/


Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: Rozgadana
2012-03-05, 09:47
Efekt Motyla
Autor Wiadomo¶æ
damager
Przyjaciel




Imiê: PaweÅ‚
Wiek: 31
Do³±czy³: 27 Sie 2009
Posty: 583
Sk±d: Kraj kwitnÄ…cej pyry

Wys³any: 2009-09-13, 23:09   Efekt Motyla

Jak dla mnie to najlepszy film jaki w życiu widziałem.
W skrócie jest o kolesiu, który w dzieciństwie miał zaniki pamięci. Żeby z tym walczyć próbował spisywać w pamiętnikach wszystko, co robił. W przyszłości okazało się, że czytając pamiętnik potrafi cofnąć się do wydarzeń z dzieciństwa, nawet do chwil, których nie pamiętał z powodu zaników pamięci. Dzięki temu mógł zmieniać przeszłość, co powodowało ogromne zmiany po powrocie do świata teraźniejszego. Stąd tytuł filmu (teoria "Efektu motyla" głosi, że trzepot skrzydeł motyla potrafi wywołać tornado na drugiej półkuli ziemskiej).
Ale niestety muszę się przyznać bez bicia, że nie miałem okazji obejrzeć 2 i 3 części. Ale muszę to nadrobić, podobno dużo nie ustępują 1 części, co w filmach jest rzadkością.

Widział ktoś z Was? Co sądzicie o tym filmie?
_________________
 
 
xooy




Imiê: Gosia.
Wiek: 114
Do³±czy³a: 19 Sie 2009
Posty: 476
Sk±d: Trójmiasto

Wys³any: 2009-09-14, 14:24   

lubię ten film. ale przerażał mnie troche.
nie wiem dlaczego.
druga część jest nawet okej.
 
 
 
Martina




Imiê: Martina
Wiek: 33
Do³±czy³a: 21 Pa¼ 2009
Posty: 41
Sk±d: Å›lÄ…sk

Wys³any: 2009-10-21, 16:22   

pierwsza część dała mi to przyjemne uczucie "zawieszenia" jeszcze dłuższą chwilę po przeleceniu napisów końcowych. rewelacyjny film.

druga część z kolei bardzo mnie rozczarowała. bo o ile bohater pierwszej części zmieniał przeszłość tak, by w teraźniejszości było jak najlepiej dla kogoś innego, nie dla siebie; o tyle w drugiej części wszystko było robione dla własnego egoizmu. odrzuciło mnie to. "jedynkę" oglądałam kilkakrotnie, "dwójkę" tylko raz. trójki nawet nie spróbowałam, ale zastanawiam się nad tym.
_________________
pokręciła głową. Bóg pokręcił głową. po prostu.
 
 
 
dż.



Imiê: Olga
Pomog³a: 3 razy
Wiek: 33
Do³±czy³a: 20 Lut 2012
Posty: 1013
Sk±d: Kleve

Wys³any: 2012-02-27, 17:00   

Ciekawa opcja, w sumie schemat dosyć już utarty ;) Kiedyś się zachwycałam, ale jakoś okroiło mi się to i powróciło do standardów.
_________________
'Padniemy, ale przyznaj, że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle.'
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Wersja do druku

Skocz do: