie zasiłki aby móc godnie żyć , ludzie przechodzili na emerytury w wieku 55 lat i w szybkim tempie na świecie zniknęła bieda i zakończyły się wojny . Mama od Alicji pojechała tam gdzie wcześniej była Afryka , do miasta które nazywało się wcześniej Etiopia aby nakręcić reportaż , kiedy przyjechała była zdumiona , czuła się tak jak by była w swoim kraju , wszyscy mówili w tym samym języku , nie było biedy , każdy człowiek był taki sam jak ona , nie było już żadnych podziałów , wszyscy byli tacy sami . Kiedy przyjechała z powrotem , pobiegła wtedy do Alicji i przytuliła ją i zakrzyczała , córeczko ty naprawdę widziałaś złotą rybkę , zmieniłaś cały świat . Alicja szybko zabrała rower i pojechała nad jezioro , stanęła na moście i zakrzyczała głośno , dziękuję ci za wszystko złota rybko , dziękuję ci , że zmieniłaś nasz świat . Kiedy Alicja już odeszła , wtedy człowiek który który wcześniej był żebrakiem wyszedł wtedy z pod mostu , był elegancko ubrany i posiadał już swoje mieszkanie dzięki Alicji , spojrzał wtedy na biegnącą dziewczynkę i pomyślał sobie przez chwilę , to nie złota rybka to nie czar zmieniło moje życie i nasz świat , tylko Ty i twoje serduszko , miłość którą obdarzyłaś nas dookoła , miłość którą połączyłaś i zmieniłaś nas wszystkich i nasz cały cały świat .
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: